Вивчення іноземної мови може бути складним і викликати чимало хвилювань, особливо коли справа доходить до реального спілкування. Багато людей відчувають невпевненість і страх помилитися, але насправді це частина процесу навчання. Незалежно від того, чи спілкуєтеся ви з колегами, друзями чи незнайомими людьми, наступні поради допоможуть вам подолати мовний бар'єр і насолоджуватися процесом комунікації.
- У 90% ви не будете спілкуватися з нейтівами.
Якщо ви подорожуєте чи знаходитеся у відрядженні за кордоном у Німеччині або ж Франції, чи Іспанії і боїтеся звучати не природньо, не хвилюйтеся, для ваших іноземних співрозмовників англійська мова теж не є рідною, а другою мовою (виняток - ваш співрозмовник справжній англієць або американець). Важливо пам'ятати, що більшість людей не вміють розмовляти на бездоганній англійській, і це абсолютно нормально.
- “Can you type it?”
Не соромтеся перепитувати співрозмовника і просити його надрукувати в чаті те, що він говорить. Порада дієва навіть на онлайн-співбесіді англійською: моя студентка попросила рекрутера написати в чат zoom те, що вона не могла зрозуміти, рекрутер погодився без жодних проблем. Тож цей метод дозволяє уникнути непорозумінь і показує вашу зацікавленість у правильному сприйнятті інформації.
- Не забувайте про допомогу у вашій кишені - телефон.
Реальне спілкування - це не іспит з англійської в школі чи університеті, де вам заборонено підглядати. Ваша мета – зрозуміла комунікація, а не п’ятірка в журналі. Використання телефонних додатків для перекладу чи словника може суттєво покращити ваше спілкування і надати додаткову впевненість у розмові.
- Ви спілкуєтеся не з викладачем англійської, а з пересічною людиною.
Ця людина не буде просити розкрити дужечки і вставити дієслово в past continuous. Реальна комунікація легка та швидка. Уявімо: іноземець намагається щось сказати вам українською - чи запамʼятали б ви у цій розмові кожне дієслово, яке він висловив неправильно українською? Більшість людей будуть фокусуватися на змісті, а не на формі вашої мови.
- Ваші старання демонструють ваше бажання рости.
Ви думаєте: «Я вимовив слово неправильно, з мене будуть сміятися…». Так зробить лише невихована людина, яка сама не пробувала вивчати іноземну мову й тішить себе тим, що всі і так «мають» знати англійську. Є цілі наукові статті про те, який малий відсоток англомовних людей вивчає іноземну. А ви демонструєте свої знання та прагнення удосконалення іноземної - і саме це є тим, чим можна дійсно пишатися.
- Ми самі не говоримо ідеальною українською.
Скільки студентів здають тест з української мови на 200? Можливо ви і є та людина, якій це вдалося, але давайте будемо чесними – у реальній розмові мало не кожен допускає помилки: неправильне відмінювання іменника (немає вітра чи вітру?), неправильний наголос (лАте чи латЕ?), або ж русизм використали (так як замість оскільки). Скільки своїх помилок нарахували? Тому пам’ятайте, що помилки були, є і будуть в кожній мові, адже це – живий процес між живими людьми! Головне - зрозумілість і зміст, а не досконалість.
Сподіваюся, ці інсайти допоможуть вам віднайти сміливість та впевненість у розмові англійською!