Чи знаєте ви як вивчати іноземні мови без особливих зусиль?

Чи знаєте ви, що в сучасному світі без знання іноземних мов як «без рук»? Багато людей втрачають інтерес і мотивацію у процесі навчання і в них зникає мотивація. В цій статті я розповім, як вивчати іноземну мову легко і з задоволенням.

Навіщо вивчати іноземні мови? Скоріше, можна шукати причини,щоб їх не вивчати. З появою терміну та першими явищами глобалізації нам потрібно обов’язково інтенсивно вивчати одну, а ще краще, дві чи навіть три мови як в школі, так і в подальшому житті.Навчання в закладах в якийсь момент закінчується, знання згасають, з’являються нові інтереси та професійні ситуації.

Вивчення іноземних мов має чотири вагомі причини:

1. Мова як (секретний) код

Мова - це як ключ або код для культури / культурної сфери. Якщо ми не розуміємо, як він працює, то це не дозволяє нам отримати доступ до цієї чи іншої культури. Ті, хто вивчають іноземні мови, завжди мають справу з іншими людьми, різною культурою та історією; і той, хто говорить національною мовою в чужій країні, зазвичай знаходить швидке соціальне сприйняття. Мовна комунікація завжди відкриває частину мислення та дії раніше "дивних" людей і тому може сприяти кращому розумінню іншої людини.

2. Іноземні мови як відкривач дверей у професійному житті

Для великої кількості професій ви повинні знати принаймні одну або навіть дві іноземні мови. Часто це англійська, французька або німецька мови, а також знання сучасної ділової мови, наприклад китайська, російська або японська. Розумний: той, хто вивчає мови добровільно та з мотивацією, також висловлює серйозний інтерес до робочого місця чи компанії. І в рамках конкурсних марафонів, ті кандидати, як правило, можуть оцінити тих, хто - з однаковою кваліфікацією - краще володіє іноземними мовами. Кожен, хто може елегантно домовлятися та спілкуватися з іноземними діловими партнерами на роботі, безумовно, здобуває хорошу репутацію і кар’єрний ріст.

3. Вивчіть мови для перебування за кордоном

Якщо ви хочете виїхати за кордон або навіть емігрувати на більш тривалий період, професійно чи приватно - ви точно не можете уникнути вивчення мов. Це може статися на місці в цільовій країні або навіть перед від’їздом. Перевага: якщо ви знаходитесь за кордоном довший період часу, ви, звичайно, вивчите відповідну мову більш інтенсивно та автентично.

4. Вивчайте мови з особистої мотивації

Нарешті, є кілька дуже приватних причин, які говорять про вивчення мови: Наприклад, для внутрішньосімейного спілкування - партнер походить з іншої мовної області, дядько з Америки приїжджає на довше перебування тощо. Багато людей вивчають іноземну мову, щоб подорожувати, пізнавати інші країни та культури. А якщо ви трохи старші, ви можете підтримувати свій мозок (пам’ять).

Ви вирішили опанувати іноземну мову, але не знаєте з чого почати?  Чи варто пройти мовний курс? Або краще просто купити книгу? Можливо, було б доцільно найняти приватного вчителя? Варіантів безліч. Перш за все, важливо знайти спосіб, який вам підходить, щоб ви почувалися комфортно і був результат.

 

Як ж вивчати іноземну мову?

Давайте розглянемо на прикладні німецької мови і сучасній методиці Ассиміль, яка приносить високі результати. Метод заснований на інтуїтивному навчанні, «засвоєнні», і тому підходить для всіх, хто не знайомий із запам'ятовуванням граматичних правил.

Після пасивної фази, в якій учень лише чує, читає та розуміє повільно розмовні тексти чи діалоги в підручнику, далі йде активна фаза, в якій він також формує власні речення.

Ассіміл звичайно також видає підручник з GFL, наприклад. для англійської, французької та російської мов, і підходить як для початківців, так і для студентів, які мають попередні знання. Наприкінці підручника ви опанували понад 2000 німецьких слів, впоралися із повсякденними ситуаціями та досягли рівня В2. Підручник особливо підходить для полегшення вивчення німецької мови для іноземців.

Експерти рекомендують класифікувати уроки, щоб ви могли вивчити умови протягом 20 хвилин. Після цього відбувається активна пауза в п’ять хвилин, після чого ви повторюєте слова ще 20 хвилин. Щоденні тренування словникового запасуне повинні триватибільше.

Ще важливіше зв’язати словниковий запас. У цьому допомагають кольорові олівці, маркери або навіть ножиці та клей. Подібна лексика розташовується на «карті розуму» і виділяються важливі терміни.

Але найбільш стійкий спосіб засвоєння лексики - це використання асоціацій. Це може бути простий малюнок. Чим точніше ми візуалізуємо слово чи словосполучення, тим краще.

Наприклад, якщо ми хочемо запам’ятати англійське слово «soak» (промокнути наскрізь), ми можемо уявити намочену шкарпетку, що капає на мотузці. Найкраще писати або малювати такі асоціації поряд зі словами. Наступного разу, коли ми будемо називати слово, ми думаємо безпосередньо про шкарпетку, що капає.

Використовуйте технології

Кожен учень вчиться по-різному. У той час як деякі можуть легко намалювати, інші вважають за краще додаток або програму, яка читає їм слова, відображає відповідні зображення та приклади пропозицій. Це може заощадити час.

Програми словника особливо цінні, якщо ми хочемо повторити терміни. Вони фіксують слова і зазвичай мають обмеження в часі, за який нам потрібно відповісти. Також програми все частіше відображають словниковий запас, з яким у вас все ще є проблеми. Ми також можемо застосовувати і практикувати граматичні правила безпосередньо з додатками.

Порада для повсякденного життя: Якщо у вас вже є основна лексика, ви можете переключити свій ноутбук або смартфон на іноземну мову, яку потрібно вивчити. Мова соціальних мереж, таких як Facebook чи Instagram, також може бути змінена. Тож ми постійно стикаємося з новими словами та вчимося автоматично.

Інший метод - метод "розповіді".Ми можемо краще запам'ятати зв’язаний словник, якщо будемо використовувати його для складання історії.

Візьмемо для прикладу іспанські числа uno (один), dos (два), tres (три). Ми могли б згадати таку історію: Ми сидимо в пляжному барі і граємо в турі Uno. Раптом ми відчули спрагу і йдемо до бару і замовляємо три пива. Ця історія може бути продовжена як завгодно.

Говори, говори, говори

Для кожного, хто вивчає мову: Почніть говорити якомога раніше! Експерти рекомендують розпочати перші розмови з носіями мови лише через два тижні. Коли ми говоримо вперше, ми спочатку робимо багато помилок, але не повинні через це розчаровуватися.

Ми вчимося швидше, коли постійно намагаємось удосконалюватись. Тільки при розмові можна грамотно встановити граматичні правила та сформувати словниковий запас.

Якщо у вас немає друзів чи знайомих, з якими ви можете практикувати іноземну мову, вам слід шукати партнера в тандемі. Наприклад, ті, хто вивчають німецьку мову утворюють групу або чат, де активно ведуть розмови. Партнерів у тандемі можна знайти на спеціальних веб-сайтах, групах у соціальних мережах чи університетах. Розмови можуть проходити особисто, але також по телефону або Skype. Учні можуть також познайомитися з носіями мови на міжнародних круглих столах або мовних кафе.

Крім того, нам слід звикати думати іноземною мовою та мати мовчазні (чи голосні) розмови. Якщо ви знаходитесь у супермаркеті, наприклад, ви можете запитати себе іноземною мовою, що вам потрібно дістати, і піти зі списку покупок (приклад: «Мені потрібно придбати яблука, хліб і молоко»).

Таким чином, знову вивчені слова закріплюються на конкретних прикладах у повсякденному житті. Розмова з собою іноземною мовою може бути спочатку незвичною. Однак з часом ми автоматично та несвідомо ними керуємо. Хто висловлює свої думки вголос, також тренує свою вимову.

Пориньте

Однак найуспішніший спосіб вивчити мову - це так зване «занурення» в іноземну мову. Слово походить з латинської мови і найкраще може бути перекладено з "Sprachbad".

Учні можуть прийняти «мовну ванну», поїхавши в поїздку або провівши більш тривалий період у цільовій країні - наприклад, через обмін учнів чи студентів, волонтерський проект або нову роботу за кордоном.

Але навіть ті, хто не має можливості виїхати за кордон, можуть зануритися в мову з дому. Ми можемо дивитися фільми, серіали чи слухати новини мовою, яку вивчаємо.

Наприклад, відповідні сайти можна знайти в Інтернеті, де є великий вибір міжнародних газет та журналів. Ви можете переключити фільми на іноземну мову за наступною схемою: У перші місяці ми дивимося фільми зі звуком на іноземній мові та субтитрами рідної мови, як тільки ви звикнете до мовлення, переключайте на субтитри мови, яку ви вивчаєте, а потім ми зовсім без тексту.

Поставте цілі та певні часові рамки

Остання важлива порада: ви повинні бачити вивчення мови як «проект», який має кінець. Ми повинні чітко сформулювати цю мету - наприклад: зрозуміти англійську граматику та правильно її застосувати. Або: вміти вести десятихвилинну розмову італійською мовою. Якщо ви пам’ятаєте про цю мету, вибільше мотивовані. Потрібно розділити ваш мовний «проект» на невеликі проміжні цілі. Наприклад: замовити піцу в ресторані італійською мовою. Або: забронювати готель по телефону німецькою мовою. За допомогою цих «міні-місій» ми бачимо конкретні результати кожні кілька тижнів, і нам простіше досягти своєї мети.

І останнє, але не менш важливе: вчитися з задоволенням. Кожен повинен вибрати стратегії навчання, які будуть цікавими.Найкраще шукати носіїв мови, які мають ті самі захоплення, як і ви. Під час спільного бігового заняття, гри на гітарі або кулінарного вечора мова вивчається самостійно.

Іноземні мови відкривають перспективи у майбутнє, а головним є те, що вони наближають нас до власної рідної мови. Дж. В. фон Ґете вже дізнався: "Ті, хто не знає іноземних мов, нічого не знають".

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Світлана Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;