Чи потрібна граматика у вивченні французької та чи можна вивчити мову самостійно?

Всім привіт, мене звати Маргарита, я дуже люблю вивчати різні іноземні мови, знаю вже 6 мов та не думаю зупинятися у їх вивченні. Як ви вже розумієте, то я можу сказати про значущість граматики в різних мовах та порівняти її. 

Коли я починала тільки вивчати свої перші іноземні мови, це англійська та французька, то в мене більше за всього виникали проблеми з правилами та як їх влучно застосувати. Мені пощастило, що у моїй спеціалізованій школі з поглибленим вивченням мов та інформатики, були дуже гарні вчителі, які вміли пояснити все та пояснювали доти, доки я не засвою знання. Також мені наймали репетитора з французької, щоб я могла знати більше за шкільну програму.

Сьогодні я би хотіла поговорити про те, чи дійсно потрібно нам знати граматику або це міф?

Я працюю репетитором та на кожному пробному уроці на запитання "Що Вам дається важко у вивченні французької?", я завжди чую одну і ту ж відповідь "Граматика". У мене є подруга, яка дуже гарно та вільно розмовляє німецькою, але з граматикою у неї не дуже. Вона її навіть не вчить, а просто запам`ятовує фрази і вживає їх. Дуже часто я чую, що потрібна тільки "розмовна французька, а граматика-ні", але я вважаю, що це не так. Давайте подумаємо, ми ж на будь-якій мові завжди вживаємо минулий час, теперішній та майбутній. То чому у іноземній мові має бути інакше? Щоб гарно та правильно розмовляти, нам потрібно знати, куди вставити в мові прикметники, а їх треба кудись правильно поставити (у французькому найчастіше - після іменника). Не кажучи вже про рід та таке інше. А це все -правила граматики, які, як мінімум треба вивчити. Тому розмовний французький без граматики я не викладаю.

А що стосується того, щоб вивчити французьку мову за три місяці, давайте подивимося.

Є дуже багато таких книжок, на яких написано "Ви вивчите мову за 3 місяці на рівні носія", і одну з них я купила, щоб спробувати її на собі, та була не дуже в захваті. Всі теми даються поверхнево та така книжка більше підійде для подорожі, тому що всі "ключові" моменти в ній є, але досконало вивчити з нею мову на рівень В2-С1, я вважаю, що не можна.  Вважається, що для того, щоб відносно вільно говорити іноземною мовою, необхідно знати близько 3000 слів. Виходить, в місяць потрібно вчити близько 1000 слів. Плюс граматика, фонетика, нова лексика, аудіювання і багато додаткових матеріалів ще. Наскільки це реально зробити за три місяці?  А виходячи зі свого досвіду, я б визначила цей термін як 1,5 - 2 роки. Особисто я вивчаю французську з першого класу і з кожним роком додавала все більше і більше навантаження. Почала з ділової французької та перейшла до літератури і країнознавства.

А тепер перейдемо до такої теми, як самостійне вивчення французької мови.

Сьогодні, завдяки багатству інтернет- ресурсів, багато хто починає вчити французьку мову самостійно. Самостійне вивчення іноземної мови має свої плюси і мінуси. Головний плюс - це, звичайно, безкоштовність. Якщо ви не хочете або не можете витрачати гроші на репетитора, то в мережі ви знайдете, практично все, що потрібно - підручники для кожного рівня, подкасти, відео. У наш час технологій це дуже легко та великих зусиль прикладати не потрібно. Головне, вибрати потрібні матеріали і не заплутатися. Тут і криється перший підводний камінь:

1. Складно вибрати методику

Якщо ви займаєтеся самостійно, перед вами неодмінно постануть такі питання, як - «З чого саме почати вивчення французької?, Чи правильно я вимовляю слова? Чи доречно тут вжити Passé composé чи  Imparfait?"

 

 Тому, навіть якщо ви вчите французьку самостійно, час від часу звертайтеся до репетитора, щоб він відповідав на ваші питання, правильно оцінював ваш прогрес і давав вам вірний напрямок.

Наступне, на що потрібно звернути увагу- це рівень самодисципліни, тому як друга проблема це -

2. Низька самодисципліна

Якщо ви займаєтеся французьким з репетитором, ви вибираєте певний час для уроків, репетитор вносити вас в свій розклад, і скасувати заняття без вагомої причини вам буде, як мінімум, незручно. Якщо ви займаєтеся в групі на курсах, то через пропуски ризикуєте відстати  від інших. Пройдений матеріал не будуть повторювати спеціально для вас, і в ваших знаннях можуть залишитися прогалини. Це дисциплінує, змушує ретельніше планувати день, і ви навряд чи пропустите урок французького, наприклад, через те що рано встали або у вас немає настрою.

Ще один мінус самостійного вивчення - це

3. Відсутність розмовної практики

Якщо ви вчите французький самостійно, то нестача розмовної практики буде в багатьох випадках очевидна. Щоб її заповнити, можна пошукати носія, який вивчає російську мову і вдосконалювати розмовну мову з ним. Можна, знову ж таки, час від часу брати уроки французької по скайпу, займаючись з викладачем тільки розмовної практикою. Особисто я шукала носіїв мови на різних сайтах, де люди обмінюються своїми знаннями. Ви домомагаєте їм, наприклад з російською, а вони Вам- з французькою. 

 

Тому у висновку, я хочу сказати, шоб Ви не відкидували граматику на останній план, не боялися вивчати мову та намагалися зрозуміти граматику, а не зазубрювати. А я Вам у цьому допоможу.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Маргарита П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;