Австралійський сленг

На сьогоднішній день сленг є дуже популярним, але майже невивченим поняттям. Його широке вживання пов'язане з впливом засобів масової інформації на людей. Особливо багато сленгу дійшло до нас з англійської мови.

Англійська є міжнародною мовою та національною мовою у Великобританії, Сполучених Штатах Америки, Новій Зеландії та частині Канади. У кожній з цих країн англійська мова розвивалась по-різному. Хоча англійська не є офіційною мовою в Австралії, австралійська англійська де-факто вважається офіційною мовою, яку неофіційно називають "страйн" (англ. strine, від австралійської вимови слова "Australian").

Через свою ізольованість від інших континентів та місцеві особливості — англійська мова в Австралії відрізняється від інших варіантів англійської мови.

Вперше австралійською англійською почали говорити діти колоністів з Нового Південного Уельсу. Це покоління дітей створило новий діалект, який став мовою нації.

Хоча австралійська англійська є відносно однаковою у всіх куточках континенту, деякі регіональні варіації є помітними. Наприклад, одяг для купання ("swimming clothes") відомий як cookies або swimmers в Новому Південному Уельсі, togs у Квінсленді, і bathers у Вікторії, Тасманії, Західній Австралії та Південній Австралії; що називають коляскою ("stroller") в більшій частині Австралії, зазвичай називають pram в Західній Австралії, Південній Австралії та Тасманії. Перевага синонімічних слів також відрізняється між штатами. Наприклад, сміття (garbage) переважає над rubbish в Новому Південному Уельсі та Квінсленді, в той час як rubbish є більш популярним у Вікторії, Тасманії, Західній Австралії та Південній Австралії.  

Австралійська лексика має характерні особливості та відома своїми скороченнями. 

Найбільш поширеним способом є скорочення, в якому корінь слова чи навіть початкові літери залишаються незмінними і додається закінчення -ie (Aussie — Australian — австралієць, vedgies — vegetables — овочі). 

Також часто вживаються скорочені слова із закінченням -o (bizzo — business — бізнес) та -y (lippy — lipstick — помада). 

Наступним видом скорочення є заміна цілої фрази одним словом (footy — Australian Rules Football — австралійський футбол).

Існує власний самобутній австралійський сленг, який яскраво і влучно опису місцеві реалії. 

Aerial ping-pong. Жартівлива назва для австралійського футболу. Термін походить від того, що гра характеризується частими обмінами ударів у висоту. 

Anzac (австралійський солдат) позначає сміливість та рішучість, які проявили австралійські солдати під час Першої світової війни в Галліполі в 1915 році. Слово було сформоване з початкових літер армійського корпусу Австралії та Нової Зеландії (Australian and New Zealand Army Corps).

Boomerang — австралійське слово, яке перейшло до міжнародної англійської мови. Слово було запозичене з мови аборигенів в перші роки європейського заселення, але точне походження все ще залишається невизначеним.

Didgeridoo (діджеріду) — це духовий інструмент, який спочатку був знайдений у Північній Австралії. Це довгий, дерев'яний, трубчастих інструмент, який виробляє низькочастотний звук.

Слово "кенгуру " походить від "kanguroo" або "gangurru" — назви цієї тварини на кууку-йімітірській мові аборигенів Австралії, яку почув Джеймс Кук під час висадки на північно-східному березі Австралії.

Vegemite (Веджимайт) — концентрований дріжджовий екстракт, який використовується як паста. Він був зареєстрований як торгова марка в 1923 році і став одним із найулюбленіших паст для тестів та бутербродів в Австралії. Фраза "happy little vegemite" означає "життєрадісна або задоволена людина". Вираз використовувався в рекламній кампанії, в якій була пісня зі словами: "Ми щасливі маленькі Веджимайти…". У 1980-х роках ще одне поняття було запозичене з рекламної кампанії Vegemite. Реклама включала рядок "Я завжди буду Веджимайт-дитиною", і поняття Веджимайт-дитина означало не тільки "дитина, яка їсть Vegemite", але ще й "типовий австралієць".

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;