4 способи вживання граматичного часу Future Perfect в англійській мові.

Граматичні часи в англійській мові можуть здатися складною темою для українців, оскільки на відміну від української мови, де, по суті, всього лише три граматичні часи (теперішній, майбутній і минулий), в англійській мові в активному стані їх дванадцять, а враховуючи Future In the Past tenses (майбутні граматичні часи в минулому), то шістнадцять, а якщо ще додати пасивний стан, то двадцять чотири. 

Зрозуміло, що не усі часи широко використовуються в англійській мові, але якщо брати до уваги письмо й формальний стиль, а саме у таких галузях, як, наприклад, юриспруденція та економіка, використовуються практично усі часи. 

Пропоную розглянути один з граматичних часів в англійській мові, який не так часто використовується, а саме Future Perfect Active Tense (майбутній час активного стану, який виражає результат).

Проаналізуємо маркери вживання Future Perfect та розглянемо використання цього часу в різних контекстних парадигмах з наведенням прикладів. 

Але перед цим нагадаємо формування цього граматичного часу. Future Perfect формується додаванням до підмета (I, we, you, they, he, she, it) допоміжних дієслів will й have та основного дієслова у Past Participle (третій формі дієслова у минулому часі).

Отож, до вашої уваги чотири способи використання часу Future Perfect в англійській мові (посилання на англомовне відео: https://youtu.be/NzDFny64HPc): 

1. Завершена дія перед чимось у майбутньому.

Уявімо собі, що ви щось збираєтесь зробити в майбутньому й завершите вашу роботу до певного періоду часу в майбутньому. Наприклад, 

  • By the time he comes, I will have finished my class. – До того часу, як він прийде, я вже завершу своє заняття. 

Тут ми спостерігаємо використання ключового слова by у фразі by the time he comes, що є маркером для використання Future Perfect. 

2. Тривалість перед чимось у майбутньому.

Подібно до першого способу, тут зосереджуємо свою увагу на процесі дії, яка буде відбуватися у майбутньому до якогось періоду часу. Наприклад, 

  • John will have been in the US for 1 week before this festival starts. –Джон буде в США вже тиждень до того часу, як розпочнеться фестиваль. 

Тут у нас ще одне ключове слово before, типове для Future Perfect у фразі before this festival starts, що є маркером для цього часу. 

Мабуть, у вас виникне запитання, якщо це процес, то чому ми не використовуємо Future Perfect Continuous? Очевидно, що дієслово to be - це дієслово стану (a stative verb), яке не вживається у формі Continuous, тому нам слід використовувати Future Perfect.

3. Питання у Future Perfect: 

Загальні запитання у цьому часі формуються виведенням допоміжного дієслова will на перше місце. Інакше кажучи, міняємо місцями підмет та допоміжне дієслово will.

Розглянемо ще одне речення у стверджувальній формі: 

  • Jane will have finished her homework by then. – Джейн закінчить свою домашню роботу до того часу. 

А тепер поставимо до нього загальне запитання до всього речення:

  • Will Jane have finished her homework by then? – Чи закінчить Джейн свою домашню роботу до того часу? 

Ми бачимо, що у запитанні змінився порядок: Jane та will помінялися місцями. 

4. Заперечення у Future Perfect: 

Заперечення у цьому часі утворюється так само як у Future Simple (майбутньому простому) шляхом додавання частки not до will. Скорочена форма буде won’t. Наприклад, 

  • By the end of 2020, he won’t have gained more than one million subscribers. – До кінця 2020 року, він не набере більш ніж один мільйон підписників. 

А що ви зробите й не зробите до кінця цього року? (What will (won’t) you have done by the end of this year? 

Залишайте свої коментарі внизу. Автор: Маркіян Т.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Творчість та біографія Миколи Куліша

Микола Гурович Куліш (1892-1937) – український драматург, представник «Розстріляного Відродження».  Народився 18 грудня 1892 року в с. Чаплинка Дніпровського повіту Таврійської…

Автор: Наталія К.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина ІІ

Поради для покращення пам'яті.

Автор: Марина М.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина І

Від чого залежить хороша пам'ять та поради для її покращення.

Автор: Марина М.

Популярність англійської мови. Звідки вона береться?

Хоча англійською мовою можна говорити практично скрізь, однак, англійська є лише третьою (після іспанської та китайської) мовою, яка найчастіше використовується у світі. Вона використовується в бізнесі, політиці, мистецтві та науці. Чому так відбувається?

Автор: Галина Б.

Необхідний поріг для самостійного вивчення іноземної мови

Коли Ви можете самостійно вивчати англійську мову? Лише після того, як оволодієте необхідним мінімумом для цього!

Автор: Владислав Ю.