А чи дійсно англійський з нуля? Як підготувати урок для англійської з нуля

Коли нам надходить заявка, або ж лунає телефонний дзвінок і учень/ його батьки кажуть "нам англійський з нуля". Чи дійсно з нуля, що готувати? А якщо це буде надто важко? А якщо занадто легко? Вчити алфавіт? Слова? Звуки?

І так, щоб більше візуалізувати таку ситуацію, наведу вам реальний приклад, на основі якого і будемо розглядати, як підготувати перший урок так, щоб і учню було цікаво, і не давати надто складні завдання, і не занадто прості.

Замовник: Дівчинка 5 клас, каже, що англійську потрібно майже з нуля. 

І ось ломай собі голову тим питанням "майже з нуля", що воно таке і з чим його їдять?

І так:

Зазвичай замовник об'єктивно не може визначити свій рівень володіння мовою, а тому більшість називає англійським з нуля і рівень А1, навіть, інколи А2, і дійсно Англійський для початківців. 

Тому постає досить змістовне питання, а що ж підготувати?

Далі, звісно, на подальших заняттях, все буде легше. Але перше, тут дійсно лоторея, ніколи на 100 відсотків не будеш знати, що тебе очікує.

І ось у даній ситуації в голові вимальовується картина "Дівчинка, 5 клас. Зараз англійська мова є обов'язковим предметом з 1 класу, тож до 5 вже як не як мала б вивчити алфавіт, займенники, прості мовні конструкцій, можливо поганенько, але й Present Simple, а то й Past Simple знає", а це ж явно не англійський з нуля. І якщо я дам такому учню алфавіт, то, мабуть, це вже буде зовсім недоречно. Але й розуміючи,що загальноосвітня школа-цікаве явище, ніколи не знаєш, що можна від неї очікувати. Адже, думаю вам з дитинства знайомі ситуації, коли дитина добре не вчить мову, чи просто не розуміє, чи виступає на спортивних змаганнях за школу і їй "автоматом" ставлять оцінку. То в такому випадку англійський дійсно може бути з повного нуля.

І так, що ж робити? Як підготуватися до найпершого заняття?

1. Розробіть декілька варіантів завдань.

 1.1. Найскладніший. Наприклад: детальний розбір Present Simple. Закінчення s es. Коли y змінюється на i, a коли ні. Навіть, якщо дитина вже проходила цю тему і більш менш її знає, такі деталі як закінчення часто забуваються і добре буде їх повторити.

1.2 Легший рівень. Підготуйте маленький текст із запитаннями. Наприклад: Мене звати Марко. Мені 18 років. В мене є друг. Він хлопчик і тд. І запитання: У Марка друг хлопчик чи дівчинка? І в такому стилі.. В данний спосіб можна перевірити, чи вміє читати ваш учень. Чи розуміє найпростіші речення, чи вміє відповідати на прості запитання

1.3 Легкий. Підготуєте малюночки і слова. Назви тварин, погода..на що вистачить вашої фантазії і грайте в ігри. Поєднати назву з картинкою, сказати як називається той чи інший предмет. Чи, наприклад, зібрати всі інгредієнти для супу. Тут лише ваш креатив і фантазія.

Також можна підготувати Алфавіт. Знайти в інтернеті пісеньку про нього, заспівати, потім дати вправи де можна вставити літеру в алфавітному порядку, чи з'єднати їх послідовно, тим самим утворюючи картинку

Можна підготувати прості вправи на звуки і читання : cat, Kate, lamp, lamb...

Можна зробити урок-комбінацію із усього вище зазначеного. І текст почитати, і вправи виконати і граматику розібрати. Тут все залежить лише від рівня попередньої підготовки учня

Не бійтесь розмовляти і змінювати завдання. Дали занадто складне - змініть на легше,якщо бачите, що дитина не справляється

Змінюйте види активності : подивились відео-виконали вправу-поспівали-почитали. Не зациклюйтесь на чомусь одному і не перетворюйте урок на рутинне заняття. Адже ваша задача полягає в зацікавленні учня, а не в відбиванні останнього бажання вивчити мову

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Дар'я К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;