From Zero to Hero Професійний розвиток викладача та для чого він потрібен

Для чого викладачеві англійської мови, який уже має диплом магістра або є доктором філософії та вже має деякий стаж роботи, проходити стажування та курси підвищення кваліфікації чи складати мовні іспити на рівень? Я неодноразово себе про це питала, а особливо гостро питання стоїть коли проходиш якийсь доволі жорсткий і виснажливий курс.

Відповідь у кожного з нас, мабуть, своя. У мене – бо я це люблю! Але для когось мотиватором можуть бути гроші, відомо, що деякі компанії та мовні школи, підвищують працівникам платню, коли ті мають вагомі визнані у всьому світі сертифікати або складали мовний іспит і мають підтвердження високого рівня мови. Для деяких вчителів важливо бути попереду інших, працювати в прогресивній, а не «совдепівській» системі вивчення мови, що теж є крутим стимулом йти і випробовувати себе на профпридатність. У когось це вимога з робочого місця, знаємо деякі заклади не беруть вчителів без сертифікату CELTA та іспиту на рівень мови, хоч який би диплом у вас не був. Дуже неприємно констатувати той факт, що наші з вами українські дипломи філолога, навіть ті в котрих пише, що ви кандидат наук, нічого не варті, якщо ви не володієте англійською мовою на рівні С2. Хоча в моєму розумінні, диплом магістра або канд.наук мав би це гарантувати, чи не так? Тому я трошки почуваюся ошуканою, коли приходить усвідомлення, що велика кількість академічних іспитів та непотрібних предметів, це була марна трата часу і моїх сил. Такий стан речей ставить нас в один ряд з нашими конкурентами, які приходять з інших сфер і теж дуже успішно стають вчителями англійської, і це, у вільному та конкурентному світі, є дуже навіть прийнятно. Але, сьогодні мова не про конкуренцію та маркетинг. В цій статті я спробую дати самій собі відповідь на питання для чого це все і чи рентабельно вчителеві постійно вчитись і вкладати в себе немалі суми грошей. І можливо вам знадобляться деякі мої інсайти.

Які ж курси й навіщо я сама пройшла та скільки коштують курси, після яких ви можете отримати вагомий сертифікат, який прирівнюється до диплома? А головне, навіщо воно нам, викладачам?
Починаючи з того часу, як я закінчила університет, а було це досить давно, я активно ходила по тренінгах та семінарах, інтуїтивно підбираючи ті, котрі могли б стати мені у пригоді. Це були недорогі семінари, які не вимагали багато зусиль та корись від таких зустрічей дуже лайтова.

Сьогодні я роблю вибір в сторону дорогих та виснажливих кусів, в моїй практиці таких є два – InternationalIELTSInstructor та CELTA. Я побачила різницю між тим, як вони працюють і який слід залишають в моїй викладацькій практиці, але про них я розповім у своїй наступній статті. Хоча варто сказати, що багато корисностей я взяла і з деяких недорогих зустрічей, семінарів, літніх шкіл, тому завжди можна починати з малого. Однак, чарівної таблетки, у вигляді найкращої у світі методики, не існує, навіть якщо у вас найпрестижніший в світі диплом.

Отже, якщо ви студент або вчорашній випускник, якщо ви хочете попробувати себе в ролі викладача англійської мови та прагнете суттєво підвищити свій викладацький рівень, візьміть до уваги цих декілька порад з мого власного досвіду, а він в мене великий і різноманітний:

1. Перше, що можна зробити це скласти будь-який мовний іспит, який покаже над чим ви могли б ще попрацювати в майбутньому.

2. В мене є багато хороших вражень про літні школи для викладачів англійської, там будете виконувати багато цікавих завдань та підвищите свій методичний рівень.

3. На теренах Інтернету є безліч перекладацьких ретритів, онлайн груп, де теж значно можна прокачати свої знання.

4. Вступайте в об’єднання викладачів, це завжди тримає вас в курсі, що відбувається у світі викладання англійської мови.

5. Не бійтеся невдач, вони необхідні, щоб ставати кращими. Не бійтеся критики і негативних відгуків, вони зроблять вас сильнішими і буде видно, який обирати вектор руху.

6. Ходіть на розмовні клуби, вони часто безкоштовні, а користь від них величезна.

7. Поважайте своїх конкурентів – учнів є багато, вистачить на всіх, головне для нас не товктися в одній заїждженій ніші, такій, наприклад, як підготовка до ЗНО.

8. Читайте романи і дивіться фільми, це не коштує грошей, приносить задоволення і розвиває фантазію.

9. Не засиджуйтесь на одному робочому місці – це стирає горизонти, а краще поєднувати різні види діяльності. Для мене найкраще зі всього, що я спробувала, звичайно це – вільне плавання в методиці Догме.

10. Якщо ви не знаєте як стати викладачем, напишіть мені, я безкоштовно допоможу вам і поділюся усіма своїми лайфхакми, іменами тренерів та назвами шкіл, в яких варто чи не варто повчитись, тут я, на жаль, їх не можу називати, бо це буде реклама.

А головне пам’ятайте, хто хоче, той шукає можливості, а той хто не хоче - виправдання!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Оксана О.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;