Методи вивчення лексики і набуття базового вокабуляру - Частина друга

2021-04-16

Михайло П.

У першій частині ми детально розібрали метод флеш-карток, що набув особливої популярності за останні кілька років і перейшов у віртуальний вимір. Сьогодні розберемо особливості вивчення слів на різних рівнях.

 

ОСОБЛИВОСТІ ПРИ ВИВЧЕННІ СЛІВ ДІТЬМИ

 

Якщо ми говоримо про наймолодшу категорію знавців англійської мови, то тут, напевно, слід використовувати чи не найкреативніші методи. Через те, що фокус дитини часто змінюється з одного об'єкта на інший, то слід вдаватися до методик, що триматимуть увагу маленького учня. Зокрема, останніми роками стає популярною гейміфікація навчального процесу, при чому не тільки для дітей, а ще й для дорослих.

 

Наприклад, дитині слід вивчити базовий вокабуляр із теми "Тварини". Розмістіть на певній відстані 5 іграшок: жабеня, вівцю, собаку, кота і курча. Називаючи предмет англійською мовою, попросіть дитину якнайшвидше принести його, увімкнувши таймер. Якщо учень упорається за конкретний відрізок часу, то отримає зірочку, яку збиратиме від заняття до заняття.

Таким чином, дитина не відчуватиме, що вивчає мову, адже це сприйматиметься нею як звичайна гра. На даному етапі хорошим прийомом є ще асоціації з картинками, коли особливо задіюється візуальне сприйняття. Використання пісень і мультфільмів розглядати не будемо, тому що це дуже поширені прийоми вивчення слів на даному етапі.

 

РІВНІ А1-А2 ДОРОСЛІ

 

На цих етапах використання асоціацій і якихось нестандартним методів, як і вивчення в контексті не є обов'язковим. Справа в тому, що ми поки що не маємо справу з фразовими дієсловами, ідіомами чи синонімічними на перший погляд фразами, а навпаки — вивчаємо слова, які напряму пов'язані із об'єктивною реальність. Іншими словами, значення слова цілком є зрозумілим для учня і не потребує якихось особливих пояснень: "мама" в українській і "mother" у англійській мають ті ж самі контексти вживання і те саме забарвлення.

 

РІВНІ В1-В2

 

Вивчення лексики змінюється трошки на цих рівнях. Ми натрапляємо на велику кількість фразових дієслів, ідіом, синонімічних виразів. У цьому випадку є необхідним вивчення лексичних одиниць в текстовому масиві. Метод "слово-переклад" не підійде для більшості випадків. Якщо учень не змінить прийом, то виникамуть проблеми у розрізненні деяких слів, наприклад: opportunity, possibility, chance; travel, journey, trip; effect, affect.

Тут ми починаємо активно користуватися словниками (Cambridge Dictionary, як приклад), де отримуємо не лише детальне значення слова, а й іншу важливу інформацію про злічуваність і незлічуваність іменника, прийменники, що вживаються після тої чи іншої лексичної одиниці, перехідність і неперехідність дієслова, неправильні форми множини та багато іншого.

 

РІВНІ С1-С2

 

Це рівні, коли учень починає вільно спілкуватися англійською мовою і практично не користується словником при читанні різного роду текстів. Тут знавець часто натрапляє на різноманітні сталі вирази, ідіоми, фразові дієслова і прості слова, які просто не мають українсього відповідника і перекладають описово. Тому дуже часто слово "переклад" зникає. Ми говоримо про розуміння фрази, асоціативне й образне її сприйняття без аналогічності з українською мовою. Тут лексичні одиниці вивчають виключно в контексті.

На будь-якому етапі корисними будуть різноманітні ресурси, що допомагають ввійти в англомовне середовище: фільми і серіали, подкасти, різноманітні новинні сайти, відеоблоги, пісні та багато іншого.

Щоб дізнатися більше деталей про вивчення мови, а саме її лексичного наповнення, правильними і цікавими методами, прикріплюю посилання на один із моїх вебінарів на цю тему. Вебінар допоміг не одній сотні моїх учнів. - Посилання

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 2 користувачів

Михайло П.

Автор та репетитор на BUKI: Михайло П.

Дипломований викладач англійської мови та сертифікацією TESOL/TEFL, філолог. Маю понад 6 років досвіду: усі рівні, загальна, розмовна, ЗНО, ЄВІ. TESOL / TEFL certified. Співпрацюю із зірками шоубізу. Досвід роботи при університеті, у масштабних проєктах, проводив вебінари на аудиторію 4000 студентів одночасно. Автор успішних курсів.

Ціна

1800 грн/год

Рейтинг:

5(відгуків: 7)

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора