Для чого нам математика та де шукати мотивацію до її вивчення?

Постійно у нашому повсякденному житті, навіть не помічаючи цього, ми зустрічаємося з математикою. Вона – у природі: у кожному кристалику сніжинки та морозному візерунку на вікні, у дереві, листі, осьовій симетрії метелика, квітки та симетрії людського тіла, у клітинах ДНК, планеті Земля, вісь якої нахилена під сталим кутом до площини її орбіти, та Сонячній системі. Вона – в архітектурі, мистецтві та музиці. Щодня наповнює світ і наше життя красою, досконалістю форм і вишуканим звучанням нот з певними інтервалами та певною тональністю. Якщо ж після всього переліченого вище ви скажете: «Що ж, чудово! А до чого тут я? Для чого мені вивчати математику? Що вона може дати мені як особистості?», то давайте розглянемо, як математика допомагає кожному із нас.

Математика формує наше мислення. Вона вчить аналізувати, будувати причинно-наслідкові зв’язки, бачити декілька шляхів розв’язання проблеми, моделювати ситуації, планувати, допомагає навчитися зосереджуватись, концентруватися на важливому, бути тут і тепер, тренує увагу, уяву, наполегливість, робить людину більш організованою, здатною чітко формулювати думки і робити логічні висновки.

Наша щоденна діяльність нерозривно пов’язана з математикою: оперування коштами (елементарний підрахунок здачі в магазині, кредити, відсотки за депозитом, ведення особистого чи сімейного бюджету), розрахунок часу, щоб не запізнитися на важливу зустріч, підрахунок калорій, приготування страв за рецептом, формування режиму дня, ремонт у будинку, планування подорожі та складання її маршруту, тощо.

Математикою послуговуються представники чи не усіх професій, зокрема – спеціалісти ІТ-сфери, аналітики, бухгалтери, фінансисти, статисти, інженери, архітектори, викладачі, вчителі та ін. Навіть юристи, кухарі, музиканти та художники застосовують елементи математики у своїй професійній діяльності.

Де ж нам шукати мотивацію до вивчення математики? Розвинути інтерес до цієї науки можна, зокрема, за допомогою сучасних технологій: знайти цікаві блоги про математику, ролики чи й цілі канали на YouTube, мотиваційні матеріали, в яких успішні люди розповідають про те, як математика змінила їх і надалі допомагає їм у житті. Також буде дієвим поставити собі певну невелику ціль, наприклад, вивчити тему, яка найважче вам дається, або глобальнішу – скласти ЗНО з математики на високий бал, і прямувати до її досягнення. Можна придумати для себе нагороду, яка чекатиме на вас наприкінці. Чи буде це хороша оцінка, крок на шляху до вступу в омріяний навчальний заклад, певна покупка в якості бонусу за старання, чи ще щось інше, вирішувати вам. Будьте готові, що вам потрібно буде добряче попрацювати, адже нічого не дається нам просто так, а особливо знання та вміння. Вірте у свої сили: математика не є наукою для обраних, її здатен зрозуміти кожен, навіть «гуманітарій». Тут основним є ваше бажання ну і, звісно ж, хороший вчитель, готовий зацікавити, підтримати, допомогти. Важливо знайти саме «свого» вчителя, який зможе змінити ваше ставлення до математики, показати її красу, навчити не боятися цієї науки, а зробити її своїм найкращим другом.

Підсумовуючи, можна сказати, що математика розвиває, надихає, скеровує, допомагає. І, хоча у наш час є багато пристроїв, здатних виконувати замість нас різні операції, спростити наше життя, пам’ятайте, що не варто навантажувати свій мозок лише спогляданням екрана смартфона і на автоматі додавати 2 до 2 на калькуляторі, адже ми варті більшого, тож не обмежуйте свій розум, розвивайтеся, рухайтеся вперед і вивчайте математику!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Оксана Ч.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;