Чому IELTS - це не про ваш справжній рівень?

У Ютубі рясніють відео, де британці намагаються здати IELTS і в них виходить не найкращий бал. На таке відео дивитись з одного боку смішно, бо розумієш усю абсурдність ситуації, а з другого лячно, бо виявляється просто знати мову на належному рівні є недостатньо, щоб отримати адекватний бал. Ще якщо додати страх та паніку в день іспиту, то реальної оцінки Ваших знань годі і очікувати.


Проте жоден тест не може визначити чіткий рівень: по-перше, більшість із них створюють дискомфортні та надто формалізовані умови для здачі, яких в реальному житті не буде; по-друге, кожен тест націлений на конкретні критерії, відтак, якщо не знати, ЩО у Вашій мові оцінюють, то і неможливо це окреслити, щоб мати максимум.

Чому IELTS - це не про ваш справжній рівень?

Саме тому підготовка до будь-якого іспиту в ідеалі має складатись з наступних етапів:


1. Пробний тест в екзаменаційних умовах (час, формат, обставини) та визначення балу. Це може організувати викладач, мовний центр або Ваши друг/подруга. Важливо, щоб до цього моменту (якщо Ви здаєте вперше), Ви не занурювались глибоко у структуру та формат самого тестування.


2. Якщо різниця між необхідним та актуальним балом більша, ніж 1.5 бала (для IELTS), то необхідно витратити більше часу на підняття рівня перш, ніж готуватись до власне істипу.


3. Якщо різниця менша 1.5 бала, то можна сміливо занурюватись в сам тест і типи завдань. Для цього загугліть усі критерії, за якими Вас оцінюватимуть, розберіться детально у кожній оцінці, і реалізовуйте це у мові. 


У випадку з британцями якраз зіграв злий жарт, що це не може бути просто вільна бесіда, вона має слідувати чіткій, визначеній структурі, інакше буде провал. Проте, навіть коли їм уточнили критерії, вони не одразу ж отримали максимум, оскільки до такого мовлення треба привикнути і попрактикуватись. В ідеалі це має бути людина, що знає всі підводні камені іспиту і зможе вас направити.

Автор: Катерина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.