Хто такий тьютор?

Все частіше ми зустрічаємо в текстах про освіту і навчання таке нове і поки не до кінця зрозуміле нам слово тьютор. Але чи дійсно воно нове? Давайте спробуємо розібратись хто це і звідки до нас прийшов. 

Тьютор -(від. англ. tutor - вчитель та латин. tutorem- наставник, опікун) посередник в навчанні між учнем та академічною програмою розвитку.

Саме слово прийшло до нас з Англії, а саме з Оксфордського університету, де в XIII ст. почали практикувати тьюторство, а згодом і з Кембриджа. Тьютор був тим, хто проводив студента у світ навчання, університетського побуту і життя, знайомив із програмою, а також слідкував за відвідуваністю.

З XVII ст. обов’язки тьютора починають розширюватись, містити в собі більше освітніх та навчальних функцій. Також це поняття та модель навчання поширюються на країни, де досі в основі викладання була німецька модель освіти. Тьютор мав визначати, в чому учень сильний і що його чи її цікавить. Він радив які саме некредитовані (тобто додаткові, позапрограмові) предмети обрати, щоб глибше осягнути свою спеціальність і закохатись у все те, що несе в собі наука та її витоки.

Зазвичай, тьютор брав участь у складанні індивідуального плану розвитку і навчання, будував місточки рівноваги між очікуваннями учня та навчальною реальністю. Знаходив баланс для польоту фантазії та наполегливої роботи. 

Сьогодні ж, тьютор - це одна з найважливіших осіб під час дистанційного навчання. Він має скласти з учнем план особистого розвитку, відштовхуючись від академічних занять та особистих зацікавлень, а в разі складнощів допомогти з пошуком нових джерел інформації. Тьютор готує навчальні матеріали, що будуть зрозумілішими для сприйняття, а також, під час проходження очного тестування може бути присутнім у складі екзаменаторів.

З розвитком технологій і Інтернету дистанційна освіта набирає все більшої популярності, тож, тьютор стає однією з найбільш важливих постатей в процесі навчання. Тепер тьютор може бути не лише в університеті, а й в коледжі, школі чи навіть дитячому садку.


Індивідуальний підхід, визначення потреб та найбільш ефективного методу навчання - це те, чого потребує людина для кращого засвоєння інформації. Але, ефективним тьютором може бути лише той, хто сам пройшов шлях самоосвіти, індивідуального навчання і знає які виклики чекають його на шляху. 

Зараз існує чимало тьюторських організацій та асоціацій по всьому світу, що підтримують і навчають тих, хто хоче якісно змінювати освіту і зрощувати тих, хто любить вчитись!

Keep calm and become a tutor!Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Мар'яна У.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;