Згадайте себе, коли ви читали цікаві статті у своїх улюблених блогах та веб-сайтах, і подумали: "Так тут нічого особливого немає. Я також зможу це зробити! Можливо, ще краще!" Пройшло багато місяців ваших власних спроб і помилок, перш ніж ви зрозуміли - чим простіше і легше сприймати текст, тим більша майстерність вкладається в його написання. У будь-якому випадку ми не хочемо сказати, що написання такої статті дається легко не всім. Навпаки, будь-яка людина, незалежно від того, чи вона має талант письменника, докладає зусиль і є наполегливою, може розвинути цілком журналістський/письменницький стиль. Однак вам потрібно зрозуміти, що якщо ви взялись за клавіатуру чи ручку вперше - розраховувати на музу, очевидно, не варто. Більше того, навіть написавши кілька сотень хороших статей, одного разу ви можете виявити, що інша ідея приклеєна до вас "кісткою в горлі" і не хоче з’явитись на матеріальному папері. Що робити в цьому випадку? Я хотіла б поділитися з вами деякими елементарними, але сподіваюсь, дуже ефективними методами, якими користуються багато людей.
Порада 1: Визначте тему
Виберіть тему (будь-яку) статті та починайте писати! Власне, цю пораду можна розділити на дві - визначення теми та початку самого твору. Визначте тему і починайте писати. Навіть якщо спочатку у вас немає конкретних ідей, які будуть висвітлені у статті - апетит з’являється під час їжі. Часто людина навіть не уявляє, на які чудеса здатний її розум, якщо правильно «годує» його. Дайте своїм думкам можливість «чіплятися» за цікаву тему, і тоді вона перенесе вас самостійно до того аспекту, який потрібно викласти на аркуші паперу.
Порада 2: Встановіть обмеження у часі
Обмежте час для написання статті. Суть полягає в тому, що будь-яка робота, незалежно від того, скільки часу було виділено, у більшості випадків буде завершена в останню хвилину. Згадайте, як ви готуєтесь до екзаменів в школі чи університеті – 90% роблять це в останню ніч перед. Тобто, якщо ви вибираєте статтю і даєте собі тиждень на написання - тоді ви напишете її в останній день. Але якщо ви зосереджуєтесь на всьому майже всі дві години - то в більшості випадків це легко вкласти у відведений час. Якщо вам доводилось писати диплом в університеті, ви, напевно, здогадуєтесь, про що ми говоримо, і знаєте, що таке останній тиждень перед закінченням навчання (коли, власне, і робиться вся робота).
Порада 3: Не намагайтеся все охоплювати
Людський розум - дивовижна річ. Тут ви планували написати про одне - але ваша думка вже привела вас до невідомих орієнтирів. Завжди потрібно дотримуватися обраної теми і не боятися залишати місце для розвитку. Звичайно, хоча основна тема статті має бути повністю розкрита. А якщо у вас з’явились ще ідеї для написання – використайте їх для інших творів.
Порада 4: Тримайте свої думки у фокусі
Якщо ви вже пишете годину чи навіть дві, то мозок природно починає переключатися на якісь інші речі. Іноді може статися навіть так, що ти пишеш про фінансові ринки, але в цей момент думаєш про майбутній відпочинок на Кіпрі. Навряд чи якість автоматичного написання вас задовольнить. Намагайтеся залишатися максимально зосередженими. А якщо вам справді потрібно – зробіть перерву, займіться чимось діаметрально протилежним і поверніться пізніше.
Порада 5: Прочитайте свою статтю через день або два після написання
Звичайно, ви можете редагувати публікацію відразу після того, як ви поставите крапку в останньому реченні. Але навряд чи ви зможете бути об’єктивними, бо ви знаходитесь в тому ж дусі, сприйнятті і оточенні тими ж думками. Як і хороше вино, цю статтю потрібно «схвалили для споживання». Повірте, якщо ви відкладете статтю на кілька днів, а потім перечитаєте її, то ви обов'язково знайдете там деякі речі, які зможете зробити краще, виправити.
Якщо ви сьогодні не можете написати листа чи твору, це не означає, що ви втратили свої навички або муза залишила вас назавжди. З іншого боку, ви планували написати статтю саме сьогодні. Чи якась банальна «відсутність музи» може вам завадити? Тим більше, що, по суті, «відсутність натхнення» - це не що інше, як виправдання, яке використовує автор, коли йому лінь працювати. Більшість людей добре розбираються у спілкуванні з іншими, спілкуючись з ними в приватній розмові. Сподіваємось, всі ці поради були вам корисні. І пам’ятайте – апетит приходить під час їжі.