5 важливих англійських фразових дієслів для вашого розпорядку дня

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Розглянемо фразові дієслова, які ми використовуємо в повсякденному житті та щоденній рутині. Спочатку дозвольте мені пояснити, що таке фразові дієслова і чому вони важливі. Фразові дієслова є різновидом дієслова. Вони дуже поширені в англійській мові, особливо в розмові. Якщо ви хочете покращити свої навички розмови та мовлення, один зі способів зробити це – вивчити більше фразових дієслів.

Чим фразове дієслово відрізняється від звичайного? У мене є кілька прикладів фразових дієслів "look up" «заглянути», "look over" «переглянути», "look on" «виглядати на» та "look at" «подивитися на».

Якщо ви помітили, слово look «дивитись» однакове в усіх цих фразових дієсловах, але прийменники up, over, on та at різні.

Отже, фразове дієслово — це дієслово та прийменник разом. Прийменник насправді є тим, що визначає значення дієслова.

Що я маю на увазі? Що ж, слова look up, look over, look on та look at мають різні значення, тому що мають різні прийменники. Отже, розгляньмо ще один приклад таких фразових дієслів, як "get up" «встати», "get off" «зійти», "get over" «перебратися» та "get on" «влізти», а ще багато фразових дієслів зі словом “get” «стати» та «отримати». Кожен із них має різне значення. Вони є фразовими дієсловами, оскільки кожен з них має прийменник. Прийменник змінює значення дієслова get.

У цій статті ми розглянемо 5 найпоширеніших фразових дієслів, які ми використовуємо в повсякденній розмові та обговорюємо наші повсякденні справи.

  •  Sleep in – виспатися

Перше фразове дієслово, якому я вас навчу, є одним із моїх улюблених, і це тому, що це моя найулюбленіша справа, оскільки я люблю висипатися на вихідних. Ось що я маю на увазі під sleep in «висипатися». У вихідні я сплю до 10 ранку.

Що це значить? Ну, зазвичай я прокидаюся дуже рано. Зазвичай я прокидаюся о 7 ранку, але у вихідні я сплю довше, ніж зазвичай.

Я залишаюся в ліжку довше, ніж зазвичай. Sleep in – це коли ви лягаєте в ліжко пізніше, ніж зазвичай. Ви помітили, що прийменник тут in, а дієслово sleep. Разом sleep in утворює фразове дієслово, що означає залишатися в ліжку або спати довше звичайного.

  • Get up – вставати

To get up «встати» — це зазвичай наступне, що ми робимо вранці. Коли ми встаємо, це означає, що ми залишаємо своє ліжко. Не знаю як ви, а я зазвичай встаю о 7 ранку, і це тому, що у мене є учні, які чекають на заняття зі мною.

Це, знову ж таки, дуже важливе фразове дієслово для вивчення, тому що кожен день ми говоримо про те, о котрій годині ми встали.

I got up at 6 am today, but yesterday I got up at 8 am. – Сьогодні я встав о 6 ранку, але вчора я встав о 8 ранку.

  • Head out – виходити, відправитися

Наступне фразове дієслово, можливо, багато хто з вас не знає, це фразове дієслово head out. Коли ви бачите слово head, ви, ймовірно, думаєте про голову, але head також може бути дієсловом. Дієслово head має різні значення. У цьому випадку дієслово head плюс out означає вийти з дому.

Багато людей, які мають роботу, вирушають уранці. Тож head має схоже значення з leave «залишити». Прийменник out та дієслово head складають фразове дієслово head out

I head out at 8 am. – Я виходжу з дому о 8 ранку.

О котрій годині ви виходите вранці? Залишайте свої коментарі внизу.

А тепер розгляньмо деякі інші фразові дієслова, які ми використовуємо, коли говоримо про наші повсякденні справи.

  • Heat up – розігрівати

Це наступне фразове дієслово, яке я часто використовую, оскільки воно пов’язане з обідом. Тож щодня під час обіду я дістаю свій обід із холодильника, йду до індукційної та газової плит та розігріваю свій обід (heat up my lunch).

Отже, heat up «розігрівати» — це дієслово, і воно означає робити щось гарячим.

Існують різні способи приготувати їжу гарячою.Наприклад, ви можете використовувати духовку або мікрохвильову піч. Але heat up «розігріти» означає, що ви робите їжу гарячою, і зазвичай це залишки їжі. Залишки – це їжа, яку ви вже приготували та поклали в холодильник. Тепер ви дістаєте цю їжу з холодильника і знову робите її гарячою. Ви готуєте свій обід, можливо, ввечері перед роботою, ставите свій обід у холодильник, потім йдете на роботу. Коли дістаєте свій обід, ви ставите його на плиту. Ми називаємо цей процес heating up «розігріванням» їжі. 

Ви можете сказати своїм друзям на роботі: 

I'll meet you for lunch soon. I need to heat up my lunch. – Я скоро зустрінуся з вами на обіді. Мені потрібно розігріти свій обід.

Це означає, що мені потрібно зробити свій обід теплим або гарячим за допомогою мікрохвильової печі, плити чи духовки.

  • Work out – тренуватися

Наступне фразове дієслово дуже важливе. Я розмовляв з багатьма учнями про фізичні вправи, і знаю, що багатьом подобається займатися спортом, і це чудово. Ми можемо використовувати чудове фразове дієслово, яке має те саме значення, що й exercise «вправа», і це фразове дієслово work out «тренуватися». У цьому випадку, work — це дієслово, а out — це прийменник, і разом вони утворюють фразове дієслово.

To work out «тренуватися» можна різними видами вправ. Це може бути підняття тягарів, це може бути біг або біг підтюпцем. Є різні способи тренування.

Отже, ми охопили 5 важливих фразових дієслів, які ми використовуємо в повсякденній розмові.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Маркіян Т.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Легкий англійський словниковий запас: things та stuff

У статті йдеться про використання слів things та stuff в англійській мові.

Автор: Маркіян Т.

Ексцентричні тренування. Вплив ексцентричної фази вправ на м'язовий ріст і силу.

Методи збільшення ефективності ексцентричних тренувань. Ексцентричні тренування мають потужний вплив на розвиток м'язової маси та сили.

Автор: Наталія Ф.

10 поширених варіантів слова “туалет” англійською

У статті висвітлено 10 поширених варіантів слова “туалет” англійською.

Автор: Маркіян Т.

Легка розмова англійською: розмова про інтереси та хобі

У статті йдеться про те, як побудувати розмову про хобі, про те, чим ми любимо займатися у вільний час та про спільні інтереси.

Автор: Маркіян Т.

Розмовляйте англійською природно: wanna, gimme, lemme, gonna

У статті йде мова про такі скорочення, як «wanna», «lemme», «gonna», «gotta», «gimme», «kinda» і «dunno».

Автор: Маркіян Т.

Тренування після травм: як безпечно повернутися до активного способу життя?

Дотримання правильних методик допоможе повернутися до фізичної активності без ризику для здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;