Як розмовляти англійською більш вільно та плавно

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Поміркуймо з вами про те, як стати вільнішим і плавнішим оратором. Що я маю на увазі під: як говорити більш «вільно» або «плавно»? Коли я говорю про «текучість», маю на увазі потік англійської мови. Англійська має звучати майже так, як вода тече; повинен бути потік мовлення. Ми говоримо про швидкість мови. Я розмовляю англійською занадто швидко? Я розмовляю англійською занадто повільно? Можливо, є багато пауз або моментів, коли я нічого не кажу? Можливо, не вистачає пауз? Можливо, не дихаю, коли говорю? Я намагаюся виговорити все якомога швидше? Можливо, я забагато вживаю такі слова, як um «гм» і ah ​​«ах»? Все це впливає на вільність або плавність нашої мови. Я збираюся дати вам поради, щоб ви стали більш красномовним оратором. Це допоможе людям, які слухають вас, краще зрозуміти вас і полегшить розуміння вашого повідомлення.

Отже, почнімо з деяких моїх улюблених порад.

  • Не застрягайте на словах

Перша порада стосується багатьох тих, хто вивчає англійську мову. Коли вони розмовляють, вони намагаються придумати слово англійською, але ніяк не можуть згадати це слово. Що вони роблять? Іноді вони роблять паузу і кажуть: "Хм, як буде це слово?" І вони перестають говорити. І вони стають настільки зосередженими на згадуванні цього англійського слова, що слухач може роздратуватися або занудьгувати, а людина просто намагається думати, думати, думати — і не виходить. Це впливає на нашу вільність, а також на нашу плавність. Отже, що ми можемо зробити, щоб говорити більш вільно? Якщо ви не можете придумати слово, опишіть його. Уявіть, я не можу пригадати слово: knife «ніж». Що б я зробив? Я міг би сказати: «О, ну, це річ, яку ти знаходиш на кухні, і ріжеш нею овочі. Часто вона має ручку та срібне лезо. Бачите, що я щойно зробив? Я говорив про те, для чого він використовується. Я говорив про те, де ми можемо знайти цей об’єкт. Я сказав: «Він на кухні». Роздуми про ці речі справді можуть допомогти вам згадати слово, або, можливо, слухач знатиме, про що ви говорите, і зможе сказати вам це слово та вгадати, що воно таке. Отже, це один зі способів допомогти вам, коли ви застрягли на слові. 

Іноді ви можете застрягти на слові, і такий підхід може не спрацювати. Тоді ви просто рухайтеся далі. Подумайте: «Чи справді це слово настільки важливе для цієї розмови? Чи можу я донести своє повідомлення, навіть якщо я не пам’ятаю це слово?» У багатьох випадках краще просто продовжувати говорити, ніж застрягти на слові.

  • Рухайтеся далі після помилок

Моя друга порада: якщо ви зробили помилку в англійській мові, це нормально. Носії мови постійно роблять помилки. Що роблять багато студентів або ті, хто вивчає англійську, так це те, що вони застрягають на помилці. Наприклад, вони намагатимуться використати Present Perfect, і вони можуть сказати: “I have got the book. О, зачекай. Можливо I have gotten the book.?», а потім вони стають дуже зосередженими на своїй помилці, і забувають, про що вони говорять, і слухач перестає слухати або не може простежити за розмовою. Отже, якщо ви хочете покращити своє вільне володіння англійською мовою, робити помилки – це нормально. Головне: якщо це маленька помилка, яку можна швидко виправити — виправте її. Але якщо для виправлення потрібно якийсь час або вам потрібен час, щоб подумати, як виправити помилку — просто продовжуйте говорити; залишайте помилку і рухатися далі. Це допоможе слухачеві краще зрозуміти вас. Отже, якщо ви зробили помилку — продовжуйте; або якщо це невелика помилка, яку ви можете швидко виправити — виправте її та продовжуйте.

  • Думайте перш ніж говорити

Моя третя порада, мабуть, найскладніша в цьому списку — принаймні мені це важко — і це: подумайте, перш ніж говорити. У багатьох випадках це стосується нашої плинності, або нашої текучості, або потоку мови. У нас поганий потік, тому що ми не знаємо, що хочемо сказати. Ми починаємо говорити, а потім, розмовляючи, розуміємо: «Ой, я не знаю, що я намагаюся сказати. Я не знаю, що я скажу далі», і тоді ми, вагаючись, починаємо говорити: «Мм, гм, а». Іноді нам потрібно повернутися назад; ми заплутуємось. Тож іноді варто просто перевести подих і подумати: «Що я хочу сказати? Яка моя головна ідея?» Це допоможе вам у вашій швидкості та плавності. Хоча я розумію — деяким людям, як і мені, це важко зробити. 

Надіюсь, ці поради будуть корисними вам. А ви вільно розмовляєте англійською? Залишайте свої коментарі внизу.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Маркіян Т.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Легкий англійський словниковий запас: things та stuff

У статті йдеться про використання слів things та stuff в англійській мові.

Автор: Маркіян Т.

Ексцентричні тренування. Вплив ексцентричної фази вправ на м'язовий ріст і силу.

Методи збільшення ефективності ексцентричних тренувань. Ексцентричні тренування мають потужний вплив на розвиток м'язової маси та сили.

Автор: Наталія Ф.

10 поширених варіантів слова “туалет” англійською

У статті висвітлено 10 поширених варіантів слова “туалет” англійською.

Автор: Маркіян Т.

Легка розмова англійською: розмова про інтереси та хобі

У статті йдеться про те, як побудувати розмову про хобі, про те, чим ми любимо займатися у вільний час та про спільні інтереси.

Автор: Маркіян Т.

Розмовляйте англійською природно: wanna, gimme, lemme, gonna

У статті йде мова про такі скорочення, як «wanna», «lemme», «gonna», «gotta», «gimme», «kinda» і «dunno».

Автор: Маркіян Т.

Тренування після травм: як безпечно повернутися до активного способу життя?

Дотримання правильних методик допоможе повернутися до фізичної активності без ризику для здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;