12 правил для вивчення нової мови або щоб опанувати певне вміння

Скажи собі правду про той рівень на якому ти знаходишся. Найперше – чесність із собою, незважаючи на те, якою, на твою думку, ганебною не була б правда і якби соромно тобі не було за себе (ну, наприклад, за те, що вже вчиш англійську 10 років, а двох слів докупи склеїти не можеш).

Найкраще – абстрагуйся від своїх емоцій і раціонально оціни свій рівень знань у галузі, предметі чи просто певній навичці, над якою хочеш попрацювати.

Спостерігай за іншими, слухай уважно, записуй свої спостереження. Коли я брала групові уроки англійської в німецькій мовній школі, мені імпонувала манера проведення уроків деяких вчителів. Тому після уроку я собі занотовувала що саме мені подобається для того щоб і собі запозичити певні техніки цікаво вести уроки.

Поспілкуйся з людьми, котрих вважаєш добрими спеціалістами у чомусь, що прагнеш опанувати. Запитай як вони здобули конкретне вміння, вивчили нову мову, досягнули успіху у тому що роблять. Коли я вирішувала чи підходить мені певна робота – брала інформаційні інтерв’ю. Дуже крутий спосіб глибше зрозуміти професію зсередини і почути купу корисних речей безпосередньо від тих, хто вже давно працює у певній галузі.

Будь присутнім у теперішньому моменті, думай про те, що говориш, а не оцінюй себе збоку. Взагалі не оцінюй себе, коли висловлюєшся. Просто будь у процесі, у потоці (термін із книги «Потік» Міхая Чіксентміхая)! Тоді вийде набагато краще, ніж могло би бути!

Не бійся признатися, що чогось не знаєш і не бійся задавати навіть тупі питання. Навіть якщо ти вважаєш, що воно виставить тебе у негативному світлі: запитуй – бо це шлях до мудрості!

Я беру репетиторські уроки німецької із викладачем Глібом П. (якого, до речі, знайшла на цьому сайті) і постійно його атакую питаннями, якщо чогось не знаю чи забула:
О, а поясни, будь ласка, детальніше про це – не чула цього правила ще!
Ой, Гліб, забула це слово, нагадай мені, будь ласка, переклад. (Ми ровесники, так що спілкуємось на «ти»). Вибач, але я нічого не зрозуміла з того, що ти щойно сказав, міг би ти повільніше повторити, будь ласка?

Винагороджуй себе за маленькі успіхи. Це можуть бути якісь приємні дрібнички, котрі зроблять процес навчання більш приємним і мотивуючим.
Не сварити себе, якщо щось не виходить або зробила помилку. Я кажу собі «Я вчуся, росту і розвиваюся і це нормально робити помилки. Головне – що я рухаюся і не стою на місці».

Як би це банально не звучало: процес вивчення мови – це довгий (іноді – крутий і тернистий) шлях на гору і якщо хочеш високо видертись (аналогія до «краще вивчити»), потрібно кожного дня потрошки його долати. Хоча б по пів годинки. Не ривками – раз на тиждень дві години, а щодня, ну хоча би отой мінімум 15-20 хвилин.

Знову ж таки банальна, але дуже цінна порада: читай, слухай, дивися щось у новій мові, що цікавить саме тебе. У мене місяців три стояв журнал німецькою з магазину одягу і я від сили читала його разів чотири за три місяці. Натомість, коли я почала шукати якісь статті з психології, котру обожнюю вивчати – почала читати по абзацу кожен день!

Одна із найважчих, але водночас із найефективніших порад для мене – переказуй собі щодня все, що вже вивчила і мала би це знати (бо ось спробуй переказати просто зараз і виявиться, що не все так просто:). Це може бути будь-яке місце: на зупинці, коли чекаєш автобуса, у маршрутці, на прогулянці або коли повертаєшся додому зі школи, універу, роботи (вибери або встав потрібне). І моє улюблене – коли хочеш прогнати сон – згадуй усе, що знаєш із граматики або спробуй пригадати нові слова на першу тему, що вивчив і сон за 10 хвилин як рукою зніме

Step by step чи то пак krok po kroku як кажуть поляки йди до своєї цілі і – будь упевненим ти її вивчиш! Якою б недоступною і важкою мені не здавалася німецька – я вірю, що маленькі зусилля щодня роблять дива! Тому я постійно собі нагадую:
не чекай дива – створюй його!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Маріяна П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;