Англійська мова змінюється

Англійська мова розвивається та змінюється, як і будь-яка інша. І це не погано, адже вона дає слова для опису нових технологій, які з’являються, нових понять. Однак зміни в мові відбуваються не швидко, і їх важко помітити. Та коли ми візьмемо твори Шекспіра з ХVІ століття, їх читання виявиться дещо складним. Якщо взяти «Кентерберійські казки» Чосера, які були написані ще раніше, прочитати їх буде ще складніше. А якщо ж ви раптом візьмете в руки «Беовульфа», вам може здатися, що він взагалі написаний іншою мовою.

Зміни в мові зумовлені декількома причинами. По-перше, з появою нових продуктів виникає потреба в появі нових слів, які б змогли точно їх описувати. По-друге, різні групи людей по-різному висловлюються, вживають відмінні від інших слова чи вирази. Це може залежати від рівня освіти, віку, регіону проживання. При спілкуванні відбувається обмін словами та фразами, які поєднуються, і створюють щось нове, відмінне від способу висловлювання інших людей.

Часом більшість змін пов’язані з молоддю. Вони використовують свої конструкції для спілкування, їх мовлення відрізняється від мовлення старшого покоління. Не всі вирази надовго затримуються в мові, однак є ті, що закріплюються і активно впливають на мовлення людей.

Нові слова можуть увійти до мови з різних джерел. Вони можуть бути запозичені з інших мов, наприклад, для позначення страви іншої країни; слова можуть скорочуватись та комбінуватись; а іноді нові терміни можуть з’являтися через помилки у вживанні давно відомих. Мабуть, однією з основних причин зміни мови є помилки в тому, як ми вимовляємо або слова, або в тому, що ми маємо на увазі під ними; граматика та синтаксис, який переробляється відповідно до потреб людей – це все формує з часом саму мову. Помилки та неправильна вимова можуть часто спричинити зміни в мові.

Змінюється також порядок слів, хоча і не так швидко, зараз він більш сталий, ніж давньоанглійський. Змінюється спосіб вимови звуків. Те, як спілкуються молоді люди, часто не подобається дорослим, але нові фрази не завжди є гіршими, вони просто інші, результат постійного розвитку мови. Існує думка про те, що за часів Шекспіра мова була більш елегантною, і що тогочасні форми висловлювання були «правильнішими». Якщо уважно слідкувати за мовою та мовленням людей, ці незначні зміни можна помітити. І якщо зараз якесь слово вам здається дивним, через декілька років, можливо, воно буде активно вживатися. Для сучасного покоління саме їхня манера мовлення є «правильною». Це не тільки інші слова, але й зміна та спрощення деяких граматичних форм. Однак їхні фрази вживаються загалом в розмовній мові, і ніяк не підходять для ділового спілкування та офіційних листів. Чому ж не можна всім говорити «правильною англійською»? Під «правильною англійською» розуміють стандартну англійську: мова освіти та державного управління, мова газет та журналів, публіцистичних видань. І вона є лише одним діалектом англійської. Кожен діалект має свої характеристики, свої правила, і вони просто відрізняються між собою.

Мова завжди продовжуватиме змінюватися, як і про все інше в природі; вона буде відповідати потребам людей, які нею користуються. Тож тим, хто навчає, потрібно постійно бути в курсі останніх мовних змін, а тим, хто вивчає мову, варто не забувати про цей важливий факт, та все ж, орієнтуватися на стандартну англійську, адже вивчити всі діалекти не можливо. Коли ви розмовляєте мовою «королеви Великої Британії» – вас зрозуміють, але коли ви вживаєте фрази чи сленгові слова певного регіону – скоріше всього, вас зрозуміють тільки там.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;