5 порад для батьків: Як зробити домашку з дитиною і вижити

Помітили, що з початком навчального року батьки з інших країн викладають у соцмережах відео, де вони бурхливо - з феєрверками і вином - радіють початку навчання і свободі від дітей.

А що у нас ?

У нас же на сторінках батьків школярів можна побачити сумні цитати на кшталт "Школа - як вагітність, триває 9 місяців, а нудить вже з другого тижня" або ж "Домашніми завданнями вчитель цілить у дитину, а вцілив в батьків".

Ловіть поради щодо того, як зробити домашку з учнем підлітком і зберегти спокій в сім'ї!)

Американські соціологи Кіт Робінсон та Енджел Л. Харріс у результаті дослідження встановили, що батьки, котрі допомагають та ретельно контролюють виконанням домашніх завдань, роблять ведмежу послугу своїй дитині, тобто не лише не приносять користі своєю «допомогою», а й можуть негативно вплинути на оцінки учнів.

Звісно тут можна і посперечатися, але така позиція має достатньо логічних пояснень.

Поговоримо про це?

Давайте дамо визначення, що таке домашнє завдання?

  • це засіб закріплення знань, отриманих на уроках, за рахунок повторення.

  • це можливість для дитини навчитися самій працювати з джерелами, знаходити потрібну інформацію, відділяти головне від вторинного і робити власні висновки.

  • це перші спроби управління власним часом - кожен день треба ефективно розпланувати так, щоб і за комп'ютером встигнути посидіти, і погуляти, і зробити "домашку". І на останок…

  • це зона особистої відповідальності дитини, де невиконання має передбачувані наслідки у вигляді негативної оцінки і невдоволення вчителя.

А що робимо ми, батьки?

Жорсткий контроль з боку батьків наявності та якость виконання домашніх завдань позбавляє дітей тих граблів, на які вони мали б наступити самі - і чим раніше, тим краще. Пропонуючи миттєву допомогу, ми не даємо нашим дітям навіть шансу спробувати розібратися самотужки. А навіщо? Якщо завжди можна спитати в мами чи тата. Виконуючи завдання замість дитини, ми знецінюємо її зусилля та вміння: як повірити в себе, якщо в тебе не вірять навіть батьки? Ну і не варто забувати про те, що процес спільного виконання домашніх завдань - це зовсім не ідилічна картинка. Часто це крики й сварки, бо далеко не всі батьки мають педагогічний талант, щоб пояснити складну тему. А ще - дитяча брехня про "нічого не задали", бо лише так можна уникнути чергових нотацій і нервових жбурлянь ручкою. І звісно ж, це втрачений дорогоцінний час на спілкування в родині, бо сидіння над зошитом жодним чином не замінить щирої розмови чи гри з дитиною, потрібних їй незалежно від віку.

То як же поводитися батькам, щоб домашні завдання справді допомагали дитині, а не шкодили її навчанню та стосункам у родині?

Порада №1.

Введіть чіткий розпорядок дня. Це допоможе впоратися з такою проблемою, як «вилов» дітей і «засаджування» їх за роботу. Через деякий час виконання домашнього завдання стане просто природною частиною їх щоденного розкладу. Час, відведений на виконання домашніх завдань, не повинен нічим уриватися. Телефонні дзвінки, телепередачі і усе інше може почекати, поки робота не буде завершена.

Порада №2

У жодному разі не робіть домашні вправи за учня. Допоможіть тільки розподілити завдання за ступенем складності. Запропонуйте розпочинати виконання завдань з найлегших. Таким чином у дітей виявляється виконаною більша кількість завдань і вправ, що породжує почуття задоволеності.

Порада №3

Покажіть дитині, де знайти додаткову інформацію. У разі зіткнення з важким завданням вона повинна знати, де шукати відповіді на свої запитання і згодом сама може знайти рішення. Знайдене відео в інтернеті допомагає зрозуміти краще, ніж десять сторінок з підручника.

Порада №4

Звертайте увагу на невербальні сигнали тіла своєї дитини, які вони “посилають” в ході виконання домашнього завдання. Це можуть бути: гримаси, зітхання, напружені пози, підняті брови та інші прояви “мови тіла”. Запитайте, чи потрібна йому допомога або дочекайтесь від підлітка чіткого запиту про допомогу. Не відмовляйте в увазі - перевіряйте на їхнє прохання зошит чи допомагайте вивчити вірш. Але якщо учень скаржиться на нерозуміння якоїсь теми, а ви не впевнені у своїх педагогічних здібностях, краще звернутися по допомогу до вчителя чи репетитора - це збереже і ваші, і дитячі нерви.

Порада №5

Покладіть відповідальність за незроблене домашнє завдання на дитину. Дозвольте відчути їй усі наслідки ліні й забудькуватості, в тому числі й ваш осуд.

І головне - не забувайте, що контроль над уроками не повинен замінювати собою іншого спілкування з дитиною. Бо якщо двійка в щоденнику буде єдиним приводом звернути на школяра вашу увагу - наслідки будуть невтішними.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;