IELTS vs TOEFL: що обрати?

Плануєте вступати закордон? Чи почати кар‘єру в новій країні? Можливо, просто підтвердити рівень англійської?

Відповідь одна: готуйтесь до міжнародного іспиту!

Найпопулярнішими екзаменами, які допомагають визначити рівень є IELTS та TOEFL. У цьому полягає їхня схожість. А про відмінності зараз поговоримо.

1. IELTS базується на британському варіанті англійської. Отже, він знадобиться в разі переїзду до Великобританії чи іншої країни, де британський варіант є найбільш вживаним. TOEFL - тест американського варіанту мови. До речі, саме його найчастіше просять навчальні заклади США. Але багато університетів світу приймають як IELTS, так і TOEF (навіть британські та американські). Тому раджу перевіряти, який екзамен вимагає саме ваш університет чи ситуація.

2. Трішки про формат: IELTS має дві форми тесту: General та Academic. І якщо для роботи чи проживання достатньо скласти General (загальне знання англійської мови), то для навчання варто обов‘язково обрати Academic (знання академічної англійської мови), який є за природою складнішим. На противагу, TOEFL існує лише в академічному варіанті та прирівнюється до Academic IELTS, тому обирати не доведеться.

3. IELTS існує лише в паперовому варіанті, а от TOEFL дає доступ і до електронного формату тесту. До речі, паперовий варіант згаданого тесту складається рідко. Переваги електронного варіанту кажуть самі за себе. Але якщо Ви - великий консерватор чи консерваторка в душі або гірше концентруєтесь, коли працюєте за комп'ютером, то паперовий тест - ідеальний варіант. Різниці між завданнями паперового та електронного формату не існує :)

4. А що ж складніше? Однозначної відповіді немає, оскільки між тестами існує вагома різниця, тому раджу обирати, опираючись на наступні деталі. Варто зазначити, що IELTS має фіксовану кількість завдань ( 3 тексти на Reading, 3 аудіо на Listening). А TOEFL є непередбачуваним, як погода в Лондоні. Кількість текстів та аудіо варіюється від 2 до 4. Тут уже залежить від фортуни. Nota bene: чим більше текстів ви отримаєте на Reading, тим менше аудіо буде в секції Listening. Якщо IELTS у форматі Listening оцінює загальне розуміння англійської на слух (соціальні чи навчальні теми), то TOEFL фокусується на специфічних та академічних темах (зазвичай про навчання та життя студентів).

5. Обидва тести виділяють годину на письмові роботи. Інтервал для розмови на IELTS: 11-14 хвилин; TOEFL: 20 хвилин. IELTS Speaking побудований на принципі діалогу між екзаменатором та студентом. А відповіді студента записуються! (зверніть увагу на цю деталь)

6. Загалом TOEFL триває близько 4-ох годин, а IELTS - 2 години 45 хвилин.

7. Додатковий факт: сертифікати обох тестів є дійсними протягом двох років. Опісля дані та інформація про складання тестів видаляються із бази даних. Отож, прошу врахувати ще цю особливість. Водночас, існують міжнародні тести, результати яких є дійсними постійно, "вічно".

Який тест зручніший та доцільніший - обирати вам! При виборі зверніть увагу на наступні аспекти:

- Який екзамен потрібен саме Вам для влаштування на роботу чи початку навчання?

- Який формат екзамену(паперовий чи електронний; визначтесь також із структурою, яку я описала вище) є найбільш комфортним для Вас?

- Якщо Ви не зовсім впевнені в своєму виборі, пройдіть пробні безкоштовні тести, які розміщені на різноманітних сайтах. Але не орієнтуйтесь лише на кращий результат. Ціль такого тестування - пересвідчитись, чи підходить Вам формат. Підтвердити хороший рівень можна в обох випадках, якщо тренуватись та докладати зусиль.

Наступного разу поділюся корисними посиланнями, які допоможуть підготуватися до екзаменів.

Усім сонечка та прекрасного тижня!

Автор: Соломія Я.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Творчість та біографія Миколи Куліша

Микола Гурович Куліш (1892-1937) – український драматург, представник «Розстріляного Відродження».  Народився 18 грудня 1892 року в с. Чаплинка Дніпровського повіту Таврійської…

Автор: Наталія К.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина ІІ

Поради для покращення пам'яті.

Автор: Марина М.

Як зробити так, щоб навчальний матеріал краще запам'ятовувався. Частина І

Від чого залежить хороша пам'ять та поради для її покращення.

Автор: Марина М.

Популярність англійської мови. Звідки вона береться?

Хоча англійською мовою можна говорити практично скрізь, однак, англійська є лише третьою (після іспанської та китайської) мовою, яка найчастіше використовується у світі. Вона використовується в бізнесі, політиці, мистецтві та науці. Чому так відбувається?

Автор: Галина Б.

Необхідний поріг для самостійного вивчення іноземної мови

Коли Ви можете самостійно вивчати англійську мову? Лише після того, як оволодієте необхідним мінімумом для цього!

Автор: Владислав Ю.