5 Ways to Practise Spoken English at Home

Як можна практикувати говоріння англійською самостійно?

Що ж робити, якщо ви хочете покращити свої навики говоріння, але не маєте нікого, з ким це можна було б попрактикувати?

Отож, якщо ви хочете покращити своє мовлення, працюючи вдома і стати більш «флуент»:

  • Перша техніка, яка буде особливо корисною для студентів нижчих рівнів - shadowing, тобто,  повторення:

Кожного разу, коли ви чуєте якусь фразу англійською з пісні, фільму чи ролика на ютубі, вам слід старатись її повторити, імітуючи вимову, ритм та інтонацію. Маєте улюбленого актора? Чудово, старайтесь говорити, як він. Важливо, що слова потрібно повторювати голосно і чітко. Звичайно, ця вправа займе не довше, ніж на 2-5 хвилин на день, але важливо старатись робити її регулярно. Ви самі побачите, як змінюється ваша мова, наскільки природніше ви почнете звучати. 

  • Друга техніка підійде для тих, кому не подобається копіювати чи імітувати мову інших.

Отож, ми можете просто говорити самі до себе. Хтось може задати цілком логічне запитання- як це мені допоможе. Але, не слід забувати, що коли ми говоримо з кимось англійською, то мусимо використовувати певні граматичні структури і вживати відповідну лексику. І часто трапляється, що ми забуваємо якесь слово чи те, який саме час вжити. Складаючи речення самостійно, і не важливо чи ви робите це вголос чи ні,  ви тренуєте свій мозок використовувати певні граматичні форми і повторюєте слова, що дійсно допоможе вам в ситуаціях, коли вам потрібно буде говорити, скажімо, з носіями мови.

Отож спробуйте задавати собі запитання англійською: what am I going to do today?

Ok, today I’m going to buy bread, I’m going to go to my friend’s, today I may go for a walk etc.

Так ваш мозок натренується швидше думати, швидше складати речення англійською.

 

Якщо ж вам набридло говорити з собою вдома, вам стане у пригоді третя техніка: почніть уявляти певні ситуації. Щось, що може трапитись з вами у майбутньому. Наприклад, вам потрібно сходити за покупками. Тому уявіть собі всі запитання і відповіді, різні розмови, які можуть відбутись в супермаркеті чи вашому улюбленому магазинчику одягу. 

Do I need to pay in cash? Do I need to pay by credit card or debit card? Is it my size? Where can I try this shirt on?

Також можете уявити різноманітні ситуації з роботи чи подорожей.

  • Інша техніка досить незвична, але також корисна-говорити до себе перед дзеркалом. Звертайте увагу на те, як ви вимовляєте слова, порівнюйте до того, як це вимовляють носій мови. Можна це робити ввечері, розповісти декілька речень про ваш день. І не забувайте посміхатись та бути позитивним! Роблячи це регулярно, ви побачите, наскільки більш впевнено ви почнете говорити.

 

Якщо ви вже спробували всі вищеперелічені техніки, ви також можете записати ваш голос. Так ви зможете проаналізувати вашу вимову, порівняти її до вимови носіїв мови, також запитати себе, наскільки зрозумілою є ваша мова, чи правильні інтонації.

Автор: Марія Я.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора