Чи потрібні іграшки на уроках?

Не можливо уявити дитинство без іграшок. Діти граються, розвиваються, пізнають світ, відпрацьовують певні навички. Більшість дітей дошкільного та молодшого шкільного віку полюбляють м’які іграшки та залюбки ними граються. Вони сприяють психологічному розвантаженню дитини. Дуже часто малюк бере свою улюблену іграшку на прогулянку, в гості, в дитячий садок, на нове місце. І тут іграшка відіграє свою психологічну роль.

Тож чому не взяти іграшку й на урок?  М’які іграшки дають дитині відчуття захищеності, тому цілком нормальним є те, що школярики беруть їх із собою на урок. Особливо першокласники. Так малюки почуваються спокійніше, особливо, якщо це улюблена іграшка, яку дитина звикла бачити біля себе. Коли учень відчуває напругу, хвилювання під час уроку, він може подивитися на іграшку, погладити, притиснути до себе і неспокій зникне, стане спокійніше – це така собі емоційна розрядка. Коли дитина гладить таку іграшку, то вона своєю м’якістю та пухнастістю знімає стрес.

М’які іграшки дають дитині відчуття захищеності, тому цілком нормальним є те, що школярики беруть їх із собою на урок. Особливо першокласники. Так малюки почуваються спокійніше, особливо, якщо це улюблена іграшка, яку дитина звикла бачити біля себе. Коли учень відчуває напругу, хвилювання під час уроку, він може подивитися на іграшку, погладити, притиснути до себе і неспокій зникне, стане спокійніше – це така собі емоційна розрядка. Коли дитина гладить таку іграшку, то вона своєю м’якістю та пухнастістю знімає стрес. 

Іграшки на заняттях потрібні для психологічного та емоційного комфорту. Але потрібно слідкувати, щоб іграшок не було багато, щоб вони не розсіювали дитячу увагу, не відволікали від процесу навчання. 

Іграшки можна і варто включати в сам навчально-виховний процес. Багато дітей перетворюють м’яку іграшку на свого друга: годують його, лають за провини, пригощають солодощами, проводять для нього уроки вдома, вчать його тому, чому навчилися самі. На уроці теж можна вчити ведмедика читати, показувати йому, як треба писати. До того ж, діти відчувають певну відповідальність, щоб не осоромитися перед своїм улюбленцем. 

Часом вивчення англійської мови викликає в малюків певні труднощі і як наслідок – небажання вчитися. Своєрідним вирішенням такої проблеми може стати використання іграшок. Наприклад: вивчаючи тему «Тварини», діти швидко запам’ятовують нові слова, називаючи іграшкових тварин, при вивченні теми «Кольори» набагато цікавіше називати кольори іграшок, ніж просто малюнків. Вивчаючи тему «Частини тіла» діти із задоволенням називають частини тіла улюблених іграшкових тваринок чи ляльок.

Іграшки добре допомагають при розвитку мовлення, зокрема на уроках англійської мови. Адже вони можуть говорити! Наприклад, іграшки можуть вести діалоги англійською мовою: знайомитися, розповідати про себе, запитувати та розповідати про погоду. Це цікавіше і веселіше, ніж просто заучувати певні фрази. Такий вид діяльності подобається, як дівчаткам, так і хлопчикам.

Коли ми вводимо нову лексику та граматику, використовуючи улюбленого персонажа учнів, необхідний матеріал запам’ятовується мимовільно, а урок перетворюється в казку, вчитель стає кумедним жартівливим персонажем, а навчання – грою. Діти з захопленням слухатимуть улюблених героїв, і уроки будуть проходити у піднесеному настрої. 

А ще дуже цікаво складати історії про м’якеньких улюбленців. Це можуть бути, як індивідуальні, так і колективні розповіді. Їх можна записувати. Для цього варто із великого зошита створити книгу пригод. Пригоди можуть бути, як вигадані, казкові, так і реальні, що супроводжуватимуться фотографіями та малюнками. Писати можна, як українською, так і англійською мовою. Таким чином, уроки англійської мови будуть асоціюватися в дітей з позитивними емоціями. Вони насолоджуватимуться та діставатимуть задоволення від навчання, і це неодмінно сприятиме кращому запам’ятовуванню матеріалу.

Тож, не варто забороняти дітям гратися на уроці. Треба цим уміло керувати, щоб навчання було веселим і водночас ефективним, а сам процес навчання був цікавим, як для дитини, так і для вчителя!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 12 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;