Духовна етимологія музичної творчості та її діалектичні зв'язки із фоносферою і ноосферою

Вчений прогнозує: «Охоплена цілком живою речовиною, біосфера збільшує, мабуть, у безмежних розмірах його геологічну силу і те, що переробляється науковою думкою homo sapiens, перетворюється на новий свій стан - в ноосферу». Вище натхнення, чи перехід земної свідомості людини на Четвертий рівень, яка перебуває у синхронізації з інтуїцією. Відповідно до В. Вернадського, ноосфера - це єдина хвильова інформаційна оболонка Землі, яка визначається як "планетарна свідомість" або всепланетарна думка. Однак сьогодні можна сказати, що ноосфера або сфера Розуму планети є її магнітне поле! ... ноосфера є нашим спільним батьком, бо ми всі зіткані з її енергетичних елементів» 
Прозріння В. Вернадського розділили Е. Ле Руа та Тейяр де Шарден.
Багато вчених різних країн вели пошук у цьому напрямі і виробляли планетарну ідею про нову якість людини у зв'язку з усвідомленням відповідальності за свій внутрішній світ, за його реальний вплив на атмосферу Землі, її екологію. Так, Л. Мельникас визначає місце музики в системі фоносфери: фоносфера - це вся сукупність функціонуючих в певних умовах і середовищі шумів, звуків та їх осмислено інтонованих комбінацій, вироблених людиною в її діяльності, спілкуванні, побуті, що являють собою наслідок різних природних явищ». Автор пропонує розглядати музику в нерозривному зв'язку з процесом формування музично-звукового середовища, яке охоплює дві протилежні частини, які перебувають у діалектичній єдності. «Це походить від того, що в системі фоносфери діють силові поля, що охоплюють своїм впливом як систему в цілому, так і якісно відмінні один від одного окремі "шари" побутування цієї системи». Вчений розглядає музику системою «тиші та звуку», а музичний твір - «якимсь полем», що організовує «атоми» музичних співзвучностей - цих «силових ліній» метроритмічних структур, ладогармонічних тяжінь, формотворних зв'язків тощо, «розкиданих» у неосяжному просторі тиші. Багатомірність фоносфери є «якоюсь моделлю макросвіту, моделлю всесвіту, в якій протікає життя людини».
Духовна чистота і краса інтонованої діяльності людини набуває в даний час особливо відповідального і планетарного, і космічного значення. Пошук подібної якості у змісті витворів мистецтва насамперед настає з роздумів про ідеал.
Спрямованість до поняття «духовність» як «абсолютний ідеал» мобілізує всі моральні, душевні сили, активізує кілька чи безліч каналів пошуку. Серед них можна виділити найбільш стабілізовані, викарбувані, прийняті до роботи з нотним та нотно-поетичним «полем» та його змістом у музичному творі.
«...Поняття абсолютної людини було розроблено вперше Л. Фейєрбахом, абсолютного ідеалу - Платоном (у формі "загального блага"), абсолютного образу - Вл. Соловйовим (у формі уявлення про Софію), абсолютного художнього твору - Шеллінгом, абсолютного співпереживання - Аристотелем (у формі вчення про "вище блаженство") ‹...› поняття абсолютного художнього процесу‹...› виявляється досить близьким до гегелівської "абсолютної діяльності" ("абсолютний дух" Гегеля) <...> аналіз розвитку художнього процесу <...› художньої та технічної експансії людства має завершитися утворенням абсолютного художнього твору (такий твір буде водночас і абсолютним технічним твором)». Ці категорії можна вважати «вершиною-джерелом» духовної сфери, без якої неможливе існування самого Життя та Його проявів у музичній творчості людини. Мається на увазі, що саме організований відповідним чином музичний звук - зумовлений духовною монадою, «зерном духу», його «таємними енергіями» - несе основні потенції еволюції, є «голограмою всього» і «найяскравішим ядром».

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександр Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;