Детальна інформація про IELTS(айлтс)

Міжнародна система тестування англійської мови (IELTS) вимірює володіння мовою людей, які хочуть вчитися чи працювати там, де англійська мова використовується як мова спілкування. Він використовує дев’ятидіапазонну шкалу, щоб чітко визначити рівні кваліфікації, від некористувача (бальна оцінка 1) до експертного (бальна оцінка 9). 

Все, що необхідно знати про IELTS (АЙЛТС)

IELTS потрібен для тих людей, хто хоче тим чи іншим чином пов'язати своє життя з одніє з таких країн як: Канада, Австралія, Нова Зеландія, Англія, Шотландія, Ірландія, Уельс, Нідерланди, Польща та багато інших в Азії, Європі, Африці, Північній та Південній Америці.

IELTS доступний у: Академічній формі - для людей, які подають документи на здобуття вищої освіти чи професійної реєстрації, та Загальної підготовки для тих, хто мігрує до Австралії, Канади та Великобританії, або претендує на середню освіту, навчальні програми та досвід роботи в англомовних умовах. Обидві версії забезпечують достовірну та точну оцінку чотирьох мовних навичок: слухання, читання, письма та розмови. Точна назва цих двох видів екзамену - IELTS Academic та IELTS General Training.

Тест IELTS Academic призначений для людей, які подають здобуття вищої освіти або професійної реєстрації в англомовних умовах. Він відображає деякі особливості академічної мови та оцінює, чи готовий ви розпочати навчання чи навчання. 

Тест IELTS General Training призначений для тих, хто їде в англомовну країну для отримання середньої освіти, досвіду роботи або навчальних програм. Це також є вимогою до міграції до Австралії, Канади, Нової Зеландії та Великобританії. Тест фокусується на основних навичках виживання у широкому соціальному та робочому місцях.

Формат тесту:

Тест IELTS оцінює ваші здібності до слухання, читання, письма та розмови - менше ніж за три години.

Існує два типи IELTS: академічна та загальна підготовка. Прослуховування та мовлення є однаковими для обох тестів, але тематика розділів «Читання та письмо» відрізняється залежно від того, який тест ви обрали.

Розділи прослуховування, читання та запису всіх тестів IELTS завершуються в один і той же день, без перерв між ними.

Розділ мовлення, однак, може бути завершений за тиждень до або після інших тестів. Ваш тестовий центр повідомить. Загальний час випробування - 2 години 45 хвилин.

Формат Прослуховування триває 30 хвилин.

Під час цієї секції Ви прослухаєте чотири записи носіїв англійської мови, а потім напиите свої відповіді на низку запитань. Нотатки та записи дозволяється робити на листку, який вам видадуть перед початком тесту. Секція прослуховування складається з таких звукозаписів:

 • Запис 1 - розмова між двома людьми, встановлена у повсякденному соціальному контексті.
 • Запис 2 - монолог, встановлений у повсякденному соціальному контексті, напр. виступ про місцеві споруди.
 • Запис 3 - розмова до чотирьох людей, встановлених у навчальному або навчальному контексті, наприклад викладач університету та студент, що обговорювали завдання.
 • Запис 4 - монолог на академічну тему, напр. університетська лекція.

Основна мета цієї секції полягає в тому, щоб перевірити вашу здатності розуміти основні ідеї та детальну фактичну інформацію, думки та ставлення доповідачів, мету висловлювання та докази вашої здатності слідкувати за розвитком ідей.

Формат Читання триває 60 хвилин.

Розділ «Читання» складається з 40 питань, розроблених для перевірки широкого спектру навичок читання. До них відносяться читання для розуміння: суті, основних ідей, деталей, скиммінг(швидкий перегляд тексту), розуміння логічного аргументу та визнання думок, поглядів та мети письменника.

В Розділ «Читання» входять три довгі тексти, що варіюються від описового та фактичного до дискурсивного та аналітичного. Вони взяті з книг, журналів та газет. Вони були обрані для неспеціалізованої аудиторії, але підходять людям, які вступають до університетських курсів або шукають професійної реєстрації.

Формат Academic Writing та General Training Writing триває 60 хвилин.

 • Academic Writing:

Теми становлять загальний інтерес і підходять для абітурієнтів, які вступають до бакалаврату та аспірантури або шукають професійної реєстрації. Є два завдання:

 1. Завдання 1 - вам представлять графік, таблицю, діаграму і попросять описати, узагальнити або пояснити інформацію власними словами. Вас можуть попросити описати та пояснити дані, описати етапи процесу, як щось працює або описати об’єкт чи подію.
 2. Завдання 2 - вас попросять написати есе у відповідь на точку зору, аргументацію чи проблему. Відповіді на обидва завдання повинні бути в формальному стилі.
 • General Training Writing

Теми становлять загальний інтерес. Є два завдання:

 1. Завдання 1 - вам представлять ситуацію і попросять написати лист із запитом інформації або пояснення ситуації. Лист може бути особистим, напівформальним чи формальним за стилем.
 2. Завдання 2 - вас попросять написати есе у відповідь на точку зору, аргументацію чи проблему. Есе може бути досить особистим за стилем.

Формат Мовлення триває 11–14 хвилин.

Варто зазначити, що ця секція складається окремо від трьох попередніх, після обіду в зазначений кожному учню окремий час. Можливі випадки, коли Мовлення складають за тиждень або через тиждень до трьох попередніх секцій. Це є нормальною практикою, так як кожному охочому здати IELTS потрібно виділити орієнтовно 15хв часу, тому й розподіляють саме таким чином, щоб всі учні здали екзамен вчасно.

Розділ Мовлення оцінює ваше використання розмовної англійської мови. Кожен тест записується на диктофон. Ця секція складається з таких частин:

 • Частина 1 - екзаменатор поставить вам загальні запитання про себе та низку знайомих тем, таких як будинок, сім'я, робота, навчання та інтереси. Ця частина триває від чотирьох до п’яти хвилин.
 • Частина 2 - вам видадуть картку, в якій просять вас поговорити на певну тему. У вас буде одна хвилина, щоб підготуватися, перш ніж говорити протягом двох хвилин. Потім екзаменатор задасть одне-два запитання на ту саму тему.
 • Частина 3 - Вам будуть запропоновані додаткові запитання щодо теми в частині 2. Це дасть вам можливість обговорити більш абстрактні ідеї та проблеми. Ця частина тесту триває від чотирьох до п’яти хвилин.

Пам'ятаємо, щоб отримати потрібний вам бал, необхідно знати всі деталі кожної секції екзамену IELTS заздалегідь, щоб підготуватись належним чином.

Автор: Валерій Ж.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора