3 проблеми розвитку, з якими стикаються більшість шахістів

У цій статті ми розповімо про найбільш поширені проблеми, з якими стикаються багато шахісти. Мова піде не про початківців, тільки що вивчили, як ходять шахові фігури. Швидше, ми обговоримо проблеми, які виникають у багатьох «завзятих» любителів, які мріють поліпшити свою гру. Давайте розглянемо по порядку.

Проблема 1: Неефективне розподіл часу на навчання і практику

Багато любителів стикаються з тим, що не розуміють, скільки часу їм потрібно витрачати на навчання шахів і скільки - на практичні тренування, щоб розвиватися. І він щиро вважають, що є якесь магічне число навчальних годин, досягнувши якого, вони в один прекрасний момент різко змінять рівень своєї гри. Але правда в тому, що значення має лише якість шахових тренувань. Майте це на увазі.

Якщо ви серйозно ставитеся до самовдосконалення в шахах, ми б порадили витрачати приблизно рівну кількість часу на навчання і практику. Не повторюйте помилки багатьох шахістів, які занурюються з головою в теорію, і зовсім не грають партії. Але і голим практика без навчання теж не зробить вас сильним гравцем. Деякі шахісти не згодні з цим, і щиро вірять, що «вчаться, граючи». І цей принцип дійсно працює, але до певного рівня - приблизно, в 1600. Якщо ж ви прагнете до 2000-2200, то вам потрібно робити набагато більше, ніж «просто грати». Ви можете дізнатися більше про цю тему, за порадою Сергія Шипова

Проблема 2: Нерозуміння, ЩО САМЕ слід вивчати
Чи варто купити десятки книг по дебюту, міттельшпілі і ендшпіль і почати вивчати їх все, причому паралельно? Або ж ви повинні взяти лише один підручник з якого-небудь розділу шахів і вивчити його від кірки до кірки?

У першому варіанті проблема полягає в тому, що ви, швидше за все, ніколи не прочитаєте до кінця жодну з куплених книг.

Проблема другого підходу полягає в тому, що ви витратите тижні, а може, і місяці на вивчення однієї дебютної книги, не помічаючи будь-яких поліпшень. І в підсумку це буде вас сильно демотивувати. Хоча цей підхід значно ефективніше, ніж перший варіант, але він же і надзвичайно трудомісткий. А якщо ви не можете щодня витрачати багато часу на шахи, то і не варто очікувати швидкого прогресу.

В ідеалі вам потрібно працювати з навчальними матеріалами, які будуть охоплювати всі етапи гри:

- Дебюти
- Миттельшпиль
- Ендшпіль

Проблема 3: Нерозуміння, ЯК вчитися
Інша велика проблема, з якою стикаються шахісти, полягає в тому, що вони не розуміють, ЯК вивчати шахи. На жаль, немає книг, які розкажуть, як оптимально вибудувати своє навчання. Велика частина шахової літератури зачіпає лише одну конкретну тему: певний дебют, збірник партій, ендшпіль і т.д.

Ці книги дають шахові знання без чіткого пояснення, як це може бути застосовано в ваших власних партіях. Багато шахових книг збивають з пантелику в тому сенсі, що читач не розуміє, як він може використовувати цю конкретну інформацію для перемог в своїх партіях.

Іноді людина може детально вивчити гру з великою кількістю заплутаних ліній і варіантів, але в підсумку пропустити найважливіше, що автор намагався до нього донести.

Дозвольте навести простий приклад. Якщо ви хочете навчитися грати ендшпіль, недостатньо просто прочитати керівництво по ньому. Книга дасть уявлення, як можна грати певні закінчення, але якщо у вас немає "ігрового досвіду", то малоймовірно, що ви зможете добре реалізувати це закінчення на практиці.

Іншими словами, неможливо навчитися плавати, просто читаючи керівництво. Ви повинні реально увійти в воду і почати намагатися плавати, то ви почнете плисти 

Тренуйтесь , грайте і у вас все вийде !!!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Антон Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;