Дистанційне навчання сьогодні

У час бурхливого розвитку науки та техніки, у час необмежених можливостей Інтернету, коли кожен має вільний та безкоштовний доступ до всієї необхідної інформації з різних галузь знань та діяльності, не дивним є те, що стрімкого розвитку набуває дистанційне навчання. Бачимо, що у досить розвинутих країнах освіта не відстає від науково-технічного прогресу та намагається на повну використовувати  всі його можливості та переваги.

 

У наш час вже нікого не здивуєш наявністю ПК та Інтернету вдома. А це, в свою чергу, дає безкраї можливості для саморозвитку, збільшення кругозору , тренування інтелекту та пам’яті, розширення світогляду, ерудованості,  вдосконалення чи  підвищення кваліфікації  та самоосвіті.

 

Ні викладачі, ні студенти не втрачають нагоди використовувати  новітні технології з користю, тому он-лайн навчання набуває все більше популярності. Чудовим є те, що при мінімумі незручностей та вимог людина, яка хоче чомусь навчитись, обов’язково навчиться, без відриву від роботи та не виходячи з дому!

Що ж таке дистанційне навчання?

Це така форма навчання, при якій вся чи більша частина  курсу викладається студентам за допомогою сучасних технологій та в інтерактивному режимі, при цьому викладачі та слухачі можуть знаходитись  в різних країнах та  навіть на різних континентах. Великою перевагою такої освіти  є те, що немає  нагальної необхідності відвідувати учбовий заклад, витрачати час на дорогу до університету, ходити на пари у строго визначений час, слухати нецікаві лекції, засвоювати матеріал  з курсів в обмежений термін та у визначеному порядку.  

 

Дистанційне навчання дає широкі переваги в цьому сенсі, ти вчишся тоді коли тобі це зручно! Зранку, ввечері, вночі, взимку, влітку  чи восени – доступ до інформації відкритий завжди. Ця цього тобі потрібно зайти у свій персональний кабінет та відкрити аудіо та відео матеріали  з курсу, ось і все! Ти починаєш засвоювати нові знання! Головним є те, що ти обираєш ті предмети, які тобі цікаві та необхідні, та засвоюєш їх у тому темпі та у тій послідовності, яка є зручною для тебе.

 

Але, нажаль, таке навчання підходить не для всіх спеціальностей. Ви не станете висококваліфікованим фізиком, лікарем чи хіміком, проходячи курси он-лайн. Для 100% засвоєння таких надскладних та престижних спеціальностей просто необхідно відвідувати практичні заняття, проходити практику в лабораторіях та наукових центрах. Не дивним є також те, що  багато он-лайн студентів жаліються на нехватку в спілкуванні з викладачами у режимі реального часу, бо ніякий Інтернет, вже ж таки,  не замінить можливість тет-а-тет задати необхідну кількість питань та подискутувати, порадитись з лектором на тему, що вас хвилює.

 

На мою думку, такий спосіб навчання підходить не для всіх. Тільки люди з високою само мотивацією та жагою до знать здатні дійти до кінця у вивчені курсу. Якщо ви ліниві та невмотивовані, то, на жаль,  це не для Вас.. бажання гризти граніт науки пропаде через пару тижнів. У цій справі і справді потрібна жорстка самодисципліна, а для більшості студентів навіть, щоб надгризти граніт науки необхідний усюдисущий контроль з боку деканату.  

Дуже вагомим аргументом на користь дистанційного навчання є його порівняно невисока вартість, яка значно нижча за вартість таких же курсів, але з присутністю викладачів та студентів в аудиторіях.  Зменшення витрат на навчання замовлене  відсутністю необхідності  витрат коштів на закупівлю навчальних матеріалів, дорогу до університету, аренду приміщень та утримання великого педагогічного складу.  І це великий плюс у період економічної нестабільності.

 

На доданок до цього, он-лайн навчання зумовлює розширення кола учнів з різних верст населення,  це можуть бути і люди похилого віку,  спеціалісти різних професій, що бажають підвищити свою кваліфікацію, вагітні жінки та навіть люди з обмеженими фізичними можливостями.

 

 Багато переваг дає дистанційне навчання і для дітей. Дітям набагато легше засвоювати новий матеріал у звичній для них обстановці, коли вони знаходяться  у себе в кімнаті, за своїм робочим столом та комп’ютером. І для батьків тут є плюс:  їм не потрібно відвозити дітей на курси та чекати в коридорі закінчення уроку, щоб відвести  своє чадо назад додому. Також, при дистанційному навчанні ви маєте широкий вибір викладачів, що дає можливість знайти саме того,  хто дійсно підходить Вам за всіма критеріями. Он-лайн репетиторство забезпечить  швидкий та відмінний результат у підвищенні рівня знать Вашої дитини. Це прекрасна можливість не тільки не відставити від шкільної програми,  але й рухатись вперед у своїх знаннях та підкорювати нові вершини.

 

При всьому сказаному вище, у багатьох залишається скептичне ставлення до дистанційного навчання.  Але скільки людей, стільки й думок.
А поки, я з впевненістю можу сказати, он-лайн навчання через Інтернет зараз дуже актуальне, розвивається та удосконалюється у ногу з технічним прогресом, і, як наслідок,  стає більш популярним. Так як для цього є наявні всі інтелектуальні й технічні можливості.

Читайте також: Відкрився новий центр дистанційного навчання.

     

 

 

Автор: Мухіна Тетяна Михайлівна