Чи існує спосіб раз і назавжди вивчити іноземну мову?

Я вчилася в школі в ті далекі часи, коли вивчення іноземної мови не було обов'язковим з початкових класів. Як і всі радянські і пострадянські школярі, я мала почати опановувати англійську з 5-го класу. Однак, в початковій школі мені із самого початку було нудно, а найняти репетитора з будь-якого предмету, щоб я могла вивчати програму наперед, мої батьки змоги не мали. А мені ж так хотілося вчити чомусь саме англійську...

Отже, тато просто написав листа своєму приятелеві, що викладав англійську мову в іншому місті, і той надіслав мені поштою звичайний шкільний підручник для 5-го класу. Так, абсолютно самостійно, я почала опановувати англійську у віці 8 років. Татко при всьому бажанні допогти не міг - він добре знав німецьку. І, хіба що, завжди повторював, що англійська мова походить від німецької.

В 5-й клас я прийшла, вже знаючи напам'ять вищезгаданий підручник. Знову було нудно. Почала питати у вчительки щодо граматики англійської мови - і отримала відповідь: "А нащо воно тобі? Ти й так краще за всіх вчишся, а після школи головне - заміж вийти". Я задумалася і попросила батьків перевести мене в іншу школу. Але така можливість з'явилася лише за кілька років. Тому всі завдання з граматики я виконувала... навмання! І ці вгадування добре спрацьовували. я й далі лишалась найкращою в класі. 

Аж ось, перейшовши. нарешті, до гімназії, переді мною постала проблема: ЯК же швиденько зрозуміти ту граматику? Може, є якийсь таємний спосіб, а я його просто не знаю?

Таємного способу я не знайшла. Але знайшла гарну книжку, котру мені порадила однокласниця. Три місяці літніх канікул - і от вже ніхто й до сьогодні не може вибити з моєї голови ту англійську граматику. 

Зараз я викладаю англійську мову вже шостий рік. Потроху вона стала моїм основним предметом, рідні історія України і всесвітня історія залишились на другому місці. Більшість учнів приходять від вчителів, які вчили їх правильній мові - лише корисному, лише розмовному. І граматика чомусь не входить ні до корисного в англійській мові, ні до розмовного. Мовляв, тою граматикою вже ніхто не користується і не цікавиться. 

А щодо секретів - то в мене є власний, але тільки вчительський. Кожний чи кожна здатен опанувати англійську мову, але за умови, що я складу індивідуальний план, виходячи із запитів учня чи учениці. 

А от раз і назавжи вивчити англійську, як і будь-яку іншу мову не вийде. Бо мова - це жива істота. Вона змінюється так само швидко, як змінюється світ навколо. Це не дає нам жодних гарантій, але дарує безкінечну кількість викликів. Запрошую долати ці виклики разом!

Автор: Ольга Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.