Flipped classroom - Чому варто поміняти місцями домашнє завдання з лекціями?

Зараз професія викладача переживає кардинальні зміни. Людина, яка не володіє достатніми комп'ютерними знаннями в сучасному часі, без перебільшень, не може називатись справді освіченою. Учитель, який не не знає, не вміє  і не використовує сучасні технології, оновлювати підходи та ефективно передавати свої знання до потрібної групи студентів у свій час, не можна вважати хорошим учителем.

 

Викладачі з усього світу активно починають використовувати таку методику, як flip classroom, що змінює традиційну методологію навчання, надаючи студентам доступ до нового матеріалу вдома, як правило, за допомогою відеолекцій. Тоді як час заняття використовується для асиміляції цих знань шляхом дебатів, вирішення проблем та критичного мислення.

 

Просто кажучи, flipped classroom - це заміна домашньої роботи лекцією і навпаки.

 

Що дає нам flipped classroom? Більше часу для критичного мислення, вирішення проблем і практичної роботи під час заняття.

 

Як використовувати flipped classroom? Викладач має створювати відеопідкасти з лекціями, але не просто записувати нудну промову на годину, а робити цікаві та веселі відео. Ці відеолекції заливати в інтернет для своїх студентів.

 ThinkstockPhotos-499805806


Як правильно впроваджувати flipped classroom?
Не існує єдиної структури чи моделі, яка слідує при перетворенні традиційного вчення на перевернуті заняття. Flipped classroom охоплює (майже) будь-яку форму навчання, яка заміщує домашнє завдання з попередньо записаними лекціями та класним часом з практичною роботою. Проте в кожній перевернутій моделі класу існують два основних компоненти: освітні технології та активне навчання.

 

Еволюція в освітніх технологіях призвела до посилення прийняття перевернутої моделі класу. Поточні мобільні та інтернет-технології надають студенту ширший спектр освітніх ресурсів. Додатковими перевагами flipped classroom є те, що студенти можуть дивитись лекції у власний темп та спілкуватися з вчителями та однолітками через онлайн-форуми, чати та месенджери.

 

Flipped classroom забезпечує можливість активного навчання та участі учнів завдяки різноманітним практичним заняттям, таким як індивідуальні завдання, дискусії, дебати, семінари, вирішення проблем та критичне мислення. У цьому випадку вчитель функціонує як керівник і тренер, а студенти асимілюють свої знання як шляхом індивідуальних тестів, так і спільних зусиль.

 

Перевертаючи модель навчання, вчитель може запропонувати більш персоналізоване керівництво та взаємодію з кожним учнем, а не викладати лекції. Такий метод допомагає запобігти появі прогалин в матеріалі,  забезпечує краще розуміння предмету та відповідно вищу успішність.

Автор: Христина О.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора