Вплив науково-технічного прогресу на систему освіти

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

    Отримання освіти є невід'ємною частиною еволюції суспільства. Тому природним є прагнення до розвитку і вдосконалення системи освіти в усьому світі. Для того, щоб її якість відповідала сучасним вимогам, необхідно постійно вдосконалювати концепцію її модернізації, обов'язковою умовою якої має бути наявність реформ.

 

     Науково-технічний прогрес є рушійною силою для розвитку освіти. У наш час існує потреба і водночас дефіцит тих, хто вміє використовувати його надбання. Завдання професійної освіти полягає не у традиційній підготовці і формуванні стандартного комплексу знань і навичок, а в адаптації учня до сучасного світу, що потребує залучення інновацій і освітніх технологій, ключовими характеристиками яких є новизна, практичне використання і можливість комерційної реалізації. Як не дивно, така система не нав’язує учневі погляди викладача чи наукових шкіл, а навпаки, сприяє подальшому саморозвитку студента.

 

      Один із способів втілення цього – дистанційна форма навчання, яка поєднує переваги традиційної та віртуальної освіти. Вона передбачає індивідуальний вибір як самої інформації, так і методів її засвоєння. Водночас, це дозволяє реалізувати «плюси» інтерактивної форми навчання, яка відзначається більшою ефективністю, порівняно з пасивною (традиційною).    

 

     «Новинкою» є освітня технологія case-study. Метою навчання даної технології є формування спеціаліста, здібного до інформаційно-аналітичної роботи прикладного характеру. Сутність її полягає в осмисленні реальної життєвої ситуації(кейса), розв’язання якої потребує певних знань, методів, навичок.

     Існують чудові англомовні сайти, що містять он-лайн анімаційні та інтерактивні вправи, розроблені професійними педагогами та дитячими психологами. Навчання проходить у формі ігор, що дозволяє зацікавити учня, зробити його більш доступним для сприйняття.

 

     Сьогодні комп’ютерні технології можна вважати тим інноваційним способом передачі інформації, який відповідає якісно новому змісту навчання майбутнього юриста, економіста, інженера тощо. Так, серед студентів фізичного, хімічного факультетів чи факультету кібернетики популярним є програмний комплекс  MathCAD , який дозволяє інтегрувати і диференціювати, проводити різноманітні фінансові розрахунки, обробляти експериментальні данні і будувати графіки.    

 

     Однак, наука, як і раніше, вимагає в першу чергу наукової допитливості і високорозвиненого і правильно тренованого розуму. Ніяке найдорожче обладнання не зможе вдосконалити методику навчання без наявності сприятливого «клімату», тобто ініціативних людей, які мають креативні ідеї і бажання працювати на «благо» вітчизняної і світової освіти і спільноти загалом. 

 

Читайте також: Відкрився новий центр дистанційної освіти - Знання Онлайн.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Катерина С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;