Чи можна вчити правила української мови без книжок?

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Колись мудрий німецький поет і мислитель Йоганн Вольфганг фон Гете сказав: «Недостатньо тільки отримати знання, їх треба застосувати». І він був неймовірно правий! Як часто ми стаємо свідками того, що учень ідеально володіє теоретичним матеріалом, усі правила буквально відскакують у нього від зубів, але під час виконання практичних завдань – «ступор». Проблема в тому, що учні, ніби «тепличні рослини», вчаться в обмежених умовах, в рамках правил, планів, методичних рекомендацій.. і тому не можуть застосовувати свої знання у повсякденному житті.

Тут на допомогу приходять креативні репетитори ¯\_(ツ)_/¯.

Чомусь існує думка, що ми стикаємося з правилами української мови тільки на уроках із української мови; або правила української мови навіки закарбовані у підручниках з української мови, і ніколи звідти не вилізуть на світ. Тому мої ученики дивляться на мене переляканими очима і дивуються, чому ми майже не користуємося посібниками на заняттях. Бідненькі, видресирувані вчителями покоління «колись хліб був по 3 копійки», навіть не сприймають тезу про те, що правила з мови зустрічаються нам у повсякденному житті постійно, навіть в мультфільмах або серіалах.

Як практикуючий журналіст, часто пропоную учням аналізувати газетні та журнальні заголовки, а згодом і повноцінні тексти. І яке їхнє здивування, коли вони бачать, що складнопідрядні речення журналісти використовують у своїх публікаціях частіше, ніж інші, а найцікавіші заголовки – фразеологічні.

Ще варіант: можна слухати пісні. Так, зазвичай там неповні й обірвані речення. Але, включивши фантазію, з них можна зробити практично будь-який вид речень і самостійно себе перевірити.

Погодьтесь, мотивація стає сильнішою, коли ти розумієш, що вчиш не про повітряні замки, а про цілком реальні й популярні речі.

Хочеться, щоб знання учнів не обмежувалися часовими, просторовими чи будь-якими іншими рамками. Сучасна людина має бути профі у своїй професії і володіти культурою мовлення.

Звичайно, учнів більше хвилює, як вони складуть іспит чи який отримають бал за контрольну роботу. Але мудрий репетитор, пильний вчитель розуміє, що отримані знання точно знадобляться їм у майбутньому.

Хочеться побажати усім нам вірити в себе та у свої здібності! Ніхто не зможе побудувати для нас міст, на якому ми повинні перетнути потік життя. Ніхто, крім нас самих.

P.S.: автор намагався максимально толерантно подати своє бачення організації роботи з учнями під час вивчення правил з української мови, і не мав на меті образити поважних корифеїв української педагогіки.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія Ш.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;