Біологія у медичному університеті

Уже з першого вересня вивчатимеш медичну біологію. Більшість тем тобі будуть знайомі: рівні організації живого, будова клітини, закономірності спадковості та мінливості, індивідуальний розвиток, організми-паразити, тип Членистоногі, біосфера. Кожне заняття супроводжуватиметься виконанням практичної роботи (на кшталт опис мікропрепарату свинячого ціп’яка чи іксодового кліща), обговоренням тестів та ситуаційних задач. Приклад практичної роботи:

Анатомія людини – вельми цікавий і практичний розділ теоретичної медицини. Складність полягає у тому, що назви органів, судин, нервів, м’язів треба знати не лише українською мовою, але й по-латині. Втім, усе можна опанувати і здати. Вивчення анатомії починається з опорно-рухової системи:  будови кісток, хребців та черепа. Згодом студенти ознайомлюються зі спланхнологією (розділом про внутрішні органи), нервовою і кровоносною системами. Тривалість цього предмету півтора року. В аудиторіях є макропрепарати у формаліновому розчині, скелет людини, які дозволяють у доступній формі зрозуміти кожне анатомічне утворення.

Гістологія, цитологія, ембріологія – науки про організм людини на мікроскопічному рівні. Спочатку студенти вивчають будову клітини та її складники, повторюють мітоз, мейоз. Потім згідно календарного плану опановують теми загального профілю: епітелій, кров, хрящова та кісткова тканини. Наприкінці навчального року викладачі пояснюють теми зі спеціальної гістології – будова ока, шлунку, серця, легень, печінки і т.д. Гістологію добре вивчати, розглядаючи зрізи тканин під світловим мікроскопом. Стануть у нагоді різноманітні атласи та електронограми - фотографії, зроблені за допомогою пристроїв, які збільшують зображення у десятки тисяч разів. Студенти краще запам’ятовують мікроскопічні структури, коли замальовують їх у власний альбом чи зошит. Ось таким чином:

На другому курсі починається фізіологія людини. Там теж є теми, які ти знаєш: будова клітинної мембрани, рефлекторна дуга, роль гормонів у процесі життєдіяльності, серцевий цикл, групи крові, травлення, обмін речовин. Цікавим і новим матеріалом стане аналіз ЕКГ (дивись малюнок) – метод реєстрації роботи серця, властивості і механізми скорочення скелетних м’язів, збудження та гальмування в центральній нервовій системі.

Біохімія – наука про хімічний склад речовин та хімічні процеси, які відбуваються в організмах. Студенти часто виконують лабораторні роботи, працюють із реактивами.  Пам’ятай рівняння реакцій, формули сполук, перетворення та задачі – вони теж знадобляться. Білки, ліпіди, вуглеводи, АФТ, нуклеотиди, амінокислоти, вітаміни, транскрипція, трансляція, РНК та ДНК - не нові для тебе терміни, погодься. На парах з біохімії ти дізнаєшся, як утворюється і утилізується глюкоза у нашому організмі, як працює печінка, або до чого може призвести надмірне вживання холестерину в їжі.

Ботулізм, аскаридоз, холера, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, сказ, поліомієліт – усі ці хвороби ти проходив під час шкільних занять. Вивчаючи мікробіологію та інфекційні хвороби, ти не лише згадаєш про бактерії та віруси, про які вже говорили вчителі, але й знатимеш методи виявлення збудників та їх культивування.

Трохи згодом у тебе з’являться такі предмети як медична генетика та імунологія. І знову доведеться згадати про роль спадковості в патології людини, типи успадкування, мутації, вади розвитку, сучасні молекулярно-генетичні методи досліджень спадкових хвороб. На імунології ви будете обговорювати клітинний та гуморальний імунінет, механізми взаємодії антиген-антитіло, алергічні реакції, імунокорекцію та імунотерапію. Це все ти теж проходив у школі, треба лиш пригадати. Завдяки цим предметам дізнаєшся, як правильно лікувати алергію, як змінюється імунінет з віком, та як проводити скринінг генетичних патологій.

Як бачиш, біологія супроводжуватиме тебе впродовж усього навчання в університеті. Медицина не є окремою галуззю, вона тісно переплітається з іншими науками про життя. Маючи хороші елементарні шкільні знання, ти легко впораєшся з цілим рядом цікавих та корисних наук, які опановуватимеш на шляху до здійснення мрії – стати лікарем.

 

 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Сергій Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;