Емоційне вигорання. Як не стати жертвою?

Ти не можеш зрозуміти, що з тобою. Постійна втома, апатія, безпорадність. Почуваєшся наче перегорілий сірник. Ти виконуєш свою роботу механічно, без ентузіазму, а продуктивність праці впала до нуля. Друзі кличуть гуляти, а в тебе просто немає бажання кудись йти. Що з тобою? Швидше за все, ти потрапив у тенета емоційного виснаження?

Щоб подолати цю проблему, спершу з’ясуймо, що її спричиняє.

1. Перевантаження. Дехто заради кар’єри і хорошого доходу намагається працювати все більше і більше. Такі люди з головою поринають в роботу, забуваючи про відпочинок, спорт і здорове харчування. А закінчується все перевтомою і цілим букетом хвороб.

2. Недосипання. Сьогодні темп життя стає все швидшим і швидшим. А щоб встигнути більше, ми часто жертвуємо сном і самі стаємо на шлях емоційного вигорання.

3. Електронні пристрої. Завдяки гаджетам ми є на зв’язку 24/7, тобто цілодобово. Часто друзі пишуть вночі і очікують, що ми реагуватимемо на їхні повідомлення вже й одразу. А це створює додаткову напругу і перешкоджає відпочинку.

4. Важкий колектив. Через непорозуміння з колективом ми можемо перебувати у постійному стресі, так би мовити постійно чекати «ножа в спину», а це прямий шлях до вигорання.

5. Неправильні пріоритети та неорганізованість. Якщо витрачати надто багато часу на мало важливі справи, то потім ми не встигнемо те, що справді важливе. Тому краще спершу доробити звіт, а потім вже заходити в Інстаграм.

6. Перфекціонізм. Люди, які постійно від себе вимагають досконалості, більше схильні до депресій, гніву, розчарування, стресу і, як наслідок, емоційного виснаження.

Що допоможе не перевтомитися і не вигоріти емоційно?

  • Достатньо відпочивай і добре висипляйся. Займись улюбленим хобі. Знаходь час, щоб побути наодинці.
  • Займайся фізичними вправами. Починай день із зарядки. Щодня тренуйся хоча б 15 хвилин. Більше ходи, а не користуйся громадським транспортом чи власним авто. Відмовся від ліфта.
  • Навчись казати «ні». Знай свої обмеження і не бери на себе більше, ніж можеш виконати.
  • Давай телефону теж «відпочивати». Відключай його, коли лягаєш спати, або коли проводиш час з сім’єю.
  • Будь організованим. Стародавня книга Біблія каже: «Плани старанної людини завжди ведуть до успіху» (Прислів’я 21:5). Якщо ти навчишся планувати, скільки часу і сил витрачати на кожну справу, то життя стане легшим і спокійнішим.
  • Спрости своє життя. У багатьох країнах, де панує дух споживацтва, людям нав’язують думку, ніби щастя залежить від кількості майна і грошей. Але насправді це не так. Просте життя може дати набагато більше свободи та принести справжнє задоволення і яскравим прикладом цього є відома всім притча про бізнесмена і рибалку.
  • Визнач свої пріоритети. Що для тебе найважливіше? Мабуть ти відповіси: «Звичайно, сім’я і здоров’я!» Але якщо ти постійно пропадаєш на роботі, перевтомлюєшся, недосипаєш, щоб заробити більше грошей, то в першу чергу від цього страждає саме сім’я і здоров’я. Пам’ятай, які у тебе цінності, і умій сказати «ні», коли хтось намагається нав’язати тобі зовсім інше.
  • Молись. Якщо ти виллєш свої тривоги і біль у щирій молитві до Бога, тобі стане легше. Святе Письмо радить: «Ні про що не тривожтесь, але завжди з будь-якими проханнями звертайтесь у молитвах і благаннях до Бога» (Філіппійців 4:6). Бог є тим, хто завжди зрозуміє і підтримає.
  • Удосконалюй свою особистість. Розвивай хороші риси, такі як терпеливість, самовладання і радість. Тоді тобі буде легко в будь-якому колективі. Стався до інших з повагою і хвали їх.

Емоційне вигорання — це сильний ворог нашого часу, але нам під силу його перемогти. І згадані вище поради допоможуть вийти переможцями.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Інна Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;