Есе – прозовий текст невеликого розміру та вільної композиції, що виражає індивідуальні враження письменника-автора.
Мета есе - виробити такі навички, як творчість, мислення та висловлення власних думок. Спроби та намагання у написанні есе дозволить вам навчитися створювати і записувати свої думки граматично правильно, збирати відповідну інформацію та використовувати необхідну термінологію. У той же час такий вид текстового твору - це чудова можливість проілюструвати власний досвід та життєві події, з якими ви стикнулись, довести власний світогляд та наміри. Деякі виразні докази допоможуть вам зробити твір більш впізнаваним серед інших видів таких текстів. Ось сім особливостей, які стануть у нагоді та полегшать процес написання есе.
Конкретна тема
Реферат повинен бути наповнений відповідною чіткою метою та матеріалами, присвяченими цій темі. Текст, у якому охоплюється велика кількість різних тем та піднімаються різні питання – не вважається есе. Це скоріше аналіз чи спостереження. Тема есе завжди конкретна. Воно не може містити одночасно багато тем чи ідей. Твір відображає лише один варіант або одну думку і продовжує розвивати її до кінця написаного. Багато письменників вказують, що жанр есе - це відповідь на одне питання. Саме даний момент може дати вам чітке визначення есе.
Невеликий об'єм
Про те, яке за обсягом повинно бути есе, виникає багато спірних питань. Напевно немає чітких меж у розмірі есе. Традиційним обсягом нарису вважається від трьох до семи сторінок комп'ютерного тексту. Справа в тому, що різні заклади, університети, школи та компанії мають своє власне рішення та норму. Однак есе можна легко розмістити на одній сторінці чи семи. Все залежить від вимог викладача, а також теми самої статті. Погодьтеся, що аналіз певної поеми поета займе набагато менше сторінок, ніж судження про його творчість загалом. Обсяг есе також значною мірою залежить від майстерності самого автора та способу його пояснення.
Вільна композиція: важлива особливість есе
Дослідники відзначають, що есе за своєю природою влаштовано так, що не має формальної основи. Внутрішня структура такого твору може бути довільною через те, що есе - це невелика форма письмової роботи. Він часто будується всупереч законам логіки, підпорядковуючись довільним асоціаціям, керуючись принципом, що суперечить традиційному складу тексту. Не варто повторювати висновки наприкінці, вони можуть бути включені в основний текст або в заголовок. Аргументація може передувати формулюванню проблеми тощо.
Стиль спілкування
Автору есе важливо встановити конфіденційний стиль спілкування з читачем. Це сприятиме розумінню. Таким чином автор уникає навмисно складних, незрозумілих, надто суворих конструкцій. Дослідники зазначають, що хороший нарис може написати лише той, хто вільно розглядає тему. Автор розглядає тему з різних ракурсів і готовий представити читачеві багатогранний погляд на явище. При цьому слід уникати використання сленгу в нарисі, скорочення слів, занадто легковажної тональності. Мова, яка використовується для написання есеповинна вибиратися серйозно і офіційно.
Внутрішня смислова єдність
Можливо, це один із парадоксів жанру. Окрім того, що есе - жанр вільного стилю, цей тип композиції має і внутрішню смислову єдність. Наприклад, це може бути узгодженість ключових тез та тверджень. Внутрішня гармонія аргументів та асоціацій також вважається точками смислової єдності. Усі твердження повинні бути зібрані у відповідності з думкою автора.
Особистий погляд
На відміну від реферату, який адресований будь-якому читачеві і часто починається з "Я хочу поговорити про ...", і закінчується "Я прийшов до таких висновків ...", есе адресовано підготовленому читачеві. Ця людина знає, про що буде написано. Це дозволяє автору нарису зосередитись на розкритті нового та не забиватитекст додатковими деталями. У нарисі висловлюються індивідуальні враження та міркування щодо конкретного питання. Есе звичайно не претендує на визначення чи вичерпне ставлення до теми, алеза змістом нарису оцінюється насамперед особистість автора та світогляд, думки та почуття. Внесіть у свій твір елемент особистих та унікальних рис. Ваші есе відразу стануть цікавішими та захоплюючими. Вони допоможуть виділитися серед сотень інших авторів.
Отже, при написанні есе важливо зрозуміти тему, визначити бажаний обсяг і мету кожного абзацу. Почніть з основної ідеї або яскравої фрази. Завдання - негайно привернути увагу читача. Написання есе не обмежене часом, ви можете його переписати багато разів, попросити своїх друзів прочитати твір. Скористайтеся всіма можливостями і намагайтеся уникати поширених помилок. Наведені вище особливосіт - чудовий шанс зробити вашу композицію правильно складеною. Важливо пам’ятати, що есе вважається суб’єктивним жанром і оцінка його може бути суб’єктивною.