Інноваційні підходи до якісного вивчення матеріалу.

2021-02-02

Вікторія Д.

Сучасність настійно вимагає перетворювати навчальний процес на плідну, творчу, конструктивну працю.

Розвиток технологій навчання у світовому освітньому просторі XX – початку XXI сторіччя можна умовно розділити на три етапи.

Перший - підвищення якості викладання.

Другий - перенесення уваги безпосередньо на самий навчальний процес.

Третій - розширення сфери педагогічної технології.

А. Границька зазначає: «В сучасній вітчизняній педагогічній практиці та теорії найбільш суттєвими прикладами технологій індивідуалізації навчання є»:

• проектний метод;

• технологія продуктивного навчання;

• адаптивна система навчання А. Границької;

До засобів навчання належать: документи, матеріальні об'єкти (у які входять інноваційні технології) та люди.

Традиційні технології навчання дотепер є одними з найпоширеніших. Їх сутність полягає у вивченні учнями нового матеріалу, який дає викладач, його закріпленні, контролі й оцінюванні. Результатом навчання за традиційними технологіями є стійка сукупність знань. Інакше кажучи, викладання, засвоєння і відтворення – ось основні етапи традиційних технологій навчання.

До традиційних технологій відносять різні способи пояснювально-ілюстративного навчання, а також проблемне, програмоване і диференційоване навчання. Всі вони, більшою або меншою мірою, є різновидами репродуктивного навчання: якщо у пояснювально-ілюстративній технології такий спосіб засвоєння знань, умінь і навичок домінує, то інші передбачають і різного типу пізнавальні й творчі завдання, які учні (студенти) розв’язують під керівництвом педагога, роль якого лишається провідною.

Для того, щоб вивчити якісно матеріал на ту чи іншу тему потрібно користуватися усіма засобами навчання, а особливо інноваційними.

В Україні розроблена та пропагується технологія інтерактивного навчання О. Пометун. Інтерактив (від анг.- взаємний та діяти). Інтерактивне навчання-це спеціальна форма організації пізнавальної активності, що має за мету створення комфортних умов навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність та інтелектуальну спроможність.

Суть інтерактивного навчання полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учнів; учитель і учень є рівноправними суб'єктами навчання. Інтерактивне навчання сприяє формуванню навичок а вмінь як предметних, так і загальнонавчальних; виробленню життєвих цінностей; створенню атмосфери співробітництва, взаємодії; розвитку комунікативних якостей. Технологія передбачає моделювання життєвих ситуацій, використання рольових ігор, спільне розв'язання проблем.

Інтерактивне навчання - це навчання діалогу, під час якого відбувається взаємодія учасників педагогічного процесу з метою взаєморозуміння, спільного розв'язання навчальних завдань, розвитку особистісних якостей учнів.

Ідея втілення інноваційних технологій в навчання передбачає досягнення мети високоякісної освіти, тобто освіти конкурентноздатної, спроможної забезпечити кожній людині умови для самостійного досягнення тієї чи іншої цілі, творчого самоутвердження у різних соціальних сферах.

Інноваційні технології - спосіб пізнання, за допомогою технічних засобів, які особливо популярні у наш час (відео, аудіо, тощо.).

Для кращого засвоєння матеріалу з літератури, я рекомендую переглядати відеофільми, які були зняті за мотивами сюжету твору. Це значно полегшує їх розуміння.

Для засвоєння матеріалу з української мови, рекомендую проходити тестування на інтернет площадках. Це значно полегшує вивчення матеріалу, а також допомагає у роботі над помилками. 

Отже, інноваційні технології надзвичайно полегшують роботу не тільки викладачам, але і учням, у результаті чого рівень знань значно підвищується.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Вікторія Д.

Автор та репетитор на BUKI: Вікторія Д.

Допоможу підвищити рівень знань вашої дитини з української мови. Працюю за авторською методикою, завдяки якій заняття цікаві, а рівень знань значно підвищується. Індивідуальний підхід до кожного.

Ціна

300 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора