Головні міфи при вивченні англійської мови

Hi, guys. Сьогодні ми спробуємо розглянути основні міфи у вивченні англійської мови; розберемось із кожним та підберемо альтернативу кожному методу. Тому, гайда починати:) 

Отож, часто учні \ студенти прагнуть вивчити мову самотужки. Для цього потрібна неабияка мотивація та сила волі. Адже ми повинні приділяти достатньо часу для опановування мови. Планувати кожне заняття досить складно, а якщо немає відповідного рівня досвіду, то подекуди це ще й неефективно. У таких випадках "новачки" у плануванні методу вивчення іноземної мови часто-густо вдаються до різних сайтів, онлайн-ресурсів. І тут вже як поталанить. І чомусь після цього майже усі кидаються вчити слова, зазубрювати їх десятками чи навіть сотнями щодня.

Отож, МІФ 1:   Зазубрювати слова щодня

 Наша пам’ять дуже унікальна, і, звичайно, ми можемо запам’ятати тонну інформації, але потрібно робити це правильно. Якщо ж ми будемо «впихати» ці слова у наш мозок, то через деякий час вони просто «загубляться» серед абсолютно нових слів. А щоб цього не трапилось потрібно лише періодично повторювати слова, але зараз дещо не про це. Метод вивчення і зазубрювання десятків слів буде малоефективним, тому що половина цих слів неодмінно загубиться, до того ж, важко просто цілими днями вчити слова. Я ж рекомендую всім своїм учням вчити слова З КОНТЕКСТУ. Чи з фільмів, чи з книг, чи з соцмереж, чи з журналів або ж газет. Тобто ми повинні вчити те, що нам от знадобиться протягом періоду часу. Наприклад: якщо ми читаємо Гаррі Поттера, то певна магічна лексика, з якою ми познайомимось на початку книги, знадобиться нам протягом всієї історії. Таким чином, якщо ми натрапимо на слово декілька десятків разів воно неодмінно відкладеться у нашій пам’яті.

МІФ 2:  Одного підручника досить

Насправді, я дуже люблю працювати з підручниками, оскільки там подано безліч цікавих та нових тем для обговорень, але підручник для нас має бути тим наріжним каменем, який лише «підкине» ідею для опрацювання. Якщо ж просто йти за книжками – можна і за тиждень пройти весь курс, але чи ефективним буде таке навчання? Обов’язково заняття потрібно розбавляти різними додатковими матеріалами. Зараз достатньо лише бажання знайти щось, а от варіантів ( і що важливо безкоштовних) є безліч. Розбавляти уроки цікавими відео, фрагментами з пісень, серіалів, фільмів, іграми, головоломками, вигаданими ситуаціями та завданнями – ось що справді дасть хороший результат.

МІФ 3 ПОТРІБНО ПЕРШЕ ВИВЧТИ ГРАМАТИКУ, А ЛИШЕ ПОТІМ ГОВОРИТИ

Із говорінням, насправді, пов’язано найбільше міфів. Я ж обрала найпопулярніший. Говоріння – це та Ахіллесова п’ята кожного студента при вивченні іноземної мови, тому що мовний бар’єр досить важко подолати. І ось тут я натрапила на такий підхід, що потрібно вивчити граматику, а лише потім починати говорити. Друзі,ЗАБУДЬТЕ ЦЕ. Потрібно все вчити паралельно, тобто всі наші навички потрібно «прокачувати» паралельно. Не робити акцент на чомусь одному, довершити до кінця, а потім братись за інше. НІ В ЯКОМУ РАЗІ. Але як бути, якщо з граматики ми знаємо лише Present Simple, а говорити ж якось потрібно. Хеех, тут потрібно добре помізкувати. По-перше, ви кожного дня, тижня будете вчити щось нове з граматики, тобто ваші знання не залишаються лише на рівні Present Simple. Практикуйтесь із реченнями у цьому часі. Говоріть те, що ви вже вивчили. Не потрібно якось «напрягати» свої давні звивини мозку і пригадувати умовні способи, які ви вчили ще колись у школі, і стояти викручуватись, вигадуючи якусь свою нову мову. У таких випадках мене запитують: «А що робити?» Тут я згадую про своє друге правило. ПЕРЕФРАЗУЙТЕ. Якщо ж ви вигадали якесь складне речення українською і хочете сказати це англійською, але граматика не дозволяє правильно перекласти – ПЕРЕФРАЗУЙТЕ. Розбийте на менші речення, перефразуйте на простіші конструкції і скажіть тими правилами, які вже вивчили. Наприклад: «Ми з тобою підемо в кіно, якщо ти помиєш посуд» (умовний спосіб). Якщо ви не знаєте способу творення умовних способів в англійській мові – перефразуйте. Скажіть: «Ми підемо в кіно, але помий посуд» Це набагато простіше. Або ж якщо буде пасивний стан – змініть на простий активний і все!
Звичайно, говорити складними конструкціями це дуже круто, але якщо ви цього не вивчили ще – це виглядатиме смішно…

Ми розглянули такі 3 поширені міфи під час вивчення англійської мови, сподіваюсь, ви почерпнули для себе щось нове.

Вчіть мову зі задоволенням!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександра В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;