Чи потрібні сертифікати з китайської мови, та які типи тестів існують.

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Учні доволі часто запитують мене, які існують тести на знання китайської мови, чим вони відрізняються, та чи має сенс орієнтувати курс навчання на складання іспиту. Давайте розглянемо всі тести по черзі, з’ясуємо, для кого вони були створені та чи потрібні вони саме вам.

Отже, наш рейтинг популярності розпочинає HSK (HanyuShuipingKaoshi) – стандартизований профільний екзамен з китайської мови (мандарин) для не носіїв китайської мови.

HSK має шість рівнів складності: перший рівень охоплює 150 активних слів, шостий – 5000 активних слів. У разі успішного проходження екзамену, студент отримує міжнародний сертифікат, який дійсний 2 роки у будь-якій країні світу.

Багато хто вважає HSK єдиним універсальним методом довести свої знання китайської мови та намагається прив’язати увесь курс до певних тестових стандартів. Давайте розглянемо, для кого був створений цей тест.

Сертифікат HSK дозволяє брати участь в отриманні безкоштовних стипендій, а також на вступ до магістратури або аспірантури в китайських університетах. Це означає, що тест дозволяє протестувати студентів, по-перше, на готовність до вступу в університет, а потім на здатність написати та захистити диплом. Саме тому вищі рівні цього тестування мають більш наукову специфіку та граматику адекватну літературній та науковій діяльності.

Отже, можна зробити висновок, що існує багато інших способів підтягнути китайську та скорегувати ваш курс саме на ваші потреби. Звичайно, успішно складати будь-який іспит це дуже добре та корисно для професіонального розвитку, проте, якщо ви вивчаєте китайську мову для спілкування або ведення бізнесу HSKне буде найкращою опцією.

Для тих, хто має на меті ділову китайську мову та планує займатися бізнесом або працювати в китайській компанії незамінним буде BCT (Business Chinese Test). BCT складається з двох рівнів А та В.

BCT рівня А вимагає знання 600 активних слів, а BCT рівня В вимагає 4000 активних слів. Після складання іспиту кандидатам також видається диплом, який дійсний в усіх країнах світу.

На відміну від більш теоретичного на наукового HSK, BCT має чітку практичну мету: оцінити знання не носіїв китайської мови в максимально реалістичних та робочих ситуаціях.

Під час тесту потрібно продемонструвати знання для вирішення задач під час робочого процесу. Саме тому аудиторія BCT складається з тих, хто прагне довести свій професіоналізм під час пошуку роботи, отримання рекомендацій або самостійного ведення бізнесу с Китаєм.

На відміну від HSK, до якого можна починати готуватися з нуля, BCT (навіть рівня А) потребує більш-менш середнього оволодіння китайської мовою. Тому BCT можна вважати додатковим профільним тестом для тих, хто володіє розмовною китайською але прагне будувати кар’єру у великих торгівельних корпораціях або відкривати власну справу. Проте доречним буде зазначити, що зазвичай компанії не вимагають ніяких сертифікатів, а орієнтуються на досвід та професійність. Саме тому, можна сміливо використовувати навчальні матеріали, які допомагають підготуватися до BCT, а сам екзамен складати для закріплення результату або впевненості в собі.

Останнім за популярністю є YCT (YouthChineseTest) – тест з китайської мови для дітей та підлітків. Основна мета цього тесту заохочувати наймолодших китаїстів для подальшого та поглибленого вивчення китайської мови. Це в основному учні гімназій з поглибленим вивченням східних мов або ті, хто прагнуть навчатися та закінчувати школу в Китаї.

Тест має чотири рівня складності, які корелюються із стандартами HSK, проте активної лексики значно менше (близько 2500 активних слів). Ті, хто вдало складаюсь тест, також отримують міжнародний сертифікат, який сильно підвищує шанси на отримання гранту на навчання в Китаї.

Виникає питання, де саме можна зареєструватися на проходження тестів, та як відбувається тестування? В Україні та за кордоном усіма тестами з китайської мови опікується Інститут Конфуція.

Такі інститути зазвичай можна знайти у всіх великих містах, там ви зможете отримати всю необхідну інформацію про реєстрацію, дедлайни, умови та правила проведення тесту.

Щодо доцільності складання тестів, ми бачимо, що два із трьох тестів з китайської мови мають на меті підготовку абітурієнта до навчання в Китаї. Тому тим студентам, які вирішили здобувати освіту в КНР, – складання тесту є єдиною можливістю принаймні зрівняти шанси з іншими абітурієнтами. Їм рекомендується заздалегідь обрати рівень складності та розпочати підготовку до екзамену. Також дуже важливо ретельно ознайомитися з актуальною інформацією, щодо вступної компанії та кількості вакантних місць.

 Іншим учням, які мають певні амбіції щодо своєї професіональної діяльності або ведення бізнесу, це не є обов’язковим. В такому випадку доцільним є просто викласти свої вимоги та цілі репетитору та займатися по індивідуальному плану, який буде продиктований не необхідністю дотримуватися академічного стандарту, а функціональністю і відповідностю вашим потребам.

Наприкінці хотілося б завершити свою думку тим що іноземна мова, це дуже гнучкий механізм, який має стати інструментом для досягнення ваших цілей. Дуже важливим є саме перехід від теорії до практики.

Пам’ятайте, чим більше ви знаєте, тим сильніша може бути ваша невпевненість та сумніви у власних силах. Іноді здається, що ви майже не зрушили з місця, що існує безліч спеціалістів кращих за вас, а носії мови не зможуть зрозуміти ні єдиного вашого слова. Це зовсім не так! Не бійтеся займатися практикою, не чекайте, поки ви складете екзамен найскладнішого рівня та отримаєте сертифікат. Розпочинайте практикуватися прямо зараз, реальне життя - це найскладніший екзамен, до якого не можливо підготуватися. Я бажаю усім тим, хто розпочав шлях китайської мови, бути мужніми та не знати ніяких сумнівів. Тільки вперед!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Олександра Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Методика навчання CLIL

Теоретичні засади методики CLIL та як підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови за допомогою даної методики?

Автор: Аліна С.

Важливість дихання під час тренування

У цій статті розглянемо, чому правильне дихання під час тренування має велике значення і як воно впливає на ефективність фізичних вправ.

Автор: Наталія Ф.

Інтерактивні методи викладання математики: як залучити учнів до активного навчання

Стаття описує інтерактивні методи викладання математики: використання технологій, гейміфікацію, проектне та колаборативне навчання, і їхню роль у залученні учнів до активного навчання.

Автор: Вадим П.

Зробіть вивчення англійської цікавим та захопливим

Пам'ятайте, що вивчення мови - це марафон, а не спринт.

Автор: Юліана Г.

Поєднання кардіо та силових тренувань

Поєднання силових та кардіо тренувань є ефективним підходом для зниження ризиків серцево-судинних захворювань, покращення загального фізичного стану та досягнення гармонійного розвитку тіла.

Автор: Наталія Д.

Порядок прикметників у реченні

Порядок декількох прикметників у речення в англійській мові.

Автор: Вікторія В.

Інші новини:

;