Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. І.

Офіційний електронний лист має складатися з таких частин:

1. Звертання до адресата. Абсолютно обов'язкове. Починати офіційний імейл словами: Dzień dobry! або Witam! - нечемно, позаяк це скорочує дистанцію між кореспондентами. Якщо під час безпосереднього контакту такого привітання (підкріпленого інтонацією й жестами) цілком достатньо, щоб виразити повагу, то в письмовому повідомленні це справляє враження побіжності й зневажливості. Не рятує ситуацію й уживання зворотів Witam, Panie Doktorze! або Dzień dobry, Pani Profesorko! В академічному середовищі до адресата прийнято звертатися так:

Szanowny Panie Profesorze / Szanowna Pani Profesorko,

Szanowny Panie Doktorze / Szanowna Pani Doktorko,

Szanowny Panie Magistrze / Szanowna Pani Magistro.

До докторів габілітованих (doktor habilitowany) за звичаєм також звертаємося "Panie Profesorze / Pani Profesorko".

До працівників, які виконують деканські й директорські функції, звертаємося, уживаючи назви цих функцій, а наукові ступені пропускаємо, тож:

Szanowny Panie Dziekanie / Szanowna Pani Dziekanko,

Szanowny Panie Dyrektorze / Szanowna Pani Dyrektorko.

Після звертання до адресата ставимо знак оклику або кому (останнім часом переважає саме кома). Поставивши знак оклику, наступне речення починаємо з великої літери, поставивши кому - з малої.

Якщо ми не впевненні щодо наукового ступеня нашого адресата, його прізвища чи виконуваної фунції, потрібно в міру сил перевірити цю інформацію - наприклад, на сайті факультету, інституту, кафедри і под. Погодьтеся, розпочинати імейл з помилки у формі звертання - ознака неабиякої неповаги.

У жодному разі не вживаємо щодо академічних працівників форм: Panie Andrzeju, Pani Zofio. З боку викладачів таке звертання свідчить про розпізнавання й індивідуалізацію студентів, створює приязну, доброзичливу атмосферу праці (якщо студенти, звісно, акцептують таку форму), проте у зворотньому напрямку це вже не діє.

Якщо хочемо когось особливо вшанувати, можемо вжити формулу:

Wielce Szanowny... / Wielce Szanowna...

Це стосується виняткових ситуацій (напр., дуже серйозної справи або більш видатної наукової постаті), тож не варто зловживати цим звертанням.

У листах до ректорів і проректорів з'являється cпеціальна титулатура. Варто зауважити, що листи до цих осіб ми зазвичай скеровуємо в паперовому варіанті, але якщо вже на сайті навчального закладу зазначено електронні адреси найвищого керівництва, то можна надіслати й імейл. У листах ми не вживаємо звороту Wasza Magnificencja (він зарезервований для безпосереднього контакту й тільки тоді, коли ректор має на собі повний ректорський стрій). Натомість на початку електронного листа пишемо:

Wielce Szanowny Panie Rektorze / Wielce Szanowna Pani Rektorko.

Текст нашого повідомлення.

У тексті повідомлення нам, буває, доводиться повторно вжити звертання до адресата. Загальне правило в цьому випадку таке: повторюємо титулатуру, напр.: Na ostatnim wykładzie z Panią Profesorką... або Prosił Pan Doktor o wiadomość na temat... Проте якщо ці звороти стоять дуже близько, то другий скорочуємо до форми Pan / Pani, напр.: Na ostatnim wykładzie z Panią Profesorką wspominała Pani o warunkach zaliczenia... Це радше питання стилю й мовної вишуканості, але той, хто хоче здаватися ввічливим, обов'язково має про них подбати.

Продовження в наступній частині.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Наталія Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;