Художня література у вивченні англійської мови

Немає жодного сумніву в тому, що хороша книжка - це найкращий спосіб збагатити ваш словарний запас іноземною мовою. Тож варто починати читати адаптовану літературу вже на початковому рівні.

Великий вибір пропонує, скажімо, серія Bookworms як для дорослих, так і для дітей. Для ваших дошкільнят і молодших школярів чудову добірку пропонує www.ladybird.com/readityourself.

Що ж робить читання таким ефективним? По-перше, найновіші дослідження показали, чи, радше, підтвердили, що ви запам’ятовуєте краще, якщо навчальний процес викликає у вас різноманітні емоціі. По-друге, ви зустрічаєте цілі групи слів у конкретних ситуаціях, тому точно розумієте, як іх вживати правильно. Мої учні часто на все життя запам’ятовують історію, в якій вони вивчили те чи інше слово.

Якщо я вас переконала, поговоримо про стратегію, аби ваша робота з книжкою була максимально ефективною. Занадто складний текст може швидко відбити охоту до читання, а занадто легкий не сприятиме вашому розвитку. Я пропоную чергувати читання нижче вашого рівня і таке, яке складатиме певний виклик.

Якщо читання не вимагає особливих зусиль і ви читаєте із задоволенням, варто ще й перевірити себе. Наприклад, виберіть близько десятка словосполучень (collocations) і випишіть тільки одне слово з кожного. Скільки словосполучень ви зможете завершити наступного дня? Ви зрозумієте, наскільки ваша англійська природня, а наскільки ви схильні калькувати структуру рідної мови. Читайте вдумливо: чи всі вирази видаються логічними в тексті?

Можливо, ви пропустили якийсь фразеологізм (idiom). Як-от, takeoff може означати “знімати одяг», про що всі знають. Тому не всі піддають це значення сумніву, коли мова йде про бізнес, скажімо, який розвивається стрімко.

Вам нецікаво штудіювати правила граматики? Просто читайте і аналізуйте з вашим репетитором граматичні конструкції у захоплюючому творі. Для прикладу, мої студенти-підлітки обожнюють творчість Роальда Даля. Тож у цьому році ми читаємо його «Матільду» в ході підготовки до ЗНО та ЄВІ. І вам дуже раджу! Не знаєте, який варіант відповіді обрати в тесті ЗНО: apply, applying, toapply, applied? Легко! Пригадайте, як ви сміялись, коли читали епізод про суперклей. “There is a boy down the road who got some Superglue on his finger without knowing it…” Звичайно, після прийменників  завжди маємо герундій.

Письмові завдання? Пишіть листи своїм улюбленим героям. При цьому продумайте, що ви хочете виразити: чи це буде висловлення вашої думки, порада, опис, і т.д. Робіть свідоме зусилля використати якомога більше таких виразів і якомога більше слів із тексту, хай навіть дещо звучить зайвим і перебільшеним.

Хто не прагне розмовляти іноземною мовою вільно? Обговорюйте художні твори: з друзями, в групі, з репетитором. Для прикладу, поділіться ролями і висловлюйте різні позиції. Сперечайтесь, погоджуйтесь і заперечуйте, але не забудьте проглянути відповідні засоби для вираження цих функцій у мові.

Для прикладу, якщо вам дісталась роль містера Вормвуда (батька) у тій же «Матільді», спробуйте переконати інших, що бути негідником – це правильно, адже «Nooneevergotrichbybeinghonest. Customers are there to be diddled.” Крім того, перегляньте лексику для розмови про машини, запчастини, можливі проблеми та ремонт. Ви в ролі міс Хані? Скільки синонімів до прикметника surprised ви знайшли в тексті? Вживайте їх у своїй розповіді!

Тож обговоріть стратегію і форми роботи з вашим репетитором і навчайтесь цікаво й ефективно!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ельвіра Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;