Бар’єри першокурсників у спілкуванні

Спілкування відіграє важливу роль в житті кожної людини. Адже завдяки спілкуванню люди краще пізнають один одного і можуть взаємодіяти. Але потрібно розуміти, що крім спілкування, ще й існують деякі бар'єри, через які люди не можуть досить добре спілкуватися, і передавати інформацію один одному. Все наше життя оточено ситуаціями спілкування. Ці ситуації можуть бути як удома, так і на роботі; з близькими людьми або ж із зовсім не знайомими. Так само не можна забувати по кількість контактів, в які людина вступає кожен день. І людина повинна розуміти, що соціум вимагає від неї ряд правил і умов, які вона повинна дотримуватися при спілкуванні з людьми. Людина повинна зберігати свою особисту гідність, бути досить ввічлива, і при це дотримуватися дистанції при спілкуванні. Так як особистісні рамки для кожної людини різні, і про це теж треба пам'ятати. Вчені говорять про те, що спілкування являє собою самостійний вид діяльності зі своїми мотивами, операціями і діями. Спілкування - це в першу чергу взаємодія людей один з одним, для обміну певної інформації, щоб надалі будувати спільне співробітництво і діяльність. Певний сенс спілкування тільки в тому, щоб будувати взаєморозуміння,об'єднувати людей, щоб в соціумі були люди, які відмінно ладнають один з одним з одним. Спілкування передбачає собою встановлення контакту один з одним, не менш важливо в спілкуванні і обмін інформацією, для того щоб в майбутньому будувати досить міцне співробітництво. У житті людини немає навіть такого періоду, коли б він не спілкувався і передавав інформації іншому. Спілкування дуже важливий елемент життя. У процесі спілкування відбувається обмін інформацією, і після інтерпретація її, прийняття людьми один одного, взаєморозуміння, повага, оцінка, так само співпереживання. Так само в спілкуванні визначаються симпатії або ж антипатії, здійснення взаємодії, якщо все таки контакт налагоджений. Кожен з нас у своєму житті взаємодіє з іншими людьми. Формує практичні навички спілкування і взаємодії в іншими людьми. Так само, виникають "бар'єри" в спілкуванні. Вони, можуть бути спровокованими різними факторами. Бар'єри в спілкуванні дуже сильно заважають індивіду. Через них індивід не може реалізувати свої плани і домогтися поставлених цілей. Людина - це істота соціальна. Їй потрібне спілкування, і без нього вона не зможе. Саме ця тема так актуальна в наш час. Наше життя складається в першу чергу з подолання різних бар'єрів, які існують на нашому шляху. Вони можуть бути різні: фізичні, соціальні, інформаційні, і одні з найважливіших - це бар'єри спілкування, про яких йтиметься в даній роботі.

Одним з перших більше увагу приділив поняттю "бар'єр" Зигмунд Фрейд. Він є засновником найпотужнішого напрямку в психології. Зигмунд Фрейд розглядав поняття "бар'єр" як пряме перешкоджання, яке з'являється на шляху у людини. Він вважав що, "бар'єр" становить загрозу для особистості, і викликає у неї тривогу. Тривога може бути реалістичною, або моральної, або невротичної. З.Фрейд говорив, про те що, існує два способи подолання тривоги. Перший-це коли людина застосовує захисні механізми, і заперечує або спотворює ситуацію яка є. Другий-вступ у взаємодію з проблемою,яка є, і зниження її негативного впливу. Бар'єр у нашому розумінні, це те, що створює перешкоду. Бар'єри постійно присутні в нашому житті, і є її атрибутом. Бар'єри присутні скрізь. Не рідкість і зустріти бар'єри в спілкуванні. Так важливо, щоб у людини їх не було. Адже через них втрачається нормальне спілкування в соціумі. Під бар'єрами спілкування мається на увазі ті фактори, через які виникають конфліктні ситуації, розбіжності і то що сприяє цьому всьому. Необхідно пам'ятати про те, що бар'єри бувають різні, але в будь-якому випадку вони вимагають дозволу і подальшої нормалізації спілкування в соціумі. Вивчення проблеми "бар'єрів" це дуже важливе питання. Так як головним є фактор індивідуально психологічних особливостей кожної людини і саме сприйняття один одного людьми. І все ж головним є взаємини людей і подальша їх співпраця. Тому потрібно пам'ятати, що бар'єри спілкування можуть бути різноманітними, але в будь-якому випадку вони вимагаю певного дозволу і виходу з них.

Адаптація студентів у ЗВО - це досить складний процес, в який входить розвиток студентів як особистостей. Насправді адаптаційний процес пов'язаний з вирішенням багатьох проблем. Але головна - це освоєння нової соціальної ролі ролі студента. У школярів не існує навичок ролі студента. Тому студенти-першокурсники методом помилок і проб освоюють цю нову соціальну роль. Надалі, на основі цього, будується взаємини з однолітками і викладачами. Студенти першокурсники на початковому етапі навчання, в силу своїх незнань, і не компетенції небагато знають про те, як правильно спілкуватися, і якподолати бар'єри в спілкуванні, якщо вони існують. В майбутньому, на етапі навчання вони дізнаються як долати бар'єри, отримують знання, і в підсумку бар'єрів у спілкуванні у студентів стає менше. Найчастіше, у людей після 30 років, трохи менше бар'єрів, ніж у молодого покоління людей. Пов'язано це з тим, що люди у цьому віці мають багатий життєвий досвід і мудрість, що дозволяє їм більш краще спілкуватися, і долати бар'єри, які у них є.

Автор: Дмитро П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.