Детальна інформація про IELTS Listening

Формат IELTS Listening 30 хвилин + додаткові 10 хвилин, щоб перенести відповіді з робочого зошита в бланк відповідей.

Є чотири розділи з десятьма питаннями в кожному. Запитання розроблені так, щоб відповіді відображалися в тому порядку, який вони звучать в аудіо.

Перші два розділи стосуються ситуацій, що виникають у повсякденному соціальному контексті. У розділі 1 є розмова між двома спікерами (наприклад, бесіда про організацію подорожей), а у розділі 2 - монолог (наприклад, мова про місцеві засоби). Останні два розділи стосуються ситуацій, викладених у навчальному та тренувальному контексті. У розділі 3 йде розмова між двома основними доповідачами (наприклад, двоє студентів університету, щось обговорюють або, можливо, спілкуються з репетитором), а в розділі 4 - монолог на навчальний предмет.

Записи лунають лише один раз. Звукозаписи включають ряд акцентів, включаючи британські, австралійські, новозеландські, американські та канадські.

Кількість питань - 40.

Використовуються різноманітні типи запитань, вибрані з наступного: маркування плану / карти / діаграми, форма / примітка / таблиця / завершення резюме, завершення речення.

Учасники тесту записують свої відповіді на папері для запитання під час прослуховування, а наприкінці тесту надається 10 хвилин, щоб перенести свої відповіді на аркуш відповідей. Слід бути обережними при написанні відповідей на аркуші відповідей, оскільки неправильне написання та граматика караються. Кожне питання коштує 1 бал.

А зараз розберемо детально кожне завдання в цій секції:

  • Завдання 1: Широкий вибір.

У задачах з широким вибором є запитання де є три можливі відповіді, або початок речення з наступними трьома можливими способами завершення речення. Тестуючі зобов'язані вибрати одну правильну відповідь - A, B або C.

Іноді учасникам тестування надається довший список можливих відповідей де вказано, що вони повинні вибрати більше одного. У цьому випадку вони повинні уважно прочитати питання, щоб перевірити, скільки потрібно обрати відповідей.

Питання з декількома варіантами відповіді використовується для перевірки широкого кола навичок. Від учасника тесту може знадобитися детальне розуміння конкретних моментів або загальне розуміння основних моментів тексту прослуховування.

Кількість питань може варіюватись.

  • Завдання 2: Відповідність та узгодження.

Тестуючі зобов’язані співставити пронумерований список елементів із прослуховуючого тексту та набір можливих варіантів на папері для запитання. Набір варіантів може бути критерієм певного роду.

Це завдання оцінює майстерність прослуховування деталей та те, чи може тестуючий зрозуміти інформацію, надану в розмові на щоденну тему, наприклад, про різні типи проживання в готелі чи гостьових будинках. Він також оцінює можливість слідкувати за розмовою між двома людьми. Він також може перевірити здатність тестувальників розпізнавати зв’язки між фактами в тексті прослуховування.

Кількість питань варіюється.

  • Завдання 3: План, карта, маркування діаграм.

Тестуючі зобов’язані заповнити позначкии на плані (наприклад, будівлі), карті (наприклад, частини міста) або схемі (наприклад, частини обладнання). Відповіді зазвичай вибираються з наявного списку відповідей.

Цей тип завдань оцінює здатність зрозуміти, наприклад, опис місця, і пов'язати це з візуальним поданням. Такий тип завдання включає можливість дотримуватися просторових вказівок (наприклад, прямо / через двері / ліворуч від нижнього / вище середнього).

Кількість питань варіюється.

  • Завдання 4 : Форма, таблиця, схема.

Тестуючі зобов’язані заповнити прогалини в речені або всього тексту прослуховування. Завдання буде зосереджене на основних ідеях / фактах у тексті. Це може бути:

 1. форма: часто використовується для запису фактичних деталей, таких як імена

 2. набір приміток: використовується для узагальнення будь-якого типу інформації, щоб показати, як різні елементи співвідносяться один з одним

 3. таблиця: використовується як спосіб узагальнення інформації, що стосується чітких категорій - наприклад місце / час / ціна,

 4. блок-схема: використовується для узагальнення процесу, який має чіткі етапи, при цьому напрямок процесу показується стрілками.

 Тестуючим не потрібно жодним чином змінювати слова із наявного переліку відповідей.

Тестуючі повинні дуже уважно читати завдання, оскільки кількість слів або цифр, які вони повинні використовувати для заповнення прогалин, буде різною. Наведено обмеження слів, наприклад, "НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ СЛОВІВ ТА / АБО ЧИСЛО". Написання більше зазначеної кількості слів у відповідь рахується, як неправильна відповідь. Учасники тесту повинні ретельно перевіряти обмеження слів для кожного завдання. Дефісні слова зараховуються до одиничних слів.

Кількість питань варіюється.

  • Завдання 5 - Завершення речення.

Тестуючі зобов’язані прочитати набір речень, що підсумовують ключову інформацію з усього звукозапису або з однієї його частини. Потім вони заповнюють пробіл у кожному реченні, використовуючи інформацію зі звукозапису. Наведено обмеження слів, наприклад, "НЕ БІЛЬШЕ ОДНОГО СЛОВА І / АБО ЧИСЛО".

Написання більше зазначеної кількості слів у відповідь рахується, як неправильна відповідь. Тестуючі повинні ретельно перевіряти обмеження для кожного завдання: ліміт - це ОДНЕ, ДВА або ТРИ слова. 

Це завдання розраховане на перевірку розуміння ключової інформації з тексту чи діалогу.

Кількість питань варіюється.

  • Завдання 6: Запитання з короткою відповіддю.

Учасники тесту повинні прочитати запитання, а потім написати коротку відповідь, використовуючи інформацію зі звукозапису. Наведено обмеження слів, наприклад, "НЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ СЛІВ ТА / АБО ЧИСЕЛ". Написання більше зазначеної кількості слів у відповідь рахується, як неправильна відповідь. Іноді учасникам тестування задається питання, яке просить перерахувати два-три варіанти.

Такий тип завдань орієнтований на перевірку здатності слухати конкретні факти, такі як місця, ціни або час, у тексті прослуховування.

Кількість питань варіюється.

Оцінювання IELTS Listening

IELTS Listening позначений сертифікованими маркерами, які регулярно контролюються для забезпечення їх надійності. Усі аркуші відповідей після позначення додатково аналізуються англійською мовою Cambridge Assessment.

Для кожної версії тесту прослуховування розробляється таблиця перерахунку діапазону, яка переводить бали з 40 у 9-діапазонну шкалу IELTS. Оцінки подаються цілими та половинами діапазонів (наприклад, 6.0; 7.5).

За кожну правильну відповідь в тесті на 40 пунктів присвоюється одна оцінка. Слід бути обережними при переносі відповідей на бланк відповідей, оскільки неправильне написання та граматика рахуються хибними відповідями.

Отже, знаючи заздалегідь види завдань можна належним чином до них підготуватись і отримати бажаний результат!

Автор: Валерій Ж.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.