Готуємось до ЗНО з біології: специфічна термінологія

Більшість біологічних термінів мають грецьке або ж латинське походження. Зрозуміло, що в українських ЗОШ не вивчається грецька і тим паче, латинь-мертва мова. Що ж залишається робити абітурієнту, перед яким постає завдання запам"ятати орієнтовно 600 визначень зі шкільного курсу біології ?


По-перше, 
не впадайте у відчай. Якщо Ви працюєте з довідником,-підкреслюйте терміни олівцем, або ж опрацьовуючи матеріал підручника виписуйте визначення на окремому аркуші в стовпчик, щоб, так би мовити, знати ворога в обличчя.

По-друге, розбивайте слово (термін) на окремі складові і намагайтесь запам"ятати їхнє значення. В такий спосіб можна запам"ятати якщо не ціле визначення, то принаймні більшу або логічну його частину. Наприклад, мікологія (частинка "міко-" означає гриб, а "-логія" це завжди наука)-наука про гриби. Дещо важче буде запам"ятати визначення фотосинтез, адже "фото"-світло, "синтез"-утворення і ні слова про органічні, неорганічні речовини і зелені частини рослин.

По-третє, знову про мову. На цей раз про англійську. Пригадаймо, що перша чверть ХХ сторіччя в біології ознаменована стрімким розвитком генетики та молекулярної біології. Саме англійські та американські вчені здійснили вагомі внески в ці науки, тому ми маємо чимало термінів англійською мовою в курсі "Загальна біологія" (10-11 кл.):

  • Беккрос (back-назад, cross-схрещування) - зворотнє схрещування; схрещування гібрида першого покоління з однією з  батьківських форм.
  • Інбридинг (in-всередині, breed-плем"я/потомство) - схрещування близькоспоріднених організмів в межах однієї популяції.
  • Креаціонізм (create-створювати) - гіпотеза, згідно з якою людина і життя на Землі були створені Богом.

Таких термінів ми нарахували більше тридцяти. Тобто, готуючись до біології, можна навіть трішки "підтягнути" англійську :)

По-четверте, включайте фантазію і створюйте асоціації-веселі, дотепні, будь які,-аби лише це допомогло вивчити і запам"ятати матеріал.


Кількаразове прочитання матеріалу вслух гарантовано допоможе запам"ятати матеріал будь якої складності.

Будьте уважні, думайте (як би це банально не звучало), старайтесь, включайте логіку і терпіння...ну і трішки удачі Вам :)

            

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Тетяна Ж.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Методика навчання CLIL

Теоретичні засади методики CLIL та як підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови за допомогою даної методики?

Автор: Аліна С.

Важливість дихання під час тренування

У цій статті розглянемо, чому правильне дихання під час тренування має велике значення і як воно впливає на ефективність фізичних вправ.

Автор: Наталія Ф.

Інтерактивні методи викладання математики: як залучити учнів до активного навчання

Стаття описує інтерактивні методи викладання математики: використання технологій, гейміфікацію, проектне та колаборативне навчання, і їхню роль у залученні учнів до активного навчання.

Автор: Вадим П.

Зробіть вивчення англійської цікавим та захопливим

Пам'ятайте, що вивчення мови - це марафон, а не спринт.

Автор: Юліана Г.

Поєднання кардіо та силових тренувань

Поєднання силових та кардіо тренувань є ефективним підходом для зниження ризиків серцево-судинних захворювань, покращення загального фізичного стану та досягнення гармонійного розвитку тіла.

Автор: Наталія Д.

Порядок прикметників у реченні

Порядок декількох прикметників у речення в англійській мові.

Автор: Вікторія В.

Інші новини:

;