Англійська для дошкільнят

Вивчення англійської мови уже стало життєво необхідною потребою. І вивчати її можна у будь-якому віці. З якого ж віку можна починати це робити? Однозначної думки на це питання немає. Якщо ви добре знаєте англійську мову, то періодично говорити з малюком цією мовою можете хоч з першого дня. З часом, коли дитина починатиме говорити, то повторюватиме за вами слова, як рідною, так і англійською мовою. Та якщо ж ви знаєте мову недосконало і у вас є недоліки у вимові, то дитина перейме від вас помилки, які  потім доведеться виправляти. Та ви можете включати невеличкі навчальні відео, аудіо записи, мультфільми, дитячі пісні англійською мовою. І якщо ви зовсім не знаєте англійської мови, або знаєте недосконало, саме час почати вчити або вдосконалювати свої знання.

З 2-3 років дитина вже цікавиться книжками, любить, коли їй читають, розповідають, вона задає безліч запитань, активно пізнає світ, то чому ж не можна пізнавати й англійську. Варто ненав’язливо вчити назви різних предметів, іграшок. Вивчення англійських слів можна перетворити на цікаву забаву. В цьому віці гра є головним способом пізнання навколишнього світу, тож і навчання повинно мати ігровий характер. Вчити англійську мову потрібно щодня. Називайте разом з дитиною все довкола. Після багаторазового повторення слова мимовільно запам’ятаються, їх не треба записувати та зубрити. Слідкуйте за правильною вимовою. Особливу увагу слід звернути на специфічні звуки, яких немає в рідній мові. Варто намагатися запам'ятати, як правильно вимовляється кожне слово, адже перевчатися буде важче.

У віці 5 років дитина вже може навчатися цілеспрямовано. Вона здебільшого вже знає всі букви рідної мови, може читати склади. В цьому віці вже можна починати працювати з підручником, вчити читати та писати букви,  маленькі слова, але все ж головний акцент потрібно робити на говоріння. Під час занять потрібно використовувати ігри, наочність. Дуже дітям подобається дивитися відео, співати пісеньки, вчити віршики. Так легше запам’ятовуються слова і цілі речення. Вчитися читати й писати англійською краще після того, як дитина оволодіє цими навичками рідною мовою. Не можна вчити букви одночасно різними мовами, бо дитина буде їх плутати. Не варто занадто поспішати, щоб не нашкодити, перевантажуючи дитину. Слід зважати в першу чергу на індивідуальні особливості малюка і робити те, що вже підходить на даний момент. Часто, коли у дитини все вдається, і вона бачить результат своїх старань, виникає бажання пізнавати більше, і вона хоче вчити більше далі й далі все складніший матеріал. Слід заохочувати такі бажання і підбирати складніший матеріал. Навчання повинно подобатися та приносити задоволення.

Можна читати нескладні адаптовані  книжечки англійською мовою. Потрібно, щоб дитина якомога більше слухала, по можливості слід створювати англомовне середовище. Можна слухати відео та аудіо. Добре, коли є вчитель англійської мови в дитсадку, який дитина відвідує. Можна знайти вчителя для індивідуальних занять. Діти 5-6 років уже цілком можуть навчатися онлайн. Звісно, це залежить від індивідуальних особливостей. Та більшість дітей такого віку уже може зосереджено слухати та працювати разом з учителем. Діти із задоволенням грають в ігри, співають пісеньки (є багато пісень на вивчення алфавіту, кольорів, базової лексики та виразів), включаються в рольові ігри, відпрацьовуючи вимову та вивчаючи граматику.

Коли б ви не почали навчати дитину англійської мови, головне, щоб їй це подобалося, щоб це не було примусом. Пізнання іноземної мови має бути цікавою, яскравою та веселою пригодою.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;