Корисні поради для успішного ЗНО з історії України

Чим менше днів залишається до Зовнішнього незалежного оцінювання тим більше тривог та складнощів виникає перед майбутніми абітурієнтами. Так чи інакше, кожен хвилюється та шукає способи підготовки, які допоможуть йому досягнути хороших результатів. Ось корисні поради, якими ти можеш скористатися при підготовці до ЗНО з історії України. Деякі з них підійдуть і для інших предметів, тому сміливо "забирай" та користуйся.

1) Ведення конспекту. Не важливо, чи ти займаєшся із репетитором чи самостійно, конспект вкрай необхідний. Він може бути письмовим чи електронним, таким яким тобі буде зручніше користуватися. Врахуй важливу річ: якщо тобі важко довго читати з екрану свого ноутбука чи смартфона, доречніше використати паперовий конспект чи просто роздрукувати електронний. Конспект потрібен для того, щоб нотувати головне, якого в історії дуже багато: дати, персоналії, визначення, ключові вислови. Без нього в тебе не буде можливості додатково повторити матеріал чи освіжити свої знання.

2) Вбирай інформацію різними методами. Про щось можна прочитати в підручнику чи статті, про щось розпитати вчителя чи репетитора, про щось подивитись ролик на YouTube. Не зациклюйся на чомусь одному. В сучасному світі варто використувати усі наявні можливості: тематичні групи в соціальних мережах, спілкування з студентами, які вже здавали ЗНО, аудіокниги, додатки для підготовки, тощо.

3) Гуляй віртуальними чи реальними музеями, в яких містяться історичні артефакти. Та й узагалі - гуляй. Якщо у тебе є можливість обійти архітектурні пам'ятки свого міста чи села, області, чи інших міст України, обов'язково нею скористайся. Левову частку питань на тестуванні займають фотозапитання, де тебе просять визначити, що за об'єкт, споруда, літературне чи матеріальне джерело зображене на світлині. Тому побачити на власні очі Хотинську фортецю чи Собор Святого Юра у Львові зайвим не стане.

4) Читай документи з різних історичних періодів. Саме навколо писемних пам`яток побудовано багато запитань, тому читати ці документи вкрай важливо, більш того, слід опрацьовувати їх усвідомлено та уважно. Читання офіційних матеріалів рідко є легкою та приємною річчю, однак це не лише одна з складових успішної здачі ЗНО, а й можливість зануритись в ніким не переказану та не переписану "правдиву" історію.

5) Вирішуй тести минулих років. Це хороша практика, та можливість "набити руку". Плюс, не виключено, що деякі тести повторюються і на цьогорічному ЗНО тобі підвернуться ті, які ти вже вирішував(ла).

6) ХХ століття. Саме так, воно. Оскільки половина запитань сконцентрована саме на історії ХХ століття, опрацюй цей період детально. Найчастіше саме він і викликає в учнів найбільше труднощів. Уряди, універсали, утворення та падіння держав, війни... З першого погляду все надзвичайно складно і зрозуміти що й до чого неможливо, але повір-це лише справа наполегливості та праці.

7) Не відкладай підготовку і повторення матеріалу на останні дні. Побудуй свій час таким чином, щоб останній тиждень перед ЗНО ти повторював(ла) пройдене, не сподівайся що в цей період ти зможеш вивчити історію, тим паче з нуля. Зверни увагу й на те, що у тебе можуть бути інші справи, тому можливо безспосередньо перед ЗНО ти матимеш обмаль часу і повторення матеріалу слід запланувати раніше останнього тижня перед тестуванням. 

8) Найкраще що ти можеш зробити в останній день перед ЗНО - добряче виспатися, відпочити, набратися сил та енергії. Не налягай на "зазубрювання" ввечері чи з самого ранку, не гортай лихоманливо конспект за годину до ЗНО, це практично безрезультатно. Все, що від тебе залежало ти вже зробив(ла). Бентежити себе зайвий раз та намагатися вивчити те, що не вивчилось раніше означає спровокувати хвилювання та невпевненість у власних силах. А це тобі точно не допоможе.

Пам'ятайте, абітурієнти, все у ваших руках. Сумлінна праця та старання завжди винагороджуються. Успіхів!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Зоряна К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;