Чому Голодомор 1932-1933 років – це геноцид українського народу?

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Словник визначає геноцид як цілеспрямовані дії, що спрямовані на цілковите або часткове знищення цілого народу або окремої його частини. Фактично геноцид – це крайня дискримінація за національною ознакою.

Верховна рада 2006 року визнала Голодомор 1932-33 року геноцидом українського народу. Після цього почався процес міжнародного визнання цієї трагедії. Київський апеляційний суд 2010 року не лише підтвердив те, що Голодомор варто вважати геноцидом українського народу, а й визначив прізвища його організаторів – Сталін, Молотов, Косіор, Чубар, Постишев, Хатаєвич.

В будь якого геноциду є мета. Метою Голодомору 1932-33 років було зламати опір українського селянства, що не хотіло коритися владі окупантів, вступати до колгоспів. За один лише 1930 рік відбулося понад 1000 повстань проти більшовиків, в яких взяло участь близько мільйона українських селян. Крім того український хліб був потрібен, щоб прогодувати весь Радянський Союз та для експорту за кордон, щоб купити на ці гроші машини для індустріалізації, що розпочалася в 1930-х роках.

В СРСР правду про Голодомор 1932-33 року довгий час приховували, що є одним з беззаперечних фактів називати його геноцидом. Правду про Голодомор намагалися витіснити не лише з публічних дискусій (адже за умови життя в тоталітарній країні вони були неможливими), а навіть з колективної та індивідуальної пам’яті. Відомими є випадки репресій проти громадян, що вели щоденники в голодні роки, щоб донести до майбутніх поколінь правду про злочини радянської влади.

Головним аргументом на користь геноциду є примусове вилучення продуктів. Плани хлібозаготівель мали нереальні показники. 1 січня 1933 р. Сталін видає детективу за якою в українського населення починають конфісковувати не лише зерно, а й будь-які їстівні запаси. Примусові конфіскації супроводжуються насиллям, руйнуваннями. Для того щоб голодні селяни не мали змоги засолити м’ясо або овочі з нового врожаю, продаж солі обмежували.

Практика занесення сіл на так звані «Чорні дошки» прирікала селян на голодну смерть. На ці дошки записувались села, що «злісно» не виконували норми здачі хліба. В цих населених пунктах крім вище перерахованих конфіскацій, вводилися також війська, які мали не допустити втечі селян з голодуючих сіл. Вперше «Чорнім дошки» ввели в українських селах на Кубані, що зайвий раз підкреслює спрямованість Голодомору саме проти українців.

Але не лише жителі чорнодошкових сіл не могли знайти порятунку в містах чи інших регіонах. 1932 р. була введена паспортна система, за якою селяни паспортів не отримували. Без паспорта не можна було купити залізничний квиток. Хоча тисячі селян так чи інакше намагалися втекти з уражених Голодомором сіл. Опустілі села часто заселяли вихідцями з Росії, що дуже вплинуло на національний склад населення УРСР.

Голодомор 1932-33 років розгортався на тлі загальної антиукраїнської політики. Згортали українізацію, арештовували та репресували видатних українських науковців, письменників, художників. В 1933 р. було скасовано «харківський правопис» або скрипниківку, як «націоналістичний».

Голодомору 1932-33 років передував ще один – 1921 р.. Головна відмінність між цими трагедіями полягала в тому, що 1932 р. радянська влада категорично забороняла поширювати правду про Голодомор та отримувати міжнародну допомогу. Українська діаспора знала про те, що їх народ голодує. По всьому світу збирали пакунки з продовольством. Але СРСР заборонив їх ввезення, назвавши тих, хто поширює правду про Голодомор «ворогами радянської влади».

Ми досі не знаємо точну кількість жертв Голодомору 1932-33 рр. Часто облік смертності просто не проводили або записували несправжню причину смерті. 1937 р. було проведено перепис населення СРСР, але його данні настільки шокували, що їх засекретили, а більшість причетних до перепису – розстріляли. За даними Інституту демографії число жертв Голодомору 1932-33 років складає 4,5 млн. Щороку, в четверту суботу листопада Україна та весь світ вшановує їхпам’ять.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ірина М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;