Чому сон такий важливий

Більшість з нас відчували наслідки недосипу після ночі поганого сну: повільні рефлекси, менше терпіння та зниження здатності швидко обробляти інформацію. Тож не дивно, що дефіцит сну може вплинути на навчання дітей та успішність у школі.

Навчання безпосередньо пов’язане з поведінкою та уважністю, на які також впливають якість та кількість сну. Хоча недосип робить дорослих і підлітків млявими, недосип, як правило, робить дітей розсіяними і навіть агресивними.

Чому сон сприяє навчанню? Одне з поширених помилок щодо сну полягає в тому, що це просто спокійний час, коли нічого не відбувається, або іншими словами, мозок спокійний. Навпаки, сплячий мозок дуже активний, іноді більше, ніж під час неспання. Мозок проходить кілька різних типів сну протягом ночі, іноді з дуже швидкою активністю, а іноді з тим, що називається повільним хвилевим сном. Саме під час повільного сну мозок,  відтворює інформацію, яку вивчив під час неспання, що призводить до консолідації спогадів - переміщення їх у зберігання. Оскільки мозок проходить різні етапи сну протягом ночі, втрата сну означає втрату часу на повноцінну обробку інформації. Отже, сон - це найпростіший спосіб навчання. Гарний нічний сон значно допоможе зберегти інформацію, зрозуміти її та вивчити нову. Іншими словами, ви будете набагато більше схильні до успішного виконання будь-якого завдання, якщо будете добре висипатися щоночі.

Сприймайте сон серйозно. Час сну важливий на всіх етапах життя, а захист здоров’я вашої дитини ускладнився в епоху електронних пристроїв та соціальних мереж. Спробуйте виробити у своїх дітей здорові звички щодо сну.

Подібно до того, як діти відрізняються своїми уподобаннями і темпераментами, деякі діти легко засинають, а інші вважають сон більш невловимим. Нижче наведено кілька порад, які можуть допомогти вашій дитині заспокоїтися і заснути.

 Прогуляйтеся після обіду, почитайте книги разом або пограйте спокійно. Тепла ванна може дуже заспокоїти, допомагаючи вашій дитині розслабитися і заснути.

 Використовуйте ліжко лише для сну. Якщо діти (або дорослі) пов'язують спальню з роботою, спілкуванням чи іншими "неспальними" діями, вони рідше почуватимуться розслабленими в цьому просторі.

Вимкніть пристрої. Екрани випромінюють синє світло, яке насправді може оздоровити мозок і призвести до проблем із засипанням. Крім того, телевізійні програми чи ігри з яскравими кольорами, блимаючими вогнями чи піснями стимулюють дітей. Практикуйте спокійні ігри, спілкування з дітьми, вимикаючи всі екрани принаймні за годину до сну.

Запропонуйте перекусити. Діти часто прокидаються вночі, бо голодні. Запропоновані закуски, багаті білком або складними вуглеводами, можуть дати їм паливо, необхідне для сну протягом ночі. Згадайте сир і цільнозернові сухарики, арахісове масло на цільнозерновому хлібі, йогурт або склянку молока.

Встановіть графік сну і дотримуйтесь його. Наш організм може використовувати час доби, щоб дізнатися, коли розслаблятися і готуватися до сну. Деякі дослідження показують, що стабільний графік сну може бути навіть важливішим за загальний час сну для навчання та пізнання!

Отже, чому сон важливий для дітей? Ми знаємо, що наслідки недосипу можуть проявлятися в класі, роблячи здоровий сон необхідним для навчання та зростання. Діти, як правило, швидко відновлюються після декількох ночей втраченого сну - можливо швидше, ніж їхні батьки! Загалом за умови спокійного оточення та можливостей, діти наздоганяють сон, коли їм це потрібно.

Сон важливий з багатьох причин, як для дітей та і дорослих. Не нехтуйте цим!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;