Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Давай поговоримо про воду? А може ще про елементи?

Давай поговоримо про воду ? Так, саме про воду, адже саме з цієї речовини ми складаємося майже на 80%! Всім добре відомо, що молекула води - це 2 атоми Гідрогену і атом Оксигену, здавалося б, нічого особливого. АЛЕ! Вода - найбільша за абсолютною масою сполука клітини, найпоширеніша і найважливіша неорганічна сполука на Землі. 

Молоді клітини містять більше, ніж старі, саме тому у клітинах людей старечого віку вміст води ледь досягає 50%.

Чому всі так часто говорять про важливість води ? Та тому що вода виконує безліч важливих функцій в організмі, які забезпечують наше існування. Тепер розглянемо їх детальніше : 

  1. Вода - це розчинник! Дана функція обумовлена хімічною структурою води. Саме тому багато хімічних реакцій відбуваються у водному середовищі. 
  2. Вода - хімічний елемент. Так, так, вода може бути не лише середовищем, але і учасником хімічних реакцій . Згадай що таке гідроліз ? 
  3. Вода - терморегулятор. Ну про важливість цієї функції годі і гадати, адже саме вода регулює температуру тіла людини і вберігає нас від перегрівання , що стало можливим завдяки її високої теплоємності. 
  4. Вода - транспорт. Вода - елемент крові, лімфи, тканинної рідини, що дає їй змогу переносити всі необхідні організму речовини, а також вилучати продукти обміну. 
  5. Вода - опора. Завдяки осмосу і тургору вода забезпечує пружний стан клітин і є опорою не лише для рослин, але і деяких тварин (згадай лише гідроскелет) 

Ну що ж, з водою розібралися.

Тепер розглянемо хімічні елементи нашого організму. 

Що важливо розуміти : хімічні елементи організму діляться на 2 великі групи : макроелементи, або як їх ще називають - органогенні, та мікроелементи. Таких розподіл став можливим завдяки різному відсотковому вмісту їх в організмі. Макроелементи складають 98% і до цієї групи належать 12 елементів , особливе значення серед яких мають : Карбон, Оксиген, Гідроген, Нітроген. Гідроген і Оксиген складають воду, Нітроген є складником нуклеїнових молекул і білків, Карбон - компонент органічних сполук. Такі елементи як Натоій, Калій, Магній, Кальцій, Ферум складають 1,9% належать до мікроелементів. Кальцій - основний елемент кісток, Ферум - складних гемоглобіну, Магній - складник хлорофілу, Натрій і Калій - створють потенціал на мембрані клітини. Без макроелементів і мікроелементів неможливо нормальне функціонування клітин організму! Окрім цього важливий вміст кожного елементу в організмі, оскільки недостача одного з них призводить до хвороб. Наприклад,

недостача Кальцію викликає більшу частоту переломів кісток,тому  дітям важливо давати в якості профілактики вітаміни з Кальцієм. Також Кальцій рекомендовано пити людям літнього віку, адже з віком цей елемент вимивається з кісток. А недостача елементу Йоду викликає таке захворювання як ендемічний зоб. Проте не варто забувати що захворювання є лише у людей, але і рослин. 

При недостачі таких елементів як магній та Ферум відбувається порушення фотосинтезу рослини, листя рано жовтіє та опадає, що є характерним для такого захворювання як Хлороз . Без макроелементів і мікроелементів неможливо нормальне функціонування клітин організму! Адже макро та мікро елементи — це важливі компоненти вітамінів, гормонів, інших біологічно активних речовин, пігментів. Кожен елемент впливає на перебіг хімічних реакцій організму, що забезпечують гомеостаз. А як ми пам’ятаємо гомеостаз — це сталість внутрішнього середовища організму без якого неможливе його існування. Тому необхідно бути дуже обачними при формуванні свого раціону і дотримуватися вмісту всіх елементів організму! Розуміння значення води та елементів в організмі є базою для розуміння біології як науки, адже саме з різних елементів в подальшому складаються такі  сполуки як білки, жири, вуглеводи, біологічно активні речовини. 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Дарина К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.

Інші новини:

Вивчаємо фонетику: уподібнення та правопис приголосних звуків

Вивчаємо фонетику: уподібнення та правопис приголосних звуків

09.08.2022

Як правильно написати листа?

Як правильно написати листа?

03.08.2022

Вчимо англійську: фрази для бесіди про хобі та захоплення

Вчимо англійську: фрази для бесіди про хобі та захоплення

31.07.2022

Як скласти кубик Рубіка: пояснення та схеми

Як скласти кубик Рубіка: пояснення та схеми

23.07.2022