5 причин, через які люди не вчать іноземні мови

Люди пояснюють нездатність вивчити мову багатьма причинами. Ось деякі з них.

1. Немає здібностей до вивчення іноземних мов.

Звісно, є люди, яким вдається краще, легше, вони схоплюють матеріал швидше за інших. Але якщо й існують якісь вроджені здібності, то вони дають комусь 20% переваги перед іншими. Та це не означає, що інші не зможуть, просто їм треба докласти на 20% більше зусиль. І якщо працювати наполегливіше, то можна наздогнати тих, що обдаровані від природи і навіть перегнати їх. Як говорять англійці, “Hardworkbeatstalentwhentalentdoesn’tworkhard”. Тому відсутність таланту – це погана відмовка.

2. Вік.

Багато хто думає, що вивчати іноземні мови можна лише в молодому віці, що найкраще це вдається дітям, буцімто їхній мозок запрограмований на вивчення мов. Науковці дослідили, що за правильних умов дорослі швидше вивчають мову, ніж діти. Важливим є середовище, мотивація, ентузіазм і підтримка. Є багато людей, які починають вчити іноземну мову уже досягнувши пенсійного віку і їм це вдається.

3. Немає можливості поїхати до країни, мова якої вивчатиметься.

Можливо, кілька десятків років тому, це була суттєва причина, та не зараз. Сьогодні завдяки інтернету ми можемо зв’язатися з носіями мови з усієї планети, поспілкуватися, попросити допомоги в навчанні. Та й без інтернету можна знайти з ким поспілкуватися. Поряд з нами живе більше іноземців, ніж ми думаємо. Оберніться навколо: у громадських місцях, торгівельних центрах можна зустріти іноземців, спробувати завести з ними розмову, щоб практикувати мову. Тож мову можна вивчати будь-де.

4. Погана пам’ять.

Так, якщо ви візьмете список із великої кількості слів і намагатиметесь їх запам’ятати, то швидше за все у вас нічого не вийде. А навіть якщо й запам’ятаєте, то напевно скоро забудете. Але є багато способів, як вчити слова. Відомо, що краще вчити їх у фразах, вводячи у речення, можна вчити слухаючи англомовні пісні, переглядаючи фільми, читаючи книги, використовуючи асоціації. Згідно з дослідженнями об’єму пам’яті, нові слова треба повторювати через певні проміжки часу. Існує такий прийом, як «Повтори з інтервалами», коли ви повторюєте слово якраз перед тим, як воно забудеться. Щоб запам’ятати слово назавжди, треба його повторити через день, потім через тиждень, а тоді через місяць. А ще вивчені слова треба використовувати у своєму мовленні, практикуватися в говорінні. Пам’ять треба розвивати, тренувати. І вивчення слів –  гарний спосіб це зробити. Тому погана пам’ять – це невдала відмовка.

5. Буде соромно перед носіями мови.

Часто люди бояться, що вони розчарують носіїв мови, що з них будуть глузувати. Та цього боятися не слід. Насправді іноземці страшенно тішаться, коли бачать спроби говорити їхньою мовою. Їм приємно, коли намагаються сказати хоч щось. Коли ви зустрічаєте іноземця, який з помилками намагається вас про щось запитати, ви смієтеся з нього чи намагаєтеся допомогти? Звісно, ми думаємо, який він молодець, що доклав зусиль, щоб хоч дещо вивчити. Коли ми, дорослі, вчимо іноземну мову, то хочемо щоб відразу було все ідеально. Але це тільки заважає вчити мову, бо мова – це засіб спілкування, спосіб познайомитися з іншими людьми та культурами, і коли ви погоджуєтеся, що це справді так, то розумієте – не треба перейматися через помилки. Тому не соромтеся, йдіть до людей і спілкуйтеся з ними. Це нормально, почати розмовляти якомога раніше. І до того ж дуже важливо. Не треба чекати, коли ви досконало опануєте мову і зможете вільно розмовляти.

Тож не зважайте ні на які причини. Головне – ваша мотивація, ентузіазм, наполегливість і ви вивчите мову швидше, ніж сподіваєтеся. “If you want to do something, you’ll find a way. If you don’t, you’ll find an excuse.” – Jim Rohn.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 6 користувачів

Автор: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;