Hi, guys. Сьогодні ми спробуємо розглянути основні міфи у вивченні англійської мови; розберемось із кожним та підберемо альтернативу кожному методу. Тому, гайда починати:)
Отож, часто учні \ студенти прагнуть вивчити мову самотужки. Для цього потрібна неабияка мотивація та сила волі. Адже ми повинні приділяти достатньо часу для опановування мови. Планувати кожне заняття досить складно, а якщо немає відповідного рівня досвіду, то подекуди це ще й неефективно. У таких випадках "новачки" у плануванні методу вивчення іноземної мови часто-густо вдаються до різних сайтів, онлайн-ресурсів. І тут вже як поталанить. І чомусь після цього майже усі кидаються вчити слова, зазубрювати їх десятками чи навіть сотнями щодня.
Отож, МІФ 1: Зазубрювати слова щодня
Наша пам’ять дуже унікальна, і, звичайно, ми можемо запам’ятати тонну інформації, але потрібно робити це правильно. Якщо ж ми будемо «впихати» ці слова у наш мозок, то через деякий час вони просто «загубляться» серед абсолютно нових слів. А щоб цього не трапилось потрібно лише періодично повторювати слова, але зараз дещо не про це. Метод вивчення і зазубрювання десятків слів буде малоефективним, тому що половина цих слів неодмінно загубиться, до того ж, важко просто цілими днями вчити слова. Я ж рекомендую всім своїм учням вчити слова З КОНТЕКСТУ. Чи з фільмів, чи з книг, чи з соцмереж, чи з журналів або ж газет. Тобто ми повинні вчити те, що нам от знадобиться протягом періоду часу. Наприклад: якщо ми читаємо Гаррі Поттера, то певна магічна лексика, з якою ми познайомимось на початку книги, знадобиться нам протягом всієї історії. Таким чином, якщо ми натрапимо на слово декілька десятків разів воно неодмінно відкладеться у нашій пам’яті.
МІФ 2: Одного підручника досить
Насправді, я дуже люблю працювати з підручниками, оскільки там подано безліч цікавих та нових тем для обговорень, але підручник для нас має бути тим наріжним каменем, який лише «підкине» ідею для опрацювання. Якщо ж просто йти за книжками – можна і за тиждень пройти весь курс, але чи ефективним буде таке навчання? Обов’язково заняття потрібно розбавляти різними додатковими матеріалами. Зараз достатньо лише бажання знайти щось, а от варіантів ( і що важливо безкоштовних) є безліч. Розбавляти уроки цікавими відео, фрагментами з пісень, серіалів, фільмів, іграми, головоломками, вигаданими ситуаціями та завданнями – ось що справді дасть хороший результат.
МІФ 3 ПОТРІБНО ПЕРШЕ ВИВЧТИ ГРАМАТИКУ, А ЛИШЕ ПОТІМ ГОВОРИТИ
Із говорінням, насправді, пов’язано найбільше міфів. Я ж обрала найпопулярніший. Говоріння – це та Ахіллесова п’ята кожного студента при вивченні іноземної мови, тому що мовний бар’єр досить важко подолати. І ось тут я натрапила на такий підхід, що потрібно вивчити граматику, а лише потім починати говорити. Друзі,ЗАБУДЬТЕ ЦЕ. Потрібно все вчити паралельно, тобто всі наші навички потрібно «прокачувати» паралельно. Не робити акцент на чомусь одному, довершити до кінця, а потім братись за інше. НІ В ЯКОМУ РАЗІ. Але як бути, якщо з граматики ми знаємо лише Present Simple, а говорити ж якось потрібно. Хеех, тут потрібно добре помізкувати. По-перше, ви кожного дня, тижня будете вчити щось нове з граматики, тобто ваші знання не залишаються лише на рівні Present Simple. Практикуйтесь із реченнями у цьому часі. Говоріть те, що ви вже вивчили. Не потрібно якось «напрягати» свої давні звивини мозку і пригадувати умовні способи, які ви вчили ще колись у школі, і стояти викручуватись, вигадуючи якусь свою нову мову. У таких випадках мене запитують: «А що робити?» Тут я згадую про своє друге правило. ПЕРЕФРАЗУЙТЕ. Якщо ж ви вигадали якесь складне речення українською і хочете сказати це англійською, але граматика не дозволяє правильно перекласти – ПЕРЕФРАЗУЙТЕ. Розбийте на менші речення, перефразуйте на простіші конструкції і скажіть тими правилами, які вже вивчили. Наприклад: «Ми з тобою підемо в кіно, якщо ти помиєш посуд» (умовний спосіб). Якщо ви не знаєте способу творення умовних способів в англійській мові – перефразуйте. Скажіть: «Ми підемо в кіно, але помий посуд» Це набагато простіше. Або ж якщо буде пасивний стан – змініть на простий активний і все!
Звичайно, говорити складними конструкціями це дуже круто, але якщо ви цього не вивчили ще – це виглядатиме смішно…
Ми розглянули такі 3 поширені міфи під час вивчення англійської мови, сподіваюсь, ви почерпнули для себе щось нове.
Вчіть мову зі задоволенням!