Декілька порад для вивчення англійської мови

Останнім часом зустрічаю багато дорослих, уже досить успішних людей, які ніколи не вчили англійську, а зараз мають таке бажання. Звісно, мотивація у кожного своя. Одні хочуть подорожувати світом і мати можливість розмовляти з тамтешнім населенням, другим необхідна англійська в робочих цілях, третім потрібно писати листи, а ще іншим - читати книги улюблених британських письменників в оригіналі. Та все частіше чую: "без англійської в наші дні нікуди". І тут постає питання: "Як же вивчити англійську мову, і чи обов'язково наймати репетитора?".

Про репетитора скажу одразу - це суто ваш вибір. Зараз існує багато різних способів навчання: курси іноземної мови, різноманітні програми та додатки на гаджети, підручники і книги у вільному доступі, відео, аудіо та інше. Безперечно, вивчати мову з компетентною людиною, яка скеровуватиме процес навчання, пояснюватиме необхідний матеріал, порадить підручники, чи інші ресурси та розмовлятиме з вами стимулюючи практичне використання здобутих знань значно легше і швидше. Проте не все залежить від репетитора, і тут кожен обирає сам для себе. Щодо самого вивчення іноземної мови, то тут багато залежить від самого учня: від мотивації, наполегливості та приділеного часу.

З чого ж почати вивчення? Перше, що необхідно вивчити в будь-якій мові - це алфавіт. Як букви пишуться та їх звучання. В англійському алфавіті 26 літер: 5 з них позначають голосні звуки, а 20 – приголосні, а буква «Y» позначає як голосні, так і приголосні звуки.

Другий крок – навчитися читати. В англійській мові майже всі літери, залежно від місця розташування у слові та від комбінації з іншими літерами, можуть читатися по різному. Тут вам доведеться вивчити декілька правил і чим більше тренуватися. Також правильну вимову слів можна послухати в онлайн перекладачах і програмах для вивчення іноземних мов для телефонів, планшетів, чи персональних комп’ютерів.

Оскільки основою кожної мови є її лексика, і англійська не є винятком, то третім етапом є вивчення слів. Способів є багато:

- читати словник і намагатися запам’ятати прочитане;

- вивчати слова за допомогою карток;

- запам’ятовування слів у контексті (мається на увазі в реченні);

- через написання;

- слухати англійські слова, та інші.

Обирайте для себе той, який вам зручніший. Тут маю для вас декілька порад:

1. Дослідження показують, що ми втрачаємо значну частину вивченого вже через 2 години, тому не забувайте повторювати вже вивчені слова. Для цього може гарно підійти метод інтервального повторення. Наприклад: через 2-3 години після вивчення повторіть всі непарні слова, а ще через 2-3 парні. Ймовірність того, що ви одразу забудете вивчені слова значно знизиться.

2. Намагайтесь якомога частіше використовувати англійську на практиці. В цьому можуть допомогти навіть звичні щоденні справи:

· Проговорюйте собі англійською, що ви та інші члени сім’ї робите, які предмети бачите;

· Складайте розпорядок дня/тижня англійською;

· Робіть підписи в соціальних мережах мовою, яку бажаєте вивчити;

· Складайте список необхідних покупок.

3. Почніть дивитися легкий серіал англійською мовою, спочатку, звісно, з субтитрами. Це допоможе слухати, як говорять носії мови, як вони складають речення та розширить ваш словниковий запас.

4. Знайдіть друга, який готовий листуватися та розмовляти з вами англійською.

Наступною складовою мови є граматика. Тут необхідно добре розібратись що і куди. У нагоді вам стануть комплексні підручники з граматики англійської мови. Вони містять правила і завдання для кращого засвоєння і розуміння матеріалу на практиці. Не забувайте про закріплення матеріалу. Знову стануть у нагоді повсякденні справи:

· Складання планів на майбутнє (використання часів групи Future);

· Підведення підсумків дня/тижня/місяця (використання часів групи Past).

Такі звичні речі допоможуть запам’ятати як будувати речення, де і який артикль ставити, коли використовувати той, чи інший час. Теж невеличка порада:

!!!Спочатку будуйте прості речення, можливо навіть примітивні – так ви навчитесь говорити і писати швидше і правильніше, адже чим більше і складніше речення – тим більша ймовірність наробити помилок в ньому.

Отже вивчити англійську мову дуже навіть реально. Головне – це мати бажання, бути наполегливим та не боятися використовувати набуті знання. Бо ключ до вивчення – це практика!

Автор: Світлана П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора