Як вибрати фортепіано. Ключові поради

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Як викладач фортепіано, я часто стикаюся з питаннями від батьків та учнів про те, який інструмент найкраще підійде для навчання. У сучасному світі існує велика кількість різних моделей, від синтезаторів до акустичних і електронних фортепіано. Однак, якщо ви серйозно ставитеся до навчання гри на фортепіано, я рекомендую обрати електронне фортепіано з молоточковим механізмом. Ось кілька ключових критеріїв, на які варто звернути увагу при виборі інструменту. Зазвичай люди надають перевагу електронним фортепіано, або як їх ще називають, цифровим фортепіано, ніж акустичним живим інструментам, і на це є ряд причин. Живий інструмент фортепіано (акустичний із струнами) громіздкий, займає більше місця, ніж електронне фортепіано. Також його потрібно з часом налаштовувати через падіння строю, після якого інструмент не звучить як раніше, а його звучання стає фальшивим та розстроєним. Через це потрібно дотримуватись відповідних умов зберігання. Транспортування такого інструменту також є суттєвим мінусом через його велику вагу та розміри. А от із цифровим фортепіано немає таких проблем: розмір його та вага набагато менші, що дає змогу легко транспортувати інструмент. Стрій інструменту ніколи не падає, і його не потрібно налаштовувати, як це відбувається з живим інструментом через наявність у ньому струн. У другому варіанті струни заміняють датчики та надчуттєві сенсори, які реагують на удар молоточка максимально наближено, як в живому інструменті реагує струна на удар молоточка при натисканні клавіш. Завдяки сучасним технологіям широковідомі фірми, які випускають цифрові фортепіано, можуть передавати звучання самого рояля та насичене звучання, що є просто неймовірним — отримувати з цифрового фортепіано якість звучання не гіршу за звичайний рояль.

Ось тому я надаю перевагу електронним фортепіано, і зараз розкажу вам на що потрібно звернути увагу при виборі такого інструменту.

  1. Молоточковий механізм

Основною перевагою електронного фортепіано з молоточковим механізмом є його здатність імітувати відчуття гри на акустичному фортепіано. Це означає, що клавіатура відтворює реалістичний опір і динаміку, що дуже важливо для правильного розвитку техніки гри.

  1. Кількість клавіш

Для серйозного навчання важливо мати повну клавіатуру з 88 клавішами. Це дозволить учням виконувати широкий репертуар творів і розвивати свої навички на повну.

  1. Чутливість до сили натискання (Touch Sensitivity)

Обов'язково обирайте інструмент, який має чутливість до сили натискання. Це дозволяє контролювати гучність та динаміку звуку залежно від сили, з якою ви натискаєте на клавіші, що є критично важливим для виразної гри.

  1. Якість звуку

Зверніть увагу на якість звуку інструменту. Деякі моделі можуть звучати дуже штучно. Добре електронне фортепіано має високоякісні семпли (записи) звуків акустичних фортепіано, що робить його звук більш природним і приємним.

  1. Поліфонія

Поліфонія визначає кількість звуків, які інструмент може відтворювати одночасно. Для початківців досить 64-нотної поліфонії, але для більш просунутих учнів краще вибирати інструмент із 128-нотною або вище.

  1. Додаткові функції

Деякі електронні фортепіано мають додаткові функції, такі як метроном, запис композицій, різні тембри звуків і навіть навчальні програми. Хоча ці функції можуть бути корисними, вони не повинні бути основним критерієм вибору.

  1. Якість збірки та дизайн

Важливо також звернути увагу на якість збірки інструменту. Він повинен бути міцним і надійним, щоб витримувати інтенсивне використання. Дизайн також грає роль, особливо якщо фортепіано буде стояти в вітальні або іншому видному місці.

Вибір правильного фортепіано для навчання є важливим кроком на шляху до музичної майстерності. Електронне фортепіано з молоточковим механізмом є відмінним вибором для тих, хто серйозно ставиться до вивчення гри на фортепіано. Звернувши увагу на ключові критерії, такі як молоточковий механізм, кількість клавіш, чутливість до сили натискання, якість звуку, поліфонія, додаткові функції, якість збірки та дизайн, а також бюджет, ви зможете зробити обґрунтований вибір.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Іван Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Легкий англійський словниковий запас: things та stuff

У статті йдеться про використання слів things та stuff в англійській мові.

Автор: Маркіян Т.

Ексцентричні тренування. Вплив ексцентричної фази вправ на м'язовий ріст і силу.

Методи збільшення ефективності ексцентричних тренувань. Ексцентричні тренування мають потужний вплив на розвиток м'язової маси та сили.

Автор: Наталія Ф.

10 поширених варіантів слова “туалет” англійською

У статті висвітлено 10 поширених варіантів слова “туалет” англійською.

Автор: Маркіян Т.

Легка розмова англійською: розмова про інтереси та хобі

У статті йдеться про те, як побудувати розмову про хобі, про те, чим ми любимо займатися у вільний час та про спільні інтереси.

Автор: Маркіян Т.

Розмовляйте англійською природно: wanna, gimme, lemme, gonna

У статті йде мова про такі скорочення, як «wanna», «lemme», «gonna», «gotta», «gimme», «kinda» і «dunno».

Автор: Маркіян Т.

Тренування після травм: як безпечно повернутися до активного способу життя?

Дотримання правильних методик допоможе повернутися до фізичної активності без ризику для здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;