4 способи покращити свій рівень англійської без зусиль

2020-08-19

Юлія О.

Якщо ти читаєш цю статтю, швидше за все, ти уже знаєш англійську на певному рівні. І тепер зовсім не хочеться усе закинути й забути. Але на курси чи тривале самостійне навчання теж немає ні часу, ні бажання. Так? Тоді поговорімо про способи підтримувати та покращувати теперішній рівень англійської без надмірних зусиль.

 

  • Пиши!

Навіть якщо у тебе немає часу, щоб виконувати вправи й писати тексти англійською, все одно пиши! Складай списки справ на день, нотуй власні думки, записуй декілька коротких речень про свій день, веди блог чи будь-що інше, але англійською. Усі слова, які ти напишеш і побачиш у реченні, зможеш краще запам’ятати: і значення, і написання.

Ще один спосіб розвивати письмові навички - підписатись на англомовних блогерів у соцмережах і писати коментарі до їхніх постів. Також це допоможе навчитися будувати діалоги та вести листування з іноземцями, адже доведеться вступати в дискусії та відповідати на коментарі інших читачів.

 

  • Читай!

Читання - чудова нагода візуально запам’ятати написання слів, зрозуміти структуру англійських речень і мови загалом, вивчити значення нових слів та їх вживання відповідно до контексту. Щоб потренувати навики читання, можна обрати художню книгу улюбленого автора чи статті на актуальні для тебе теми (обирай тексти для свого рівня або на рівень нижче). 

Якщо це перший досвід читання англійською, підійдуть комікси. Картинки доповнюватимуть текст і допоможуть краще зрозуміти зміст, навіть якщо не всі слова відомі. 

Під час читання також можна виділяти чи виписувати слова на карточки. А після кожного розділу доповнювати карточки прикладами з тексту та перекладом. Це допоможе вивчити вживання слів одразу в конкретних ситуаціях.

 

  • Слухай!

Слухання англійської - це спосіб покращити не лише навики авдіювання, а й розмовну мову, граматику та збільшити словниковий запас лексикою із живої мови. Слухати можна що завгодно, головне - регулярно. Наприклад, музику: сучасну чи класичну - на твій смак. Тут важливо звертати увагу на тексти пісень. Спробуй спочатку прочитати та перекласти самостійно. А тоді прослухай пісню ще раз і вловити всі слова та їхні значення. 

До того ж, слухати англійську мову можна і в улюблених серіалах (дивитись в оригіналі й не чекати перекладу), ютуб-відео, авдіокнижках чи подкастах, які тобі цікаві. Можеш фокусуватись на тестах і намагатись спіймати окремі слова та загальний зміст, а можеш вмикати щось англійською як фоновий супровід до звичних справ. 

А ще, коли є достатньо часу, можна слухати короткими уривками й повторювати вголос. Таким чином навчишся копіювати акцент носія і тренуватимеш вимову.

 

  • Розмовляй!

Звичайно, найкраще регулярно спілкуватись англійською із носіями мови чи викладачами. Але якщо серед твоїх друзів немає іноземців, тоді розмовну англійську можна практикувати самостійно. Для цього тобі знадобиться лише дзеркало. 

Виділи декілька хвилин у день для говоріння. Вибери тему, стань перед дзеркалом і впродовж п’яти хвилин просто говори. Ідея цієї вправи - бачити, як ти вимовляєш слова і як рухається твоє тіло під час розмови. Коли говориш до дзеркала, ніби бачиш свого співрозмовника.

Говори без упину. Навіть якщо забудеш якесь слово, спробуй пояснити його двома чи трьома іншими, простішими. У кінці розумітимеш із якими словами чи фраами були труднощі, що потрібно довчити.

Ще одна вправа - скоромовки. Спробуй вивчити декілька англомовних скоромовок. Спочатку вимовляй слова чітко й повільно. А тоді повторюй скоромовку пришвидшено. Це допоможе попрацювати над правильною вимовою звуків і слів загалом. Спробуй зараз же: But a bare berry carried is more scary!

Якщо хочеш підтримувати свій рівень англійської, продовжуй займатись усім, чим займаєшся тепер, але роби це англійською.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Юлія О.

Автор та репетитор на BUKI: Юлія О.

Працюю зі студентами різних рівнів - від початківця до просунутого. Працюю онлайн на спеціальній платформі для вивчення англійської =)

Ціна

200 грн/год

Рейтинг:

5(відгуків: 2)

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора