Як не вивчати мову?

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Як НЕ вивчати мову?

Я збираюся навчити вас, як не вчити мову. Що я маю на увазі під цим? Багато людей, яких я зустрічаю, роблять багато помилок під час вивчення мови. Вони роблять те, що фактично не спрацює.

У цій статті я хотів би навчити вас речей, яких не слід робити, коли вивчаєте нову мову.

Якщо нудно, то важче вчитися.

Моя перша порада: загалом, коли ви вивчаєте щось, якщо воно нудне, його буде важче вчити. Не йдеться про те, що тема нудна; те, як ви навчаєтесь, може бути нудним або цікавим.

Тому багато людей, які вивчають англійську, думають: «Тьфу, англійська. Ненавиджу англійську. Вона така нудна». Це не тому, що англійська сама по собі нудна; це тому, що спосіб, яким ви навчаєтесь, може бути не найкращим.

Розгляньмо деякі способи, якими іноді люди намагаються вивчити мову, і чому вони насправді не працюють. Коли я був молодшим, я намагався вивчити німецьку мову, і одним із завдань було запам’ятовувати списки лексики. Я запам’ятовував усі різні види спорту німецькою, я запам’ятовував усі різні овочі німецькою, і я витрачав багато часу на запам’ятовування слів. Насправді я ніколи не використовував жодного з цих слів, тому я міг запам’ятати слова, але не міг використати їх у реченні. Отже, не варто просто запам’ятовувати списки лексики. Те саме зі словником. Був один чоловік, який справді намагався запам’ятати всі слова зі словника, але чи міг він розмовляти мовою? Ні. Отже, те, що ви запам’ятали слово, не означає, що ви зможете його використовувати. І суть полягає в тому, що просто запам’ятовувати списки може бути дуже нудно.

Вашому мозку потрібно щось цікаве, щоб допомогти йому запам’ятати. Іноді на уроках з різних мов викладачі змушують студентів повторювати дійсно безглузді речення. Можливо, вам доведеться повторити те саме речення знову, і знову, і знову. Деякі речення можуть не мати для вас сенсу, наприклад, вам доведеться постійно повторювати: Do you like coffee? Do you like coffee? Do you like coffee? «Ти любиш каву? Ти любиш каву? Ти любиш каву?» І якщо вам постійно доведеться це повторювати, а контексту немає, воно може стати дуже нудним для вашого мозку. Вам не потрібно просто повторювати безглузді речення. Ви вивчаєте мову, використовуючи її в цікавому та актуальному контексті. Ви повинні використовувати його в практичний і цікавий спосіб. Саме так ваш мозок найкраще запам’ятовує речі.

Ще одна помилка, яку я бачу у багатьох учнів, полягає в тому, що коли вони хочуть вивчати англійську, вони знаходять дуже складну книгу. Вони читають Дракулу чи Франкенштейна, чи якусь старовинну книгу, і намагаються запам’ятати кожне слово в книзі. У певному сенсі це нудно, тому що якщо вам постійно доводиться шукати значення слів, це забирає багато часу і втомлює ваш мозок. 

Набагато краще читати щось легше, ближче до вашого рівня. Коли ви вивчаєте нову мову, не варто читати класику або занадто складні книги. Вам слід читати книги, які ближче до вашого рівня. Це можуть бути комікси, дитячі книги або навіть просто газетні заголовки. Головне, щоб ви читали речі, близькі до вашого рівня, де ви не витрачаєте весь свій час на пошук речей у словнику.

Розгляньмо інші поради, як не вчити мову.

Чи варто мені намагатися вивчити всі слова?

Моя наступна порада щодо того, чого не робити, це вивчити кожне слово, яке ви зустрічаєте в англійській мові. Англійська мова містить понад мільйон слів. Насправді це одна з мов з найбільшим словниковим запасом. Вам не потрібно вчити кожне слово мови. Це займає надто багато часу і зазвичай надто багато зусиль. То що найкраще зробити? Замість того, щоб вивчати та запам’ятовувати кожне нове слово, я б радив запитати себе, коли ви бачите нове слово, чи корисне це нове слово? Це щось, що стосується вашого життя? Як би ви його використали?

Я наведу вам приклад.

Нещодавно у мене був студент, який сказав мені: I'm feeling very indefatigable today. «Сьогодні я почуваюся дуже невтомним». Якщо ви розмовляєте англійською, багато англомовних навіть не знають слова indefatigable, тому що це старіше слово, яке вже не таке поширене. Воно означає, що ви не втомлюєтеся легко. Я б сказав, що для більшості людей не дуже корисно знати це слово, якщо вони вивчають мову. Отже, чи корисне слово? 

Вам слід також подумати про те, де або від кого ви навчилися цього слова. Подумайте, хто вам подобається, і з ким ви хотіли б говорити англійською. Ви хочете говорити, як говорив би професор, чи науковець, чи, можливо, ви підліток і хочете говорити як підліток, чи, можливо, ви хочете говорити як звичайна людина? Варто подумати, як ви хочете звучати мовою, а потім знайти когось, хто був би зразком для наслідування. Подумайте, які слова вони вживають і як вони звучать, і вчіться від них.

Вам також слід запитати, звідки ви почули нове слово. Якщо ви бачите слово, наприклад, у National Geographic, це слово може бути рідше вживаним, ніж слово, яке ви чуєте по телевізору в щоденній розмові. Важливо, де ви почуєте це слово. Знову ж таки, це слово стосується вас? Можливо, справа в роботі, яку ви виконуєте, тому, можливо, це важливе слово. Можливо, це слово стосується чогось із фізики, і, можливо, ви не цікавитеся фізикою, тож, можливо, це слово буде неактуальним.

Наскільки поширеним є слово, яке я збираюся вивчити?

Є близько 300 англійських слів, які ви можете вивчити, найпоширеніші 300 англійських слів, і вони допоможуть вам у більшості розмов, тому вам не потрібно вчити кожне слово, щоб досягти успіху в розмові.

Вам також слід переконатися, що ви вивчаєте слова, які є дієсловами та прикметниками. Багато людей, які вивчають мову, зосереджуються лише на іменниках або предметах. Вони знають, як сказати pencil «олівець», book «книга», clothing «одяг» або різні предмети, але вони не знають багатьох слів-дій.

Вам дійсно потрібні слова дії, щоб складати речення та вести гарну розмову, тому, коли ви вивчаєте нове слово, спробуйте також вивчити слова дії або прикметники, слова, які описують людей. Знову ж таки, багато людей, які вивчають мову, надто зосереджуються на іменниках, але ви також повинні зосередитися на інших типах слів.

Гаразд, підбиваючи підсумки, один зі способів не вивчати мову – це вивчати та запам’ятовувати кожне нове слово, яке вам трапляється. У цьому випадку якість важливіша за кількість. Що я маю на увазі? Краще зосередити свій час на виборі доречних для вас слів, які ви могли б використовувати у своїх повсякденних розмовах, і зосередьтеся та попрактикуйтесь використовувати ці слова.

Використовуйте їх у різних ситуаціях і різних контекстах; вивчайте їх знову і знову. Це набагато краща система, ніж просто записувати кожне нове слово, яке ви зустрічаєте, і намагатися вивчити тисячі слів за раз, не докладаючи багато практики. Набагато краще зосередитися на кількох словах і добре їх вивчити, ніж зосереджуватися на кожному слові й жодного з них не вивчити добре.

Тож знову задайте собі ці запитання. Вони дуже важливі, тому будьте вибірковими до слів, які ви обираєте для вивчення.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Маркіян Т.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Легкий англійський словниковий запас: things та stuff

У статті йдеться про використання слів things та stuff в англійській мові.

Автор: Маркіян Т.

Ексцентричні тренування. Вплив ексцентричної фази вправ на м'язовий ріст і силу.

Методи збільшення ефективності ексцентричних тренувань. Ексцентричні тренування мають потужний вплив на розвиток м'язової маси та сили.

Автор: Наталія Ф.

10 поширених варіантів слова “туалет” англійською

У статті висвітлено 10 поширених варіантів слова “туалет” англійською.

Автор: Маркіян Т.

Легка розмова англійською: розмова про інтереси та хобі

У статті йдеться про те, як побудувати розмову про хобі, про те, чим ми любимо займатися у вільний час та про спільні інтереси.

Автор: Маркіян Т.

Розмовляйте англійською природно: wanna, gimme, lemme, gonna

У статті йде мова про такі скорочення, як «wanna», «lemme», «gonna», «gotta», «gimme», «kinda» і «dunno».

Автор: Маркіян Т.

Тренування після травм: як безпечно повернутися до активного способу життя?

Дотримання правильних методик допоможе повернутися до фізичної активності без ризику для здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;