Коли постає питання,  який вищий навчальний заклад обрати, щоб отримати якісну освіту та диплом престижного університету, більшість абітурієнтів та їхніх батьків вивчають рейтинги кращих навчальних установ України, а, можливо, і світу. Недарма, адже місце інституту (університету) у таблиці, яка визначає його науковий потенціал – це знак якості освіти. Високі сходинки в найбільш популярних міжнародних університетських рейтингах пропонується вважати візитною карткою для будь-якого ВНЗ. Пропоную вашій увазі мій огляд  місця Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рейтингах ВНЗ України та світу.

Із радістю повідомляю, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка, у якому я із задоволенням навчаюсь четвертий рік, очолює рейтинг ВНЗ України та потрапляє у світовий «QS World University Rankings» вже не перший рік. Тож мою альма-матер по праву можна назвати Головним Університетом України. Цьому сприяють багато факторів, які й формують критерії оцінки та розташування певного ВНЗ у рейтинговій таблиці. Далі – матеріал Вікіпедії: «Ранжування ВУЗів у Академічному рейтингу університетів світу (англ. ARWU) здійснюється за формулою, яка враховує: випускників-лауреатів Нобелівської або Медалі Філдса (10 %), співробітників-лауреатів Нобелівської або Філдсовської премії (20 %), «часто цитованих дослідників у 21 категорії» (20 %), статті, опубліковані в журналах Nature (журнал) або Science (журнал) (20 %), враховує індекси цитування для природничих і гуманітарних наук Інституту наукової інформації (англ. Institute for Scientific Information, ISI) Science Citation Index і Social Sciences Citation Index, а також індекси провідних журналів Arts and Humanities Citation Index (20 %), враховує розмір університету (10 %).»

 

Що стосується Київського національного університету імені Тараса Шевченка, то за всіма критеріями Консолідованого  рейтингу  ВНЗ України 2014, створеного інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua», він займає першу сходинку. Ви можете сказати: «Так, все це правильно, але за якістю поданого матеріалу та манерою викладачів «вкладати» у голови студентам матеріал, не будь-яка комісія може робити адекватну й чесну оцінку!». Але є вагомий аргумент – враження та відгуки тих, для кого ця установа стала «другою домівкою», тому що саме в Університеті проходить більша частина їхнього життя орієнтовно з 17 до 24 років.

Звичайно, не всі лекції бувають такими захоплюючими, що аж подих затамовують, не всі задачі розвязуються легко й швидко, доводиться і «попітніти», не завжди студенти з піднесеним настроєм та новими силами прокидаються зранку на першу пару. Але все це дрібниці, порівняно з тими емоціями та знаннями, які вони отримують в університеті. А у мене, особисто, вищевказані характеристики, присутні (як я відчуваю ).

 

Тому – бути студентом не тільки корисно, а й весело! Робіть свій вибір, старайтеся і отримуйте результати, на які ви сподіваєтеся.

 

Читайте також: Топові університети України.

Автор: Анна